כנס המפתחים השנתי, F8, של פייסבוק (Facebook) נפתח השנה עם החזון של מארק צוקרברג לעוד 10 שנים מהיום, בו הוא רואה כי טכנולוגיית המציאות המדומה והרבודה הולכת לתפוס חלק נכבד מחיינו, זאת לצד שימוש באינטליגנציה מלאכותית שתשולב ביישומים ומוצרים וקישוריות חופשית בכל העולם. אבל, הרבה לפני הגשמת השאיפות הללו והגשמתן, צוקרברג דיבר על פלטפורמת המסנג’ר (Messenger) ונראה כי שם החברה הולכת לרכז את מירב מאמצים בתקופה הקרובה.

וידאו ועוד קצת וידאו

מאז שנכנסה פייסבוק לתחום הוידאו, הסטטוסים זוכים לדבריה, לחשיפה ומעורבות גבוהה יותר של הגולשים. זו גם הסיבה שהרחיבה לכולם את אפשרות ה-Facebook Live ולזה היא מוסיפה היום את Live API, סט כלים שיאפשרו למפתחים להזרים וידאו ישירות לפייסבוק דרך הפרופיל האישי שלנו. כך הדגים צוקרברג על הבמה כיצד הרחפן של DJI (דגם Phantom 4 אם תהיתם) מעביר הזרמה של הוידאו בשידור חי. אבל זה לא נגמר ברחפן כי המפתחים יוכלו לנצל זאת להזרים תוכן ישירות ממצלמות דיגיטליות או מצלמות לבישות, מצלמות אבטחה או אפילו ממצלמת הרשת המחוברת לטלוויזיה או למחשב.

המסנג’ר של העסק

"מי אוהב לשוחח עם בית העסק" שאל צוקרברג כאשר חשף את הפרטים על היכולות החדשות של פלטפורמת המסנג’ר (M Platform), באמצעותה יוכלו בתי עסק ליצור צ’אט בוט (Bots for Messenger) שיתקשר עם הלקוח. כך הדגים כיצד צ’אט בוט של חנות פרחים יוכל לשוחח עם הלקוח, לקחת ממנו הזמנה, לקבל את הזר המבוקש, מספר הטלפון והכתובת למשלוח, כל זה בלי שהמשתמש נדרש להתקין את אפליקציית בית העסק או אף להתקשר. "לא תצטרכו להתקין אפליקציה או להזין כרטיס אשראי", אמר צוקרברג. "כדי להזמין מ-1-800-Flowers, אתה לא צריך למעשה להתקשר לעולם." אם תרצו לנסות, כתבו ל-F8 Bot או ל-CNN (דרך המסנג'ר) והבוט יענה לכם על מגוון נושאים.

עוברים לשימוש במספר הטלפון

המסנג’ר כבר מאפשרת התחברות דרך מספר הטלפון האישי – ממש כמו בוואטסאפ, אולם עד  כה, המפתחים לא יכלו לנצל אפשרות זו וכי נדרש חשבון פייסבוק פעיל על מנת לשלב בין יישומים לפלטפורמה. כעת החברה הכריזה כי מפתחי צד שלישי יוכלו להשתמש ב-Facebook Account Kit, כך שלא נדרש לספק הרשאות לחשבון הפייסבוק שלנו ולא לזכור משתמש וסיסמא לשירות בנפרד.

עוד אמר צוקרברג כי למעלה מ-60 מיליון משתמשים שולחים הודעות מידיות דרך אפליקציות פייסבוק ווואטספ ביחד, פי שלוש מכמות הודעות SMS הנשלחות מידי יום בעולם. במסנג’ר בלבד, ישנם מעל 900 מיליון משתמשים והיא האפליקציה הפופולרית השנייה בחנות ה-iOS בארה”ב ונחשבת לצומחת הכי מהר במדינה ב-2015, אף יותר מאפליקציית פייסבוק עצמה.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • בתור אדם שמאוד אוהב אפליקציות מסרים עוד מימי ימימה.
  הכל התחיל אצלי עם הICQ,אחרי זה עברתי למסנג'ר ואז הייתי עם Gtalk עד שהאנגאוט יצאה לה.
  *כשהגיע עידן הסמארטפונים ניסיתי אפליקציות מסרים מכל פינה שאפשר בין אם זה מוצר אמריקאי,גרמני/רוסי,סיני ואפילו הודי.

  בשנה האחרונה עברתי מהאנגאוט (בשל חוסר עדכונים מצד גוגל) למסנג'ר של פייסבוק ואני חייב לומר שזאת ללא ספק החברה שהכי מעדכנת את המוצר שלהם בזמן האחרון.
  בין אם זה פיצ'רים חדשים,סטיקרים להעברת הזמן ואפילו החלק שלא חייב פייסבוק.
  *השימוש היחיד שלי בפייסבוק/וואטצאפ זה שינוי תמונת פרופיל.

  אז כן נחמד לראות דברים חדשים ואני חושב שהפיצ'ר העסקי החדש יכול מאוד להועיל למספר דברים כמו רכישות מוצרים ורואה איך זה יכול להשתלב עם חייגן Helo שהפיתוח שלי דיי הופסק מאז שיצא.
  -הדברים האלו לא הכי "חידושים" וכבר עובדים על בסיס יומי בסין אבל שוב ידוע שהרבה פיצ'רים מסין לא מקבלים תשומת לב במערב כך שעם מסנג'ר זה יהיה שונה.

  וכן קשה לרשום מסנג'ר בלי להזכר בימים הטובים של MSN חח

 • עזרא

  צוקרברג חלאס עם השטויות

 • RuR

  נראה לי הם התבלבלו, כבר לא ה-1 באפריל.

 • omer

  אה לא.

 • Netanel

  סוף העולם מתקרב?