עולם התעופה השתנה דרמטית בשנים האחרונות. מהפכת הלואו קוסט הפכה את צורת המכירה של כרטיסי טיסה מחבילה סגורה שכוללת את כל השירותים הנלווים למכירה בשיטת "הרכב בעצמך" שדורשת מהצרכן לבחור את השירות הבסיסי ועליו להוסיף עצמאית את כל השירותים הנלווים. המגמה שהחלה בחברות הלואו קוסט זולגת לאחרונה גם לחלק מהחברות הסדירות שהחלו גם הן להפריד חלק מהשירותים ממחיר כרטיס הטיסה הבסיסי.

גם הצרכן עבר תהליך של שינוי בשנים האחרונות. רפורמת השמיים הפתוחים פחתה בפניו מגוון של יעדים חדשים במחירים זולים מאי פעם והוא הפך גמיש וספונטני יותר הן בתאריכי הטיסות והן בבחירת היעדים וכל זאת במטרה להוזיל את המחירים ולטוס יותר פעמים מאשר בעבר.

מי שלא עברו את השינוי הנדרש הם מנועי הטיסות באינטרנט שעדיין תקועים שנים אחורה ביחס לשינויים שקורים בשוק. רוב המנועים הותיקים לא מציגים למשתמש את המגוון השלם של אפשרויות הטיסה שעומדות בפניו, מגבילים אותו ביכולות החיפוש והגמישות בתאריכים ובבחירת יעדים ומספקים מידע חלקי, ולעיתים אף מטעה, לגבי השירותים הכלולים בטיסה, המחירים שלהם והדרך בה ניתן להזמין אותם.

גם מנועים חדשים שהושקו בתקופה האחרונה מתמקדים לרוב בנישות קטנות ולא מנסים לתת מענה אמיתי לנוסע הממוצע שרוצה לטוס ליעד שהוא בוחר, בטווח התאריכים שמתאים לו ועדיין ליהנות מהמחירים הזולים והמשתלמים ביותר ומחוויית טיסה טובה.

אקספלורר – מנוע הטיסות של העידן החדש
היום אנחנו משיקים את מנוע הטיסות הראשון בעולם שמותאם לעידן החדש. מנוע הטיסות של אקספלורר, פרי פיתוח ישראלי, מסיר את כל המגבלות והחסמים ומאפשר לחפש טיסות לכל יעד או שילוב של מס' יעדים בעולם, בכל חברות התעופה (סדיר, צ'ארטר ולואו קוסט) וברמת גמישות שמותאמת לדרישות המדוייקות של הלקוח. המנוע מציג בכל החיפושים מידע מדוייק לגבי מה כלול במחיר כרטיס הטיסה (כמו מזוודות, בחירת מושב וכו') כמו גם מידע לגבי שירותים הניתנים בטיסה עצמה (אוכל, בידור, מרווח מושבים וכו'). בכך ניתן לראשונה להשוות בצורה פשוטה בין כרטיסי טיסה שנמכרים כחבילה כוללת לבין כרטיסים בסיסיים בהם צריך להוסיף ולשלם על שירותים נלווים.

טכנולוגיית חיפוש חדשנית
אלגוריתם החיפוש האולטימטיבי של אקספלורר מוצא תמיד את כל האפשרויות שקיימות בהתאם למאפייני החיפוש. המנוע מחפש על כל חברות התעופה בעולם ואף מבצע שילובים בין חברות תעופה שונות (ולעיתים מדובר בהשוואה של מאות אלפי קומבינציות) וכל זאת על מנת למצוא את הטיסות הזולות והמשתלמות ביותר. האלגוריתם פועל לא רק במקרים הפשוטים אלא גם בחיפושים עם תאריכים גמישים וחיפושים מורכבים שכוללים מספר יעדים. החיסכון במחיר יכול להגיע לעיתים לעשרות רבות של אחוזים.

השוואת טיסות אמיתית
כרטיסי טיסה, שנמכרים לעיתים כאילו שמדובר בלחם אחיד, הם למעשה מוצרים השונים זה מזה באופן מהותי. הכרטיסים נבדלים בשירותים שכלולים במחיר (מזוודות, אוכל, בחירת מושב וכו'), המטוסים שמפעילות חברות התעופה  (יש הבדל בין לטוס במטוס חדיש ומאובזר למטוס ישן, צפוף ובלי שום בידור בטיסה), מספר העצירות, זמני העצירה, מסלול הטיסה ותנאי הביטול והשינוי של הכרטיסים. מדובר בכמות עצומה של מידע שהופכת את משימת הבחירה של טיסה משתלמת מתוך כלל האפשרויות למשימה כמעט בלתי אפשרית.

מנוע הטיסות של אקספלורר מציג לראשונה את אלגוריתם הדירוג היחסי שנותן ציון איכות יחסי לכל טיסה. ציון האיכות היחסי מדרג עד כמה הטיסה משתלמת בהשוואה לכלל האופציות הזמינות (ובהתאם למאפייני החיפוש של המשתמש). האלגוריתם משקלל את כל מאפייני הטיסה (לרבות מחיר, מס' עצירות וזמני עצירה, שירותים כלולים במחיר וכו') לציון יחסי ואף מציג בסיכום פשוט את כל היתרונות והחסרונות של הטיסה ביחס לשאר הטיסות שחזרו בחיפוש. רק באקספלורר ניתן למצוא את הטיסות המשתלמות ביותר בלחיצת כפתור בודדת אחרי שאנחנו כבר עשינו את כל פעולות ההשוואה המורכבות מאחורי הקלעים.

