דף של קבוצה מסוימת עם פושטים ורשימת חברים

לפעמים יש באמת הרגשה שאנשי פייסבוק (Facebook) מגזימים. אני לא מתייחס דווקא לשינוי השבועי, פחות או יותר, במדיניות השימוש והפרטיות שלהם, ואני לא מתייחס דווקא לכך שהם הקימו רשת פרסום משלהם לאפליקציות ואתרי אינטרנט בה הם ישתמשו היטב היטב בפרטים שהם דלו בכמויות מכל אחד מהמשתמשים, אני מדבר דווקא הפעם על האפליקציות שהם מוציאים לשוק.

אם אפליקציית פייסבוק כללית היא בהחלט דבר ברור מאליו, מישהו יכול לומר מדוע הם היו חייבים להוציא לשוק גם את ה-Maessanger שלהם? אם אני רוצה לשוחח עם אנשים בפייסבוק אפליקציית ברירת המחדל לא מספיקה?

והנה עכשיו יש גם את Groups, שהושקה לאחרונה, ועוד פעם זו אפליקציה שלקוחת היבט מסוים מפייסבוק ומוציאה אותו החוצה כדי ליצור עוד אפליקציה שתמשוך את תשומת הלב שלנו. הרי גם כעת, אחרי שהאפליקציה נמצאת בחוץ, אפשר למעשה להשתמש באפליקציה הראשית.

אבל זה רק לכאורה. בעצם הפעם בפייסבוק עשו לנו, או לפחות לי, טובה גדולה. כבר מזמן אני רוב הזמן מבלה בקבוצות בהן אני חבר, פתוחות וסגורות כאחת. שם אני מוצא את רוב החומרים שמעניינים אותי, שלא נדבר על כך ששם אני ככל הנראה לא אצטרך לחזות באיזה סרטון של עוד חתול או תינוק או חתול עם תינוק שמועלה על ידי אחד החברים.

למעשה, אני בטוח שאני לא היחיד, ו-Groups מאפשרת לי כעת להתרכז באמת במה שמעניין אותי, והיא משאירה את תזרים החדשות המרכזי מחוץ לתמונה, וטוב שכך.

כל הקבוצות בהן חברים מסודרות כעיגולים

עם הכניסה לאפליקציה, אחרי הרישום כמובן, המסך הראשי מציג את כל הקבוצות בהם המשתמש חבר. במסך ה-5 אינץ' שלי רואים בכל דף 9 קבוצות, אבל אפשר כמובן להזיח את המסך מטה ומעלה כדי לראות קבוצות נוספות. לכל קבוצה יש עיגול משלה, ועל כל עיגול מופיע מספר ההודעות החדשות שטרם נקראו, ואם יש יותר מ-20, אז מופיע +20.

לחיצה קלה מכניסה את המשתמש לקבוצה. לחיצה ארוכה מאפשרת לגרור את העיגול לכל מקום ברשימת הקבוצות, וכך בעצם לסדר את הקבוצות המופיעות לפי סדר חשיבותן למשתמש.

לחיצה על פלוס הקצה התחתון של הדף מאפשר ליצור קבוצה חדשה, ופייסבוק מספקת כמה נושאים לבחירה או אפשרות ליצור קבוצה ששייכת לנושא אישי.

פס התפריט בחלק העליון של המסך הראשי מאפשר גישה ישירה לעמודים אחרים באפליקציה. לחיצה על צלמית כדור הארץ מציגה את כל ההודעות בכל הקבוצות לפי הסדר בהן הן נשלחו בדיוק כמו בדף הראשי של פייסבוק בגרסתה הדפדפנית; לחיצה על המצפן מציגה רשימה של קבוצות שפייסבוק ממליץ להצטרף אליהן לפי חברים, מקום מגורים או נושאים שקרובים לנושאים שהמשתמש כבר מנוי לקבוצות בתחום; הצלמית האחרונה היא גישה לדף ההגדרות.

דף של קבוצה מסוימת עם פושטים ורשימת חברים

בדף הקבוצה אפשר ללחוץ על ה-X למעלה כדי לחזור לתפריט הראשי של הקבוצות. מעבר לכך לחיצה על תפריט ההגדרות בצד הימני מספקת גישה לנושאים כמו התמונות שהועלו לקבוצה, אירועים שנקבעו בה, פרטים אודות הקבוצה וכן אפשרות להוסיף את הצלמית שלה ישירות אל מסך הבית כך שלחיצה עליה במיקום הזה תפתח ישירות את האפליקציה בקבוצה המתאימה מבלי שצריך לתפוח קודם כל את האפליקציה ואז לבחור את העיגול שלה בדף הראשי. אפשר גם לבחור אלו פוסטים יוצגו: של כולם, של חברים בלבד, פושטים 'חמים' או בכלל לא. אם רוצים אפשר גם לבחור האם הודעות שנשלחות לקבוצה יופיעו כהתראה בפס ההתראות הראשי של המכשיר.

תפריט המנהל שמופיע בעת לחיצה על תמונת חבר בקבוצה

מעבר לכך ההתנהגות בקבוצה, בתזרים ההודעות שלה, הוא רגיל לחלוטין. אפשר לשלוח פוסט, לענות לפוסטים של אחרים, וכמובן לתת בלייק. לחיצה על תמונות החברים בחלק העליון מציגה רשימה של כל החברים בקבוצה. לחיצה על חבר מאפשרת הצגת פרטיו או שליחת הודעה פרטית. התפריט הזה גם מאפשר למנהלים לזרוק או לחסום משתמשים. כל אחד יכול, און המנהל בלבד תלוי בסוג הקבוצה האם היא פרטית או ציבורית, להוסיף חברים.

דף הגדרות מאפשר לקבוע באופן כללי האם לקבל או לא התראות מ-Groups לפס ההתראות הראשי של המכשיר, וכן מציג שוב את כל הקבוצות אליהן מנוי המשתמש, לפחות את חלקן, וכאן שוב אפשר להיכנס לכל קבוצה כדי לקבוע את ההגדרות המסוימות שלה, כמו בדף ההגדרות של הקבוצות עצמן.

אני מאוד מחבב את האפליקציה הזו. אני חושב שהיא עושה שירות טוב למי שמבלה את רוב זמנו בפייסבוק בקבוצות, תוך שהוא חוסך הרבה מאוד רעש ומהומה מסביב. היא גם עובדת בצורה חלקה, כך שאם אתם 'אנשי קבוצות', מהרו והורידו אותה. יכול להיות שכמוני תגלו שאתם לא ממש צריכים עוד משהו מפייסבוק.

להורדה מ-Google Play לחצו כאן, להורדה עבור iOS, לחצו כאן.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.