עד כמה שפייסבוק הצליחה לשנות את העולם החברתי, עדיין קשה לשכוח לה גם את הכישלונות, והנה עוד שניים מהם מצטרפים לרשימה. החברה הורידה שתי אפליקציות שניסו לרכב על הגל החברתי: האחת היא אפליקציית Facebook Poke שהושקה בדצמבר 2012 ואפשרה לשלוח לחברים הודעות מוגבלות (עד 120 תווים), תמונות וסרטונים אשר ישמידו את עצמם לאחר זמן שהוגדר (תוך 3, 5 או 10 שניות). האפליקציה סיפקה חוויה דומה לזו של Snapchat ולמרות זאת לא הצליחה לכבוש את המשתמשים.

האפליקציה השנייה שהוסרה היא Facebook Camera, גם היא לא הביאה רעיון חדשני ולמעשה רק סיפקה יכולת לצלם, להוסיף פילטר ואפקטים ולשתף את התמונה לפייסבוק. כן, אינטסגרם סטייל. באופן אירוני, היא גם הושקה מעט לפני רכישת אינסטגרם על ידה.

שתי האפליקציות הוסרו מהחנויות, וכנראה לא יחסרו לאף אחד. אגב, אי אפשר לציין את כישלונות פייסבוק מבלי להזכיר את Facebook Home, מסך בית (לאנצ’ר) מותאם של החברה למכשירי האנדרואיד, שאיכשהו ממשיך לשרוד בחנות של גוגל. את זה אי אפשר לומר על מכשיר ה-HTC First שהיה הראשון להגיע לעולם עם חווית פייסבוק מלאה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.