רובכם וודאי מכירים את הסיטואציה: אתם נוהגים ברכב ופתאום נשמעים רעשים מוזרים מסביבת המנוע והראש כבר חושב על ההפתעות בביקור במוסך והיום המבוזבז. חברת הסטארט-אפ Engie (אנג’י) הישראלית מנסה לשים לזה סוף.

אנג’י היא מערכת המספקת לנהג יכולת זיהוי ואיתור התקלה דרך המכשיר החכם שברשותו זאת באופן מידי וחינם בלי צורך לבקר במוסך. המערכת מסוגלת לאבחן את התקלה בזמן אמת ולהתריע על צורך בטיפול שוטף, מצב המצבר, מידע על צריכת הדלק ואף תציע לנו המלצות על מוסכים קרובים.

המערכת מתופעלת באמצעות אפליקציה המותאמת למכשירי האנדרואיד (בקרוב iOS) ומתחברת למחשב הרכב על ידי רכיב ייעודי המשדר את הנתונים בטכנולוגיית Bluetooth. לדברי החברה, האפליקציה מידע בזמן אמת כל זמן שבעל הרכב נוהג ובעת תקלה או צורך בטיפול שוטף היא תשלח התראה לנהג למכשיר הטלפון שלו, כולל הסבר על התקלה, אפשרויות הטיפול, עלויות והצעות ממוסכים רלבנטיים. המערכת תכלול גם המלצות משתמשים על המוסכים, שיסייעו בבחירת המוסך, כך, כשיגיע הנהג למוסך הוא ידע מה התקלה, התיקון והעלויות הצפויים. רכיב Engie Bluetooth הוא קטן ופשוט לחיבור וניתן בחינם לכל משתמש.

לדברי מייסד משותף ומנכ"ל אנג'י, ירדן גרוס: "אנג'י באה לטפל בבעיה המעסיקה מאות מיליוני אנשים בכל העולם, תחושת חוסר האונים בעת הביקור במוסך. זה מתחיל בנורית שנדלקת, או ברעש בלתי מזוהה, אבל אין לנו אפשרות לדעת כיצד זה ייגמר. אנג'י הוקמה במטרה לפתור בעיה זו, להחזיר השליטה והביטחון לידי הנהג ולספק לו פתרון מקיף של מידע בזמן אמת".

לדברי החברה, Engie מתאימה לכל רכב משנת ייצור 1996 והלאה. רכיב ה- Bluetooth מקבל מידע ואינו עושה כל פעולה אחרת ברכב ומאושר לשימוש ע"י היצרנים ואינו פוגע באחריות.

פרטים נוספים והורדת האפליקציה באתר החברה ובסרטון כאן בהמשך.