פייסבוק, הרשת החברתית הגדולה בעולם, לא הסתירה מעולם את כוונתה להיות כלי התקשורת הבין-אישית העיקרי של כולנו. אתמול היא עשתה צעד משמעותי בכיוון כאשר החלה להציע למשתמשי אפליקציית האייפון שלה בארה"ב לבצע דרכה שיחות VoIP חינם למשתמשים אחרים באמצעות תשתית ה-Wifi או האינטרנט הסלולרי.

השירות החדש, שנפתח לראשונה בקנדה לפני פחות משבועיים במסגרת ניסויית, זמין עתה לכל משתמשי אפליקציית Facebook Messenger לאייפון בקנדה ובארה"ב. כדי לבצע שיחה למשתמש אחר כל שעליכם לעשות הוא לבחור באיש הקשר הרצוי מבין החברים הזמינים, ומתוך חלון הצ'ט ללחוץ על "i" ולבחור בביצוע שיחה. פייסבוק לא מסרה מידע נוסף אודות השירות, אך נראה כי היא מתכוונת לפתוח אותו בהדרגה לעולם כולו, וכן גם למשתמשי אפליקציות פייסבוק מסנג'ר במערכות הפעלה סלולריות אחרות.

לא מדובר בניסיון הראשון של פייסבוק בתחום השיחות. מזה כשנתיים יכולים משתמשי החברה במחשבים לבצע שיחות קול ווידאו באמצעות תוכנת סקייפ. עם זאת, מספר מנויי פייסבוק – כמיליארד – גדול כמעט פי שניים מזה של סקייפ. מלבד שיחות קוליות, לאחרונה הוסיפה פייסבוק לאפליקציות הסמארטפונים שלה אפשרויות לשליחת הודעות קוליות בשיטת Push-to-Talk.

צילום: Engadget

 • חסוי

  אני אומר בהמשך גם יהיה שיחת וידיואו

 • raz

  אין על האייפון לא פלה שפייסבוק משיקה את זה קודם כל ל ios

  • גבי גפן

   אין זה ראיה.
   בכל השקת אפליקציה ובכל עדכון לאפליקציה, היא יוצאת קודם כל לios מסיבה אחת פשוטה: צריך להתאים אותה לכ10 מכשירים בערך, מול אפליקציות אנדרואיד שדורשות התאמה לעשרות רבות של מכשירים.

   ובכלל, אני מבין שאתה משתמש באייפון אפילו שלרוב החברים שלך יש אנדרואיד והם אומרים לך לעבור – או שהסביבה שלך מתחלקת לבעלי האייפון ובעלי האנדרואיד וניטש ביניכם ויכוח תמידי בנושא – ואתה נאחז בקש אפילו שבלב אתה יודע שאנדרואיד יותר טוב.
   אי לכך, עצתי לך ידידי, שתשב עם עצמך ותחשוב טוב טוב איזה מכשיר אתה מעדיף, ובין אם החלטת אייפון או אנדרואיד – תעמוד מאחורי החלטתך מבלי להתבייש ואפילו אל תגרר להוכיח את צדקתך. תוך שבועיים אף אחד לא יזכור שהיית מעריץ גדול של אחד החברות ושבכלל התעסקת בנושא 🙂 .

 • lirownz

  לא מועיל בכלל כשיש הכלל כלול במחיר כל כך טוב…ויש חבילות כאלה עם שיחות לחו"ל

  • אדוארד ויטנבק

   צודק חלקית. בישראל החבילות משתלמות כמו 100 שקל בלי הגבלה אבל בחול ובמדינות אחרות זה לא ככה

   • בוריס

    אתם טועים . אין לזה שימוש בכלל. החבילות בארהב הם ללא הגבלה

  • גבי גפן

   במצב של היום אפשר לקנות טוקמן בלבד.
   לשיחות – יש voip, לאינטרנט – יש wifi.