פייסבוק מנסה שוב לעשות כסף מהמשתמשים, והפעם מדובר בשימוש במערכת ההודעות הפנימית. בחברה בוחנים שינוי בשירות, והודעות מאלו שאינם חברינו הם לרוב יגיעו לתיבה “Other”, זאת כדי לא להכביד על התיבה בהודעות פחות דחופות. במערכת החדשה כך מתברר, תאפשר למשתמשים אנונימיים לשלוח לשלוח הודעות ישירות לתיבת ה-Inbox שלנו בתמורה לכמה דולרים. אבל מה אם נרצה לשלוח הודעה לדוגמה מארק צוקרברג, מייסד פייסבוק בכבודו ובעצמו? זה יעלה לנו הרבה יותר ממה שחשבנו, ולמעשה זה יעלה $100.

מספר משתמשי פייסבוק דיווחו כי קיבלו חלון קופץ כאשר הם ניסו לשלוח הודעה מחוץ לרשת החברים שלהם. בחלון הוצגה הודעה כי המסר יישלח לתיבת Other ולא ל-Inbox, וכדי למנוע זאת יש לשלם תשלום של לא פחות מ-$100. כמובן שזה לא בלעדי למר צוקרברג, אלא גם עבור משתמשים פחות מוכרים המערכת דרשה סכום דומה, מה שאומר שאין המחיר קשור לפופולריות המשתמש.

בניסיון שלנו לשלוח הודעה לצוקרברג לא קיבלנו חלון שכזה, אולם נראה כי בפייסבוק בוחנים כל העת שינויים נוספים ולמרות שהסכום אינו הגיוני, בחברה אמרו ל-CNN כי אכן הם ניסו לבדוק את הגבולות שלהם יהיו מוכנים לשלם. כך או כך, נראה כי החברה תכניס בקרוב אפשרות קידום שכזו המתאימה בעיקר לשולחים בתפוצה רחבה (ספאם?) ומעוניינים לוודא כי המשתמש לא יפספס את ההודעה. (מקור)

>> פייסבוק רוצה שתעשו פוק לחברים באפליקציה חדשה
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.