הכי גמישים בחיפוש
באקספלורר ניתן לבצע חיפושים גמישים בהתאמה אישית (מגמישות של כמה שעות ועד גמישות של -/+ שבוע) בכל התאריכים ולכל היעדים בעולם. כל החיפושים מתבצעים מול חברות התעופה בזמן אמת ולכן המחירים המוצגים מעודכנים תמיד והמחיר לא יעלה פתאום כשתגיעו לשלב ביצוע ההזמנה. מי שירצה יוכל להגדיר חיפוש גמיש בהתאמה אישית כך שאם אתם רוצים לטוס למספר ימים מסויים או שאתם גמישים בתאריך היציאה אבל חייבים לחזור לארץ עד תאריך מסויים, תקבלו רק את הטיסות שמתאימות לכם.

היכולות הגמישות באקספלורר לא נגמרות ביכולת לחפש על טווח רחב של תאריכים. מהיום ניתן לחפש טיסות בזמן אמת לעד 10 יעדים שונים במקביל. אם אתם רוצים לדוגמא לטוס ליער השחור, באקספלורר תוכלו למצוא איפה הכי זול לנחות (ואתם לא צריכים לדעת איפה נוחתים ביער השחור, אנחנו כבר אספנו את המידע עבורכם). כך גם אם תרצו למצוא באיזה אי קאריבי הכי זול לנפוש, באיזה יעד בדרום אמריקה הכי זול לנחות או לאיזו עיר באיטליה קיימת הטיסה הזולה ביותר. באקספלורר תוכלו לבצע חיפושים כאלה בלחיצת כפתור.

למה לטוס ליעד אחד כשאפשר לטוס לשניים?
מטיילים רבים רוצים בשנים האחרונות לשלב יותר מיעד אחד במסלול הטיול. באקספלורר השקענו מאמצים רבים על מנת לאפשר חיפושים מורכבים חכמים (כאלה שמחזירים טיסות ומחירים טובים באמת) מבלי לפנות לסוכן נסיעות (רוב מנועי הטיסות בעולם פשוט לא עושים את זה טוב). לצד האפשרות לבנות מסלול טיסות מותאם אישית, אנחנו מציעים גם את "המסלול המהיר" שמאפשר לחפש טיסות שמשלבות 2 יעדים בצורה סופר פשוטה.

איך זה עובד? בוחרים את התאריכים ורמת הגמישות הרצויה, בוחרים 2 יעדים שברצונכם לשלב (אנחנו כבר בדקנו איזה יעדים ניתן לשלב במחירים טובים ומה מומלץ לשלב עם מה) ומחליטים כמה זמן בערך רוצים לשהות בכל אחד מהיעדים (ניתן לדוגמא לחפש טיסות שמשלבות את לונדון עם ברלין לתקופה של 10 ימים ואז להחליט שרוצים להיות 40% מהזמן  בלונדון ו- 60% מהזמן בברלין). מכאן הכל קורה בצורה אוטומטית. המערכת תחפש, תפרק ותחבר את כל קומבינציות הטיסות האפשריות ותמצא את הטיסות הזולות והמשתלמות ביותר לשילוב היעדים שנבחר. אתם תופתעו לגלות שבמקרים רבים שילוב היעדים עולה כמו טיסה ליעד בודד.

חוכמת ההמונים למציאת המחירים הזולים ביותר
הדרך הטובה ביותר למצוא את מחירי הטיסות הזולים ביותר היא לעקוב אחרי מי שכבר מצא אותם. אנחנו עוקבים, שומרים ומעדכנים את אלפי החיפושים שמבוצעים במנוע מידי יום ומציגים לכם את התאריכים בהם ניתן למצוא את הטיסות הזולות ביותר. אם תרצו לחפש לפי מחיר, תוכלו לבחור את סוג הטיול המועדף עליכם וכך למצוא את היעדים והתאריכים בהם הכי זול לטוס. רוצים לטוס לנופש על הים, לטיול משפחות או לירח דבש רומנטי? רק תגידו מה בא לכם ואנחנו נגיד לכם מתי ולאן הכי זול לטוס.

מנוע אחד לכל הטיסות
אקספלורר הוא המנוע היחיד שמוצא את הטיסות הזולות והמשתלמות ביותר בכל סוגי החיפושים. אנחנו לא מגבילים ביעדים, בתאריכים או באורך הטיול ואצלנו כל אחד יכול למצוא את הטיסות המשתלמות ביותר בהתאם לרצונות ולצרכים שלו. אצלנו תמצאו מידע אמין ומדויק על מה כולל המחיר שאתם משלמים, כמה עולים שירותים שאינם כלולים במחיר הבסיסי ואילו שירותים יהיו תקבלו במהלך הטיסה. אנחנו גם נשווה נדרג את הטיסות ונמצא עבורכם את הטיסות המשתלמות ביותר. לכם רק נשאר להחליט לאן בא לכם ולטוס.

-פרסומת-
מדור ההודעות לעיתונות של האתר נותן במה לחדשות ולהכרזות המתרחשות בשוק הישראלי. זהו שירות לציבור קוראי האתר והכתבות פורסמו כלשונן וככתבן. אין האתר אחראי על תוכן הכתבה והוא אינו קשור או מושפע מכך.