פייסבוק (Facebook), השלימה היום את רכישת שירות המסרים המידיים וואטסאפ (Whatsapp) בעבור 21.8 מיליארד דולרים, זאת לאחר שהרגולטור באיחוד האירופי אישר את העסקה. הסכום המקורי של העסקה עמד על 19 מיליארד דולרים, אולם עליית מניית פייסבוק הקפיצה את עלות הרכישה.

כחלק מהאישור, שתי החברות הסכימו להשאיר את מדיניות הפרטיות של וואטסאפ ולא לאסוף פרטים אישיים אודות המשתמשים, וזה כולל כתובות דואר, מיקום, איסוף נתונים שונים וכן לא לשתף את מספר הטלפון של המשתמש עם גורמי צד שלישי.

שינויים בדרך?
בחודש פברואר האחרון הודיע מנכ”ל פייסבוק, מארק צוקרברג על רכישת וואטסאפ, אך לא רמז מה התוכניות לעתיד: “וואטסאפ היא הדרך לחבר מיליארד משתמשים. השירות הגיע לציון דרך מדהים ומשמעותי. אני מכיר את יאן (מנכ”ל וואטסאפ) במשך זמן רב, ואני שמח לשתף פעולה עימו ועם צוות החברה כדי להפוך את העולם לפתוח ומחובר יותר.”

כעת כשהושלמה העסקה, פייסבוק יכולה לעשות בה כרצונה, אולם הערכות כי 600 מיליון המשתמשים של וואטסאפ לא יראו את השינויים כל כך מהר. בפייסבוק עוד צריכים להבין כיצד ניתן להרוויח מהאפליקציה הפופולרית, וכי היא תמשיך לפעול באופן עצמאי אבל עם עוד מיליוני משתמשים הנתונים לחסותה.

התמונה באדיבות Shutterstock