מערכת ה-iOS לא זכתה לקבל את ממשק ה-Facebook Home, ממשק ההפעלה החדש למכשירי האנדרואיד, אך נראה שב-Facebook לא זנחו לגמרי את המערכת של אפל ומביאים עתה כמה וכמה שיפורים מתבקשים לאפליקציה בגרסה 6.0 החדשה, כאשר הדגש הוא על אפשרות שיחה נוחה יותר.

ראשים מדברים
כבר ממבט ראשון ניתן לראות שהאפליקציה קיבלה מעט מן העיצוב של האפליקציה לאנדרואיד, כאשר הגישה לתפריט הצדדי ולשיחות לא מוצגת על ידי כפתור אלא כחלק ממשי מהפס הכחול המוצג למעלה. כמו כן, בגישה לתפריט הצדדי שמביא אותנו לשלל העמודים האחרים כגון תמונות, הודעות, אפליקציות ועוד ניתן להבחין באייקונים שונים ונעימים יותר לעין. כמו כן ממשק החדשות (News Feed) כעת יותר נעים לעין ומציע אפשרות לסינון מהיר של החדשות המוצגות.

כפי שהזכרנו, הדגש בגרסה החדשה הוא על הצ'אט שמעכשיו נוח ונגיש הרבה יותר. כפי שהוסיפה גם לאפליקציית ה-Massenger באנדרואיד, גרסה 6.0 מביאה את ה-Chat Heads כך כאשר נבחר איש קשר ליצירת שיחה תתווסף בועה בצד המסך אשר לא תעלם כל עוד אנחנו בתוך האפליקציה, אותה ניתן להזיז ממקום למקום או למחוק על ידי לחיצה ארוכה וגרירתה למקום המתאים. כמו כן ניתן לפתוח מספר שיחות במקביל ולחיצה על אחת מבועות השיחה תפתח את חלון השיחה על גבי המסך בו אנו נמצאים באותו רגע מבלי להוביל אותנו למסך אחר, כך שנוכל להמשיך מאותו מקום שהפסקנו גם לאחר שפתחנו את חלון השיחה. תוספות נחמדה שנוספה היא ה-Stickers (מדבקות) שהם בעצם סמיילים גדולים ומונפשים הרבה יותר, אופציה נחמדה להבעת רגשות עמוקים יותר מאשר חיוךעצב.

Facebook 6.0 היא שיפור ניכר על פני קודמתה כשזה מגיע לשיחות, כאשר גם באופן כללי המראה של האפליקציה שופר במקומות קטנים ועכשיו האפליקציה יותר נוחה לעין. מהרו להוריד מהחנות.