פייסבוק, הרשת החברתית הגדולה בעולם, הכריזה זה עתה על אפליקציה חדשה לאנדרואיד, תחת השם Facebook Home. כפי שנחזה בימים האחרונים ברשת, מדובר באפליקציה המביאה את מסך הבית של פייסבוק למסך הבית של מכשירי אנדרואיד, ומיועדת להפוך את השימוש ברשת החברתית לחלק מחווית האנדרואיד.

Home אינה אפליקציה, אלא חבילת אפליקציות כוללת המשלבת מספר אלמנטים ומהווה, על פי שקופית שהציג מנכ"ל החברה מארק צוקרברג, מעין שכבת ביניים בין מערכת ההפעלה של גוגל לאפליקציות המותקנות על גביה ע"י המשתמש. החלק הבסיסי שלה הוא CoverFeed, תחליף לעמוד הבית ומסך הנעילה של המערכת גם יחד, המוותר על ממשק האייקונים והווידג'טים לטובת עדכונים מהרשת החברתית, המוצגים על מלוא גודל המסך כתמונות ברזולוציה גבוהה עם סטטוסים וכפתורי "לייק" ותגובה בפינה השמאלית-תחתונה. העדכונים מתחלפים כל מספר שניות באופן אוטומטי וניתן לעבור ביניהם ידנית ע"י גרירת האצבע לצדדים. כמו כן, ניתן לבצע "לייק" ע"י נגיעה כפולה עם האצבע בכל מקום על המסך שאינו מאוכלס ע"י כפתור כלשהוא, על מנת להפוך את הפעולה לקלה ביותר.

לאפליקציות ניתן להגיע ע"י לחיצה על פני המשתמש, המוצגים בחלק האמצעי-תחתון של עמוד הבית, וגרירה כלפי מעלה. תפריט האפליקציות של פייסבוק דומה לזה של סוני, ומוצג כשורת "כרטיסיות" המכילות כל אחת טבלה של קיצורי דרך לאפליקציות נבחרות. ניתן לסדר את האפליקציות בכל צורה, להוסיף אפליקציות מרשימה אלפא-ביתית של המותקנות על המכשיר או להסיר ממסך קיצורי הדרך אפליקציות שאינן בשימוש.

תכונת מפתח נוספת בחבילת האפליקציות של פייסבוק היא ChatHeads, המיועדת להוות את אפליקציות ההודעות המרכזית של המשתמשים. צ'ט-הדז מציגה התראות על הודעות טקסט חדשות שהתקבלו מאנשי הקשר, גם דרך פייסבוק וגם ב-SMS. על כל הודעה חדשה שמגיעה יקפוץ מצד שמאל של המסך עיגול בו מוצגות פניו של איש הקשר ששלח את ההודעה, כאשר לחיצה עליהם תפתח את ממשק ההודעות האחוד כשכבה שקופה-חלקית מעל האפליקציה הפתוחה. כך ניתן לנהל התכתבויות עם חברים תוך כדי שימוש שוטף במכשיר, כאשר לאחר קריאת או שליחת הודעה ניתן "למזער" את ממשק ההודעות חזרה לתמונה (או תמונות) עגולה (או עגולות) המוצגות בשולי המסך וניתנות לגרירה על מנת למנוע מהן להפריע ללחיצה על כפתורים סמוכים באפליקציה הפתוחה. בנוסף, בעת שימוש במסך הראשי מוצגות ההתראות על הודעות כתמונות שלצידן בועות קומיקס עם תקציריהן, אותן ניתן לפתוח בנגיעה או לסגור בגרירה הצידה, בדומה לממשק ההתראות המובנה של אנדרואיד אך ללא צורך לפתוח קודם וילון התראות חמקמק. ניתן אף להיפטר מכל ההתראות על הודעות ושיחות מהמסך הראשי ע"י נגיעה ארוכה באחת מהן, ה"אוספת" אליה את היתר, וגרירת הערימה הצידה או למטה.

חבילת האפליקציות תהיה זמינה החל מה-12 בחודש – יום שישי בשבוע הבא – למכשירי HTC One ו-One X ולמכשירי Galaxy S III ו-IV ו-Note II של סמסונג. החברה מקווה לתמוך בהמשך במכשירים נוספים, ואף הכריזה על תוכנית במסגרתה תשתף פעולה עם יצרניות מכשירים על מנת לסייע להן לשלב את החבילה במכשירים חדשים על מנת שצרכנים לא יצטרכו להוריד אותה בעצמם לאחר פתיחת האריזה. ברשימת היצרניות שמשתתפות בתוכנית ניתן למצוא את סמסונג, HTC, סוני, חוואווה ו-ZTE הסיניות, אלקטל (הסינית-צרפתית) ועוד, ונראה כי היצרנית היחידה הנעדרת ממנה היא LG. התוצר הראשון של התוכנית הוא HTC First, שהוכרז גם הוא באירוע, וישווק בארה"ב ע"י ספקית הסלולר AT&T.