פייסבוק (Facebook) השיקה אפליקציה חדשה בשם Groups. מטרת האפליקציה הזו היא לאגד את כל הקבוצות בהן חבר המשתמש תחת קורת גג אחת, וזאת לאור המספר הגדל והולך של הקבוצות החברתיות ברשת.

האפליקציה החדשה, שמתאפיינת בממשק מינימליסטי, אך עם זאת נותנת מספר לא מבוטל של כלים ואפשרויות, מעניקה לקבוצות את קידמת הבמה, כך שהמשתמש יוכל לגשת בקלות לכל הקבוצות בהן הוא חבר ישירות מהדף הראשי של האפליקציה ולקבל מידע אודות הנעשה בהן. למעשה, האפליקציה מתמקדת אך ורק בקבוצות בהן חבר המשתמש, כך שפייסבוק ניטרלה את האפשרות לקבל הפרעות מגורמים חברתיים אחרים שאינם קשורים לקבוצה. מעבר לכך, האפליקציה היא פייסבוק לכל דבר ועניין, והמשתמש יכול להגיב על הנעשה בקבוצות, להעלות תמונות ולבצע לייקים על פרסומים אותם הוא אוהב.

groups-heroגם באפליקציית זו תהיה למשתמש שליטה על כמות ההתראות שהוא מקבל, והפעם מהקבוצה עצמה. ניתן אף לחלקן לפי שלושה מצבים: קבלת התראות מחברים אישיים בלבד של המשתמש, קבלת התראות מכל חברי הקבוצה באופן גורף או נטרול ההתראות לגמרי. יש לציין שברגע שלאחר הבחירה באופציית ההתראות, אזי ההתראות תתקבלנה אך ורק מ-Groups  ולא מאפליקציית פייסבוק עצמה.

על מנת להקל על מנהלי הקבוצות השונות, פיתחה הרשת החברתית כלי מיוחד בתוך האפליקציה עצמה באמצעותו יוכל המנהל לשלוט על הנעשה בה. בצורה זו, הוא יוכל לשלוט בפרסומים שהוא אינו מעוניין שיופיעו בקבוצתו, וזאת לצד יכולת להוסיף משתמשים חדשים, לנעוץ פרסומים חשובים ולהעיף משתמשים קיימים במקרה הצורך.

כמובן, שגם באפליקציה הייעודית יוכל המשתמש לפתוח קבוצה ולצרף חברים כאוות נפשו. על מנת לעשות זאת, יצטרך לבחור המשתמש את קטגוריית הקבוצה, לבחור את סיווגה (ציבורית או סגורה), ולהתחיל לפרסמה.

נוסף לקבוצות בהן חבר המשתמש, תציע הרשת החברתית מספר קבוצות שעשויות לעניין,  והיא מרכזת אותן תחת לשונית ייעודית באפליקציה. למעשה, Groups תזהה את הנושאים של הקבוצות בהן חבר המשתמש, ותציע לו להצטרף לקבוצות אחרות על סמך העדפותיו. כך, לדוגמה, אם הנכם חברים בקבוצת סלולר וטכנולוגיה, תציע לכם האפליקציה להצטרף למספר קבוצות אחרות שעוסקות בנושא, כדוגמת מחשבים, חומרה, ועוד. בנוסף, למשתמש תהיה אפשרות לחפש גם קבוצות ספציפיות – בדומה למנגנון החיפוש הקיים באפליקציית פייסבוק עצמה.

אופציה חביבה נוספת אותה שילבה פייסבוק באפליקציה, היא האפשרות ליצור קיצורי דרך לקבוצות ישירות במסך הבית של המשתמש. בצורה הזו, יוכל המשתמש לגשת ישירות לקבוצה האהובה עליו מבלי ללכת לאיבוד בעשרות אם לא מאות הקבוצות בהן הוא חבר.

האפליקציה זמינה להורדה בחינם הן בעבור משתמשי האנדרואיד והן בעבור משתמשי ה-iOS. לחצו להורדה לאנדרואיד. לחצו להורדה ל-iOS.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.