הרשת החברתית פייסבוק (Facebook) ממשיכה לדחוף בכל הכוח מאז שהפעילה בחודש פברואר השנה את Facebook Live, במסגרתו כל אחד יכול לצלם את עצמו בווידאו ולשדר לכל חבריו, או לכל שאר המשתמשים ברשת. מייסד החברה מארק צוקרברג הודיע על השדרוגים בפוסט שפירסם, במהלכו הבטיח להדגים בעצמו שידור חי כזה ולענות על שאלות הגולשים.

בין התוספות החדשות לשידורים החיים ניתן למנות בראש ובראשונה את האפשרות לקרוא את כל התגובות לשידור גם לאחר סיומו. כלומר, כאשר הוא מפורסם כסרטון וידאו רגיל, יפורסמו גם כל התגובות שנוספו במהלכו כך שניתן יהיה לקרוא אילו אינטראקציות התרחשו במהלך השידור. בנוסף ניתן להגיב לשידורים גם באמצעות המחוות החדשות של פייסבוק, כאשר מדי פעם הן יופיעו במהלך השידור כדי לדמות תגובות מריעות או מחיאות כפיים (או בוז).

live-creative-tools-ios.png (960×536)

אופציה נוספת היא שידורים חיים שסגורים לקבוצה או לחברים בדף פייסבוק מסוים כמו קבוצה או אירוע, זאת ככל הנראה על מנת לעודד אנשים להצטרף לקבוצה או לעשות לייק, ורק אז יוכלו לצפות בשידור. בנוסף תופיע לשונית חדשה של שידורים חיים באפליקציה ובאתר, כדי לאפשר למשתמשים לחקור ולגלות אילו סרטונים משודרים כעת ברחבי העולם.

פייסבוק אף הזמינה מפורסמים ומובילי דעת קהל לעשות שימוש בפיצ'ר החדש (תמורת תשלום), ואף הציעה עסקאות דומות גם לאתרים כמו הניו יורק טיימס, באזפיד, האפינגטון פוסט ועוד. בין היתר משתפת פייסבוק פעולה עם חברות הפקה שונות ברחבי העולם, שיפיקו תכנים בלייב במיוחד עבור הניוז פיד, כמו למשל תוכניות מתכונים, תוכניות אימוני כושר, תוכניות טיולים בחו"ל ועוד. המלחמה הבאה מול YouTube יוצאת לדרך.