פייסבוק (Facebook) הודיעה אתמול בבלוג הרשמי שלה כי בקרוב תשיק אפליקציית וידאו חדשה שמיועדת למזרימי וידאו וטלוויזיות חכמות. המכשירים הראשונים שיתמכו באפליקציה יהיו ה-Apple TV, ה-Fire TV של Amazon והטלוויזיות החכמות של סמסונג (Smasung), כאשר בעתיד יצטרפו פלטפורמות נוספות.

האפליקציה תאפשר למשתמשים ליהנות מהסרטונים שמשותפים ברשת החברתית על גבי מסך גדול. "בשנה שעברה אפשרנו את האפשרות להזרים סרטוני וידאו מפייסבוק ישירות לטלוויזיה, והיום אנחנו מרחיבים את היכולות הללו", נכתב בבלוג. "האפליקציה תאפשר לצפות בסרטונים ששותפו על ידי חברים, סרטוני לייב מובילים מכל רחבי העולם וסרטונים שמומלצים על בסיס תחומי העניין". בנוסף תאפשר האפליקציה צפייה בסרטונים שנשמרו למועד מאוחר יותר על ידי המשתמש, וסרטונים שנשמרו בהיסטוריה.

גורמים מעריכים כי הצעד הזה של פייסבוק לא רק יאפשר לה להכניס יותר כסף מפרסומות, אלא גם ישמש מצע עתידי להפקת תכני וידאו מקוריים כמו למשל סדרות רשת או סדרות טלוויזיה. טרם ידוע איך ייראה ממשק האפליקציה והאם יתאפשרו בה עוד פעולות פרט מצפייה בסרטונים, אך לא נאלץ לחכות זמן רב כדי לגלות: החברה טוענת כי האפליקציה תוצע להורדה בחינם בימים הקרובים.

New Ways to Watch Facebook Video

‎Posted by Facebook on‎ יום שני 13 פברואר 2017