זירת ההודעות המידיות מתחממת. לאחר ההשקה של Hangout, שירות ההודעות המאוחד של גוגל (Google) נראה כי הגיע גם תורה של פייסבוק (Facebook). על-פי מקורות שונים נראה כי בחברה עובדים על יכולת לשלוח הודעות מידיות ישירות משורת הסטטוס.

כבר היום יש מספר רב של דרכים לשלוח הודעה מיידית בפייסבוק: לחיצה על סמל ההודעה בסרגל הניווט העליון, באמצעות הצ'ט ובאמצעות לחיצה על כפתור ה'הודעה' לצד תמונה הנושא. לאלו נראה כי תתווסף דרך חדשה. לפי מספר מקורות שונים שהודיעו לאתר TechCranch כי פייסבוק בוחנת אפשרות לשליחת הודעה אישית ישרות מתיבת הסטטוס.

על-פי האתר, נראה כי כעת לצד האפשרות לכתוב על הקיר של משתמש אחר או להעלות תמונה יתווסף סמליל של הודעה ובלחיצה עליו יהיה ניתן לשלוח הודעה מיידית לאותו אדם, על-מנת להבחין בין כתיבה על קיר (אותו יוכלו לראות מספר רב של משתמשים) לבין שליחה של הודעה מיידית בפייסבוק יוסיפו אלמנט עיצובי אשר יסמן כי מדובר בהודעה אותה יוכל לקרוא רק הנמען.

אפשר להבין מדוע בפייסבוק חושבים לחזק את משלוח ההודעות באתר גם באפשרות לשליחת הודעות מיידיות. שליחת הודעות כאלה גוררת, מעצם טבעה, גם בדיקה האם יש תשובות, כך שכמות הביקורים באתר רק תלך ותגדל, לפחות בתיאוריה.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.