פייסבוק (Facebook) החליטה לחדד את תנאי השימוש באפשרות השידורים החיים שלה, Facebook Live, ולאסור על "שידור" תמונות ושקופיות סטטיות, שעונים שסופרים לאחור או שידורים שמטרתם היחידה היא לערוך סקרים בקרב המשתמשים.

ההנחיות החדשות מגיעות בעקבות פניה של אתר TechCrunch לחברה בחודש ינואר האחרון, לאחר שזו פרסמה רשימה של עשרת השידורים החיים הטובים של 2016 – כאשר חצי מהם כלל לא היו שידורים חיים אלא תמונות סטטיות או שקופיות עם טיימר שסופר לאחור. החברה טענה כי ביקשה משוב של הגולשים, אשר קבעו כי תוכן מסוג זה לא נחשב בעיניהם מושך או מצדיק צפייה בלייב.

בעקבות כך הוסיפה החברה סעיף חדש לתנאי השימוש בלייב, ה-Live API Facebook Platform Policy, ובו נכתב: "אל תשמשו ב-API כדי להעלות רק תמונות סטטיות, אנימציות, תמונות מונפשות בלופ, או סקרים בשידור חי שמכילים שידור שלא זז". לפי החברה, שידורים חיים שיפרו את תנאי השימוש הללו יזכו לחשיפה מועטה, ומפרסמים שימשיכו לעבור על החוקים שוב ושוב לא יוכלו יותר להשתמש באפשרות השידורים החיים.

החברה כן לוקחת בחשבון מקרים יוצאי דופן, כמו למשל ספירה לאחור לקראת שידור אירועים עולמיים (כניסת השנה החדשה), אך טוענת כי אם תמשיך לקבל משוב שלילי מצד גולשים, היא כדי תפעל לצמצם גם את אלה.