רק לפני מספר חודשים, פייסבוק (Facebook), הרשת החברתית הגדולה בעולם, עברה לשימוש בנגן וידאו ייעודי שהוטמע כברירת מחדל באפליקציה המתחיל לנגן את הסרטונים באופן אוטומטי, עובדה שגרמה לביקורות שליליות רבות ונראה כי זו רק ההתחלה.

משתמשים ברחבי העולם מדווחים, כי לאחר עדכון האפליקציה האחרון במכשיר האנדרואיד שברשותם, קישורים לאתרי אינטרנט חיצוניים שהוקלקו בסטטוסים שונים דרך האפליקציה, נפתחים בדפדפן שמובנה בתוכה, בדיוק כמו שמתרחש בנגן הוידאו.הדפדפן כולל לחצני הדף הבא, הדף הקודם, העתקת הקישור, פתיחה הלינק באמצעות אפליקציה אחרת שבמכשיר, ושמירת הדף.

מהלך זה של החברה, יכול לגרור ביקורות חיוביות ושליליות כאחד, ולכן לעת עתה, פייסבוק משחררת את העדכון רק למספר משתמשים מצומצם, על מנת לשמוע ביקורת וחוות דעת שונות על תפקוד הדפדפן. האם מדובר במהלך נוח וחיובי, או במהלך שיגרור גם כן ביקורות שליליות? פייסבוק גורמת לנו להישאר בתוך האפליקציה בכך שהיא פותחת את הקישורים בדפדפן המובנה, אפשרות שאמנם מאפשרת לנו להגיע בזריזות לדף המבוקש אך מונעת מאיתנו לגלוש בדפדפן החביב עלינו. ומה הלאה? נאלץ להמתין להחלטה של פייסבוק במידה ויוחלט להפיץ את העדכון לכלל המשתמשים.

שתף:
-פרסומת-
 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  ולאט לאט יהיה להם עוד מידע, לא רק מה שהמשתמשים מפרסמים על עצמם, אלא גם היסטוריית הגלישה שלהם והצ'אט ועוד. להתראות פרטיות שלום עבדים של צוקרברג.
  ולמה? כי זה בחינם !

 • ציף

  מהלך מצוין,פתיחת קישור בדפדפן היא הרבה פעמים איטית ומסורבלת. הם רק צריכים להקפיד על אפשרות סחירה קלה בין שתי האופציות.

 • מהלך שהרבה חברות סיניות עושות כברירת מחדל.
  ואם כבר סינים אז אפילו המסנג'ר של פייסבוק נראה שפותח ע"י סינים בשל מספר מדבקות מוכרות שם והממשק שמזכיר את QQ של טנסנט (הכוונה לסרגלים למעלה ולמטה).
  -טוב נו… סביר להניח שיהיה סיני בחברה כזאת גדולה וזה לא משהו רע 🙂

 • אביאל

  הם בטח עשו את זה כדי שלא יהיה אפשר להוריד סרטונים , מפעילים את הסרטון דרך כרום ואז לחיצה ארוכה על הסרטון ותופיע אפשרות להוריד את הסרטון.

 • יוגב

  עדיף ככה, הרבה קישורים מynet ומוואלה עושים בעיות ברגע שעוברים לכרום.
  כמו כן ראוי לציין שהדפדפן המובנה כבר קיים בגרסא לאייפד ככה שהמהלך הוא הגיוני.