אלקטרוניק ארטס (Electronic Arts) החליטה לסגור מספר רב של משחקים בפייסבוק (Facebook). מדובר בצעד שמזכיר מאוד את המהלכים שביצעה לאחרונה זינגה (Znga) ששיאם היה סגירת CityVille 2, משחק ניהול העיר הטוב ביותר שהושק אי פעם בפייסבוק, ארבעה חודשים בלבד לאחר השקתו.

מי שחשב שיוכל להחליף את CityVille 2 ב-SimCity Social, יתאכזב. בהודעה האחרונה שלה מסרה החברה כי משחק זה, יחד עם The Sims Social ו-Pet Society ייעלמו מפייסבוק ב-14 ביוני, כלומר בעוד כחודשיים. "לאחר שמיליוני שחקנים נרשמו בהתחלה כדי לשחק במשחקים אלו, מספר השחקנים וכמות הפעילות ירדו. עבור אנשים שראו לאחרונה סגירות של משחקים חברתיים, אולי לא מדובר בהפתעה", נכתב בהודעה.

במקביל ניתן להבין מהודעה זו שהמשחקים היחידים שיישארו בסופו של דבר, מטעם EA, בפייסבוק יהיו המשחקים האקראיים, קז'ואליים, של PopCap, כולל המשחק החדש שאמור להיות מושק בקרוב, Plants vs. Zombies Adventures.

התגובות של שחקני המשחקים הללו היו קשות במיוחד הפעם, ובאופן כללי ניתן לומר שהשחקנים מאשימים את החברה עצמה בבעיות שגרמו לבריחת השחקנים. משתמש בשם DestyNova0 כתב: "אתם גורמים לכך שאפשר להבין ששחקנים 'פשוט הפסיקו לשחק, ואת לא מבינים מדוע. אבל זה לא נכון. אתם יודעים מי אשם, וזה אתם, EA. יש לכם שירות לקוחות גרוע, מתכנתים שלא ממש אכפת להם/עקשניים וחוסר יכולת הגבה לבעיותש נוצרו עקב כתיבת קוד גרועה". משתמש אחר בשם neababyblu כתב: "איזה מלכוד 22… במשך חודשים קראתי את התלונות של אנשי שמנסים לשחק במשחקים שלכם, ושלחתי כמה בעצמי, וכשהם עוזבים בגלל שהם לא יכולים לשחק, אתם אומרים שמספק השחקנים נפל. ובכן ברור שזה כך".

סגירת שלושת המשחקים הללו מצטרפת לרשימה ארוכה של משחקים נוספים של EA בפייסבוק שנסגרו או ייסגרו בקרוב. RISK: Factions נסגר ב-31 במרץ. NHL Superstars ייסגר ב-14 במאי, כמו גם Madden NFL Superstars, ועל המדוכה נמצא גם JetSet Secrets.

אם שתי ענקיות המשחקים בפייסבוק נוטשות את הפלטפורמה, מה יהיה גורלה?

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • Gillian

  מימי לא קראתי הבלים כאלו – ראשית, CITYVILLE 2 לא רק שלא היה "משחק הניהול הטוב ביותר ברשת", אלא אולי הגרוע מכולם – משחק לא מוצלח בלשון המעטה שנסגר בדיוק מסיבה זו.

  שנית, זינגה רחוקה מלנטוש את פייסבוק, וסגרה רק מספר משחקים נטושים אשר בהחלט אין פלא על כך שנסגרו הות והיו נטושים כמעט לחלוטין מזה למעלה משנה.

  ובעניין תגובות שהציעו לסגור את משחקי הפייסבוק או טענו שאין במשחקים כסף – פייסבוק לא תהיה קיימת ללא משחקים אלו, שכן יותר ממחצית משתמשי הרשת נמצאים בה אך ורק לצורך המשקחים וינטשו במידה ולא יהיו בה משחקים. לא מדובר בטרנד חולף אלא במכונת כסף משומנת העושה מיליארדי דולרים מדי שנה. בישראל למרבה הצער תפוצת המשחקים נמוכה, כתוצאה מרמתו הנמוכה של הגולש הישראלי הממוצע, שכל הבנתו מסתכמת לא פעם בהיכן נמצא לחצן ההפעלה של המחשב, לרוב גם זה לא.

 • רם

  במילא השחקנים משחקים את המשחקים על הסלולר שלהם.
  למה המשחק צריך להיות מוטמע בפייסבוק?
  בעזרת קישור לפייסבוק אפשר לקבל את כל היתרונות בלי להיות כלוא בתוך הפלטפורמה – זה רק הגיוני.

 • דן

  אני בכלל לא הבנתי למה הם השיקו את המשחקים האלה?
  EA יודעים שאין בזה כמעט כסף

 • אהרון

  PET SOCIETY זאת כזאת נוסטלגיה, שיחקתי בזה לפני איזה חמש שנים…

 • דביר

  משחקי פייסבוק (פארמוויל) היו להיט ענק, עכשיו הם נחלת העבר. צריך לזהות מתי הטרנד מת, ומהו הטרנד הבא.

 • משן

  אני אומר שצריך לסגור את כל המשחקים בפיסבוק זה כזה דבר חופר אם היה אפשר למחוק אותם מהפייס שלא יופיעו בכלל זה היה מעולה !!

  • גיל

   אבל אנשים אחרים שהם לא אתה נהנים מהמשחקים האלה..