תערוכת המשחקים השנתית, ה-E3 (או Electronic Entertainment Expo), הציעה הרבה מאוד הכרזות חדשות על קונסולות ופיתוחים טכנולוגיים, קדימונים למשחקים חדשים שיבואו בהמשך השנה, והדגמות ישירות ממשחקים חדשים (Gameplays). מדובר באחד מהאירועים הבולטים ביותר בתחום הגיימינג הנערך אחת לשנה בעיר לוס אנג'לס שבארצות הברית (החל משנת 1995). בסקירה זו אנו מביאים לכם סיכום של כל חשיפות המשחקים והחידושים הטכנולוגיים המעניינים שהוצגו באותם כנסים.

SONY

'Batman: Arkham Origins' – המשחק החדש בסדרת Batman שמהווה למעשה משחק ההמשך ל-Batman Arkham City נחשף במהלך אפריל השנה לראשונה. במשחק נזכה להכיר באטמן צעיר יותר, המשחק מפותח הפעם ע"י Warner Bros. Games Montreal ולא ע"י Rocksteady Studios וישוחרר ב-25/10 לקונסולות ה-Xbox 360, PS3, Wii U ואיך לא, למחשב האישי. על פי ההודעה הרשמית שיצאה באפריל, המשחק יציג באטמן צעיר שעומד בפני רגע מכריע בקריירת הלחימה בפשע, המפלס את דרכו במטרה להפוך להיות "האביר האפל". בכנס ה-E3 נחשפנו לקדימון שהוא למעשה גם סרטו ן משחקיות