למרות המגמה ההולכת ומתחזקת של טעינה ותקשורת אלחוטית עדיין רוב החיבורים שלנו מתבססים על קשרים חוטיים. עם זאת, פיתוח חדש יאפשר ייצור של כבל חוטי אך גמיש אשר יכול להתמתח עד פי 8 מאורכו המקורי.

לא מוצק, נוזל

מתכת נוזלית בתוך 'צינור', יעיל יותר מנסיות קודמים.

הכבל הנמתח פותח באוניברסיטת צפון קרוליינה בארצות הברית, והוא עשוי לשנות את צורת החשיבה על כבלים. אנשי הפרויקט מציגים כבל אשר מורכב מצינור המיוצר מפולימר אלסטי מיוחד אשר ממולא בסגסוגת של גליום (Gallium) ואינדיום (Indium) שבטמפרטורת החדר היא נוזלית. הסגסוגת מסוגלת להוליך חשמל כך שניתן לייצר בעזרתה כבלים לשימוש במוצרים חשמליים שונים כמו: כבל טעינה, כבל לאוזניות וכיוצא בכך.

דוקטור מיכאל דיקי (Michael Dickey), עוזר-פרופסור להנדסה כימית וביו-מולקולרית מסביר כי בניגוד לנסיונות קודמים אשר נעשו, בהם הסתמכו על הטמעת סיבי מתכת לצד חוטי לייקרה ובכך פגעו בגמישות שלהם, כאן הגמישות לא נפגעת כלל ואף אורך המתיחה המרבי שאפשר לקבל, כאמור עד פי 8 מהאורך המקורי, גבוה באופן משמעותי מזה שהושג באמצעות שילוב בחוטי לייקרה.

הכבל הנמתח בפעולה

בווידאו ניתן לראות כיצד האוזניות ממשיכות לעבוד למרות שהמדגים מושך ומאריך את החוט וכי אין פגיעה ברציפות הפעולה. פרופסור דיקי מוסיף כי ייצור הכבל החשמלי הנמתח, למרות שהוא פשוט, עדיין רחוק מכיוון שיש לחשוב על פתרון לבעיה של זליגת המתכת הנוזלית אל מחוץ לצינור – במקרה של קרע או חור.

 

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.