אלקטרוניק ארטס (Electronic Arts) החליטה לסגור מספר רב של משחקים בפייסבוק (Facebook). מדובר בצעד שמזכיר מאוד את המהלכים שביצעה לאחרונה זינגה (Znga) ששיאם היה סגירת CityVille 2, משחק ניהול העיר הטוב ביותר שהושק אי פעם בפייסבוק, ארבעה חודשים בלבד לאחר השקתו.

מי שחשב שיוכל להחליף את CityVille 2 ב-SimCity Social, יתאכזב. בהודעה האחרונה שלה מסרה החברה כי משחק זה, יחד עם The Sims Social ו-Pet Society ייעלמו מפייסבוק ב-14 ביוני, כלומר בעוד כחודשיים. "לאחר שמיליוני שחקנים נרשמו בהתחלה כדי לשחק במשחקים אלו, מספר השחקנים וכמות הפעילות ירדו. עבור אנשים שראו לאחרונה סגירות של משחקים חברתיים, אולי לא מדובר בהפתעה", נכתב בהודעה.

במקביל ניתן להבין מהודעה זו שהמשחקים היחידים שיישארו בסופו של דבר, מטעם EA, בפייסבוק יהיו המשחקים האקראיים, קז'ואליים, של PopCap, כולל המשחק החדש שאמור להיות מושק בקרוב, Plants vs. Zombies Adventures.

התגובות של שחקני המשחקים הללו היו קשות במיוחד הפעם, ובאופן כללי ניתן לומר שהשחקנים מאשימים את החברה עצמה בבעיות שגרמו לבריחת השחקנים. משתמש בשם DestyNova0 כתב: "אתם גורמים לכך שאפשר להבין ששחקנים 'פשוט הפסיקו לשחק, ואת לא מבינים מדוע. אבל זה לא נכון. אתם יודעים מי אשם, וזה אתם, EA. יש לכם שירות לקוחות גרוע, מתכנתים שלא ממש אכפת להם/עקשניים וחוסר יכולת הגבה לבעיותש נוצרו עקב כתיבת קוד גרועה". משתמש אחר בשם neababyblu כתב: "איזה מלכוד 22… במשך חודשים קראתי את התלונות של אנשי שמנסים לשחק במשחקים שלכם, ושלחתי כמה בעצמי, וכשהם עוזבים בגלל שהם לא יכולים לשחק, אתם אומרים שמספק השחקנים נפל. ובכן ברור שזה כך".

סגירת שלושת המשחקים הללו מצטרפת לרשימה ארוכה של משחקים נוספים של EA בפייסבוק שנסגרו או ייסגרו בקרוב. RISK: Factions נסגר ב-31 במרץ. NHL Superstars ייסגר ב-14 במאי, כמו גם Madden NFL Superstars, ועל המדוכה נמצא גם JetSet Secrets.

אם שתי ענקיות המשחקים בפייסבוק נוטשות את הפלטפורמה, מה יהיה גורלה?