פייסבוק (Facebook) הודיעה היום כי היא החלה בהצגת מד צפיות לצד סרטונים שהועלו לרשת החברתית ותפרסם אותם באופן גלוי וציבורי. בנוסף לכך, היא מפרסמת כי בכל יום היא סופרת מעל מיליארד צפיות ביום בסרטונים שמעלים המשתמשים, כך שיהיה קל יותר למצוא תכנים פופולריים יותר ולדעת כיצד הסרטונים האישיים מצליחים ברשת.

צעד זה אמנם לא דרמטי כמו שזה נשמע, אך ההודעה נועדה בעיקר לקרוץ למפרסמים הפוטנציאלים ואולי מעיד יותר מהכל על כך שפייסבוק הולכת לכיוון תכני הוידאו ולתחרות עתידית גם ב-YouTube של גוגל (Google). החברה רכשה ביולי האחרון חברת סטארט-אפ בתחום שידור פרסומות בוידאו, וייתכן שהיא מעוניינת אף לזלוג ולהעביר מפרסמים משוק הטלוויזיה לפרסומות וידאו ברשת שלה.

כיום ל-YouTube יש על פי הערכות למעלה מ-5 מיליארד צפיות ליום ולפייסבוק עוד פער גדול לסגור, אולם אחוזי הגדילה של צפיות דרך עמודי הרשת החברתית נמצאות בעלייה חדה (50 אחוז בין מאי ליוני) לכן הפוטנציאל עצום. הקלות שבה ניתן לשתף סרטונים ולהפוך אותם לוויראלים ברשת החברתית תורם רבות לכמות הצפיות וכמובן טרנדים הרצים ברשת כמו אתגר דלי הקרח, הארם שייק, דבק שקוף, סלפי ועוד, כמובן מסייעים לה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.