מאות חברות, אלפי דוכנים ועשרות אלפי אנשים הגיעו לברצלונה לכנס המובייל השנתי המתקיים זו השנה השמינית. גם ישראל מקבלת כאן נציגות לא קטנה: החל מהביתן הגדול של אמדוקס (Amdocs) באולם 3 ועד הביתן הישראלי הלוקח לחסותו מספר לא קטן של סטארטאפים ויזמים ישראליים. אחת מהן היא אייסייט (eyesight) שאותה פגשנו בתערוכה.

להשתלט על המכשירים בבית

לאייסייט יש כבר מוצר וותיק בשוק, ה-singlecue (או OneCue בשמו הקודם) אשר הצליח כבר לצבור פופולריות מרשימה עם בסיס משתמשים של כמה עשרות מיליונים ברחבי העולם, אך באופן מפתיע – בישראל כלל לא מכירים אותו. מדובר בהתקן, מעין ממיר קטן המזכיר מאוד את הקינקט של מיקרוסופט, היושב על הטלוויזיה או המזנון במרכז הסלון ומאפשר לנו לשלוט על כל מכשיר בסביבתו בעזרת מחוות ידיים בלבד.

להתקן מסך קטן, מצלמה, משדר אינפרא-אדום ותקשורת WiFi ובעזרתם הוא משתלט על המכשירים בבית כדוגמת טלוויזיה, ממירים, מגברים, מזגנים, קונסולות משחק ובקרוב גם מוצרי Nest מבית גוגל. מטרתו העיקרית של ההתקן היא להוריד את הצורך בכל השלטים השונים בבית.

EyeSight OneCue singlecue

באמצעות מחוות ותנועות ידיים נוכל להפעיל את הטלוויזיה, לעבור בין ערוצים על ידי הנפת האצבע, להשתיק כאשר מקרבים את האצבע לפה, לעבור בין מכשירים בהנפת יד ועוד, כל זאת עד למרחק של 5 מטרים. למעשה, לא חייבים להיות נוכחים ליד ההתקן וניתן לעשות הכל גם דרך אפליקציה, שבאמצעותה גם נוכל להוסיף את ההתקנים השונים שיש לנו בבית. מהבדיקה הקצרה שעשינו במקום, הופתענו מיכולת הדיוק של ההתקן והמהירות בה הוא הגיב, וכי למדנו את תנועות היד מהר למדי.

עד כה החברה הציעה את הפתרון שלה ליצרניות המוצרים השונות, והוא כבר מוטמע בטלפונים של Oppo, טלוויזיות של פיליפס ועוד. היא החליטה לצאת עם המוצר גם תחת המותג שלה, מוצר אשר נמכר בארה”ב במחיר של 199 דולר.

מתי בישראל? איתמר חזנוביץ', מנהל בכיר בחברה שפגשנו בתערוכה בברצלונה אמר לנו כי “כרגע אנו מתמקדים בשוק האמריקאי, אך בקרוב אנו מתכננים להתרחב לאירופה ובהמשך גם לישראל”. למי שבכל זאת מעוניין, ה-singlecue נמכר ישירות באמזון השולח לישראל.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.