פייסבוק, הרשת החברתית הגדולה בעולם, לא הסתירה מעולם את כוונתה להיות כלי התקשורת הבין-אישית העיקרי של כולנו. אתמול היא עשתה צעד משמעותי בכיוון כאשר החלה להציע למשתמשי אפליקציית האייפון שלה בארה"ב לבצע דרכה שיחות VoIP חינם למשתמשים אחרים באמצעות תשתית ה-Wifi או האינטרנט הסלולרי.

השירות החדש, שנפתח לראשונה בקנדה לפני פחות משבועיים במסגרת ניסויית, זמין עתה לכל משתמשי אפליקציית Facebook Messenger לאייפון בקנדה ובארה"ב. כדי לבצע שיחה למשתמש אחר כל שעליכם לעשות הוא לבחור באיש הקשר הרצוי מבין החברים הזמינים, ומתוך חלון הצ'ט ללחוץ על "i" ולבחור בביצוע שיחה. פייסבוק לא מסרה מידע נוסף אודות השירות, אך נראה כי היא מתכוונת לפתוח אותו בהדרגה לעולם כולו, וכן גם למשתמשי אפליקציות פייסבוק מסנג'ר במערכות הפעלה סלולריות אחרות.

לא מדובר בניסיון הראשון של פייסבוק בתחום השיחות. מזה כשנתיים יכולים משתמשי החברה במחשבים לבצע שיחות קול ווידאו באמצעות תוכנת סקייפ. עם זאת, מספר מנויי פייסבוק – כמיליארד – גדול כמעט פי שניים מזה של סקייפ. מלבד שיחות קוליות, לאחרונה הוסיפה פייסבוק לאפליקציות הסמארטפונים שלה אפשרויות לשליחת הודעות קוליות בשיטת Push-to-Talk.

צילום: Engadget