האם בקרוב עדכוני הסטטוס שלכם יתבצעו באמצעות וידאו בלבד? האם תמונת הפרופיל שלכם תהיה סרטון? האם תגיבו אחד לשני רק באמצעות תמונות מונפשות ואנימציות? עושה רושם שפייסבוק בהחלט מאמינה בזה.

ניקולה מנדלסון (Nicola Mendelsohn), סגנית נשיא בחברת פייסבוק שאחראית על שווקי אירופה, המזרח התיכון ואפריקה, אמרה לפני כמה ימים במהלך ועידה כי כפי שהיא חוזה את העתיד, בעוד חמש שנים פייסבוק תהיה כולה וידאו, שכן זו "הדרך הטובה ביותר לספר סיפורים בעולם", והיא "עוזרת לנו לעכל הרבה יותר מידע".

מנדלסון אף חזתה שערכה של המילה הכתובה רק ילך ויירד עם הזמן, וציינה כי החברה רואה ירידות מתגברות משנה לשנה בשימוש בטקסט. התקווה שלה היא שתקשור ותגובות באמצעות וידאו ילכו ויתפסו את מקומו של הטקסט, וכי שיתוף באמצעות סרטונים ייהפך להיות פעולה יותר קונבנציונלית.

"הדרך הטובה ביותר לספר סיפור היא במילים, בעוד שמידע רב יותר נקלט הוא דווקא בוידאו. אפשר להכיל הרבה יותר מידע בהרבה פחות זמן, אז למעשה הטרנד יעזור לנו לשאוב הרבה יותר מידע", היא אמרה.

בהתחשב במאמצים הרבים שמשקיעה פייסבוק בפיתוח פלטפורמות הווידאו שלה, התחזית הזו לא נשמעת מופרכת במיוחד. אפשרות השידורים החיים שנוספה השנה, כמו גם האופציה להגיב באמצעות סרטוני וידאו ולהציג סרטוני 360 מעלות רק הולך וצובר תאוצה.

שתף:
-פרסומת-
מאמין שכל מי שרוצה לדעת עליו משהו כבר גיגל אותו מזמן, זו בכל זאת המאה ה-21. הוא לא הרופא ולא קשור לשלמה.
 • עזרא

  והם מתגאים בזה שהם רוצים לגרום לאנשים לוותר על כתיבה? כאילו המצב היום לא נורא מספיק שכל אחד תקוע בסמארטפון כאילו אין חיים חוץ מזה? לאן עוד נגיע? אנשים כבר בקושי מדברים אחד עם השני וכל היום בפייסבוק מעלים שטויות והחברים שלהם נמצאים לידם בכלל, נוצר כאן מצב של נכות רגשית ויחסי אנוש קרים שהולכים ונרקמים אט אט. עוד יבוא יום שתינוקות ילמדו לצלם סרטון ולהעלות לכל רשת אפשרית הרבה לפני שילמדו להגיד אפילו "אבא".. אהה בעצם זה כבר קורה (?)

  • יוסף

   עצוב עם כמה שאתה צודק עזרא זאת המציאןת הקשה היום אנשים שלא מעלים תמונות לפייסבוק מבחינתם לא נהיני מספיק.. אם הדבר הזה יקרה זה באמת רע הם למעשה כבר שמים לזה כבר פייסבוק אז בגלל זה הם עושים את זה

  • Tron

   מילה

 • ✡ Netanel ✡

  רחמנא ליצלן, בחיים לא.

  • יוסף

   כן, מזעזע