פייסבוק (Facebook) הודיעה כי היא פותחת את אפשרות הזרמת הווידאו בשידור חי לכל משתמשי האפליקציה שלה, אשר להם מכשירי iOS כמו אייפון ואייפד. משמעות הדבר היא כי כל משתמש iOS יוכל לשתף סרטון וידאו שהוא מצלם בזמן אמת יחד עם חברים אחרים, ולמעשה להזרים לחברי הפייסבוק שלו בלייב בזמן אמת גם ללא צורך בהתקנת אפליקציית Facebook Mentions.

כאשר המשתמש לוחץ על כפתור "עדכן סטטוס" בפיד החדשות שלו, הוא יבחין באייקון חדש שמיועד עבור וידאו בשידור חי. לאחר שילחץ עליו תיפתח האפשרות לכתוב תיאור קצר של מה שהוא הולך לצלם, ולהזמין חברים ספציפיים לצפות בסרטון. לאחר שיסתיים השידור החי, יוכל המשתמש לבחור האם הוא רוצה להעלות את הסרטון לעמוד הפייסבוק שלו באופן אוטומטי כסרטון וידאו רגיל לכל דבר. רק חברים שיקבלו את ההזמנה יוכלו לגלות מי עוד צופה סרטון, ויוכלו גם להגיב בזמן אמת למה שמתרחש בו על ידי התגובות.

הפיצ'ר החדש נמצא בבדיקות בחברת פייסבוק כבר מחודש דצמבר האחרון, כאשר עד כה נהנו ממנו רק "מובילי דעת קהל" וחשבונות מאומתים בלבד. כעת כל משתמשי פייסבוק יכולים ליהנות ממנו בגבולות, ולפי דיווחים שהתקבלו אצלנו במערכת – גם משתמשים מישראל שאין להם חשבון מאומת (וי כחול) יכולים להזרים וידאו חי לכולם. החברה מבטיחה כי בשבועות הקרובים היא תפתח את האופציה גם למשתמשים נוספים ברחבי העולם, וגם למשתמשי אנדרואיד.