הסגירה הצפויה של Google Reader מוציאה את המתחרים למלחמה. כפי שדיווחנו כאן כבר החודש, פייסבוק מתכננת להשיק קורא חברתי בזמן הקרוב ובדיווח האחרון מפי Wall Street Journal מתברר כי החברה בתהליך פיתוח מתקדם לקורא משלה אשר יהווה מעין פלטפורמה חברתית המציגה עדכונים וסטטוסים של חברים בשילוב של חדשות ותכנים מותאמים בסגנון של יישום ה-Flipboard, קורא החדשות המפורסם והפופולרי למכשירים ניידים המאפשר להרשם לעדכונים וחדשות ולדפדף בהם בסוויפ לצדדים.

“הרשת החברתית עובדת באופן שקט על השירות, ומכונה בחברה תחת השם “Reader”, המציג תוכן ממשתמשי פייסבוק ומתאים את עצמו להצגה במכשירים הניידים” נכתב בדיווח. כפי הנראה, מארק צוקרברג בעצמו מעורב בפרויקט והוא אחד ממעצבי היישום והפרויקט כבר מפותח מזה כשנה, מה שאומר שהחברה החלה את תהליך הפיתוח עוד לפני שגוגל הודיעה על סגירת השירות.

עוד נכתב בדיווח שהשירות מיועד לעבוד הן על טאבלטים והן על סמארטפונים, אולם לא ברור האם הכוונה שזו תהיה אפליקציה נפרדת כמו Fliboard או שמא פייסבוק תטמיע זאת באפליקציה שלהם שתותאם לגודל המסך.

צעד זה לא מפתיע שכן בפייסבוק מעוניינים בהרחבת סל המוצרים והגדלת הרווחים והכלי יוכל לשרת גם את אלו המעוניינים בחדשות הנמצאות מחוץ לפיד שלהם בפייסבוק, אבל היא לא לבדה: עם סגירת שירות ה-Google Reader ב-1 ליולי השולטת באופן מוחלט בשוק הקוראים, צצים להם מתחרים חדשים ובנוסף לפייסבוק גם AOL צפויה לחשוף היום את השירות שלה וכן Digg שתציג בקרוב שירות חדש. כל אלו מצטרפים לעשרות שירותים קיימים שהגדילו את כוחם והעיקרי מבניהם הוא Feedly שהצליח לשלש את מספר המשתמשים בשירות ל-12 מיליון משתמשים.