חברת אלקטרה מוצרי צריכה הודיעה היום כי היא רכשה 70% מהשליטה בחברת אלפא טלקום, המפיצה למוצרי הסלולר של וואווי (Huawei) הסינית. עם אישור הרכישה, תעבור השליטה לידי אלקטרה מוצרי צריכה שתשווק את מוצרי וואווי.

"רכישת הזיכיון של Huawei בישראל, הינה נדבך נוסף באסטרטגיה השיווקית של הקבוצה שמטרתה לייצר ערך צרכני אמיתי עבור הלקוח בכל מקום בו הוא פוגש אותנו", אמר זאב קלימי מנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה.

אלקטרה משווקת כיום גם את הטלפונים של סוני (Sony), ולדברי קלימי, תהיה הפרדה בין שני המותגים. קובי קליף, מנכ"ל אלפא, ימשיך לנהל את החברה. "הניסיון רב השנים שצברנו בתחום הסלולר כנציגי סוני מובייל בישראל, לצד ההתמקצעות שלנו בסחר ובקמעונאות חשמל והקשר השוטף והיומיומי עם הצרכן הישראלי, כל אלה יאפשרו לנו למנף את הפעילות של וואווי ולהגדיל את אחיזתה בשוק הישראלי", אמר קלימי.

לדברי קובי כליף, מנכ"ל אלפא, "הצטרפות אלקטרה כבעלת השליטה תוסיף לאלפא יכולות פיננסיות ,ניהוליות ושיווקיות והחברות יוכלו ליהנות מיתרונות סינרגטיים לאור הניסיון הנצבר הקיים בשתי החברות".

לאחר הרכישה תוחזק אלפא 70% בידי אלקטרה, 21%  בידי קבוצת פל ו- 9% בידי קרן להב. וואווי מחזיקה כיום בנתח שוק של כ-9% בישראל, זאת בתוך שלוש שנים מאז השקת המותג בארץ.