כיום מתבצעות בכל יום כ-1.5 מיליון הפעלות מכשירי אנדרואיד (Android) בממוצע, וסך ההפעלות  יגיע לכדי  מיליארד מכשירים עד סוף השנה הנוכחית. כך טען אריק שמידט יו"ר גוגל (Google), ומנכ"ל החברה בעבר, שדיבר בוועידת Drive Into Mobile על עתיד מערכת האנדרואיד ותחום הסלולר בכלל.

שמידט הוסיף כי נכון להיום ישנן 320 מפעילות ב-160 מדינות המוכרות מכשירי אנדרואיד, אולם אמר כי המטרה של החברה היא להביא את מכשירי האנדרואיד לכל אחד. כדי להשיג את המטרה הזו יש, לטענתו, להגיע למחיר מטרה של 100 דולרים לצרכן, גם עבור למכשירים ברמה טובה. רק כך ניתן יהיה אפשר להצליח להגיע למיליארדי משתמשים נוספים בעולם. “מטרתנו היא להגיע לכולם. כיום סמסונג (Samsung) היא היצרנית הגדולה ביותר בהקשר של מכירות", אמר שמידט שהעריך כי מחירי המכשירים ימשיכו לרדת בשנתיים הקרובות. “כל עוד דרישות הזיכרון לא יגדלו באופן משמעותי, המכשירים יהיו זולים יותר”, הוא ציין.

ומה לגבי המכשירים המוזלים הפועלים על מערכות בסיסיות וסגורות? שמידט אומר כי בשל חוסר בדפדפן סביר ויכולות עיבוד חלשים, הם לא מאפשרים למשתמשים “להשתתף” בחיבור לעולם כפי שהם צריכים להיות והוא מקווה שאלו יעברו למערכות הפעלה חכמות. (AllThingsD)

-פרסומת-
אוהב גאדג'טים, אוהב טלפונים, אוהב טכנולוגיה, אבל הכי אוהב את החתול שלו שלא ממש אוהב אותו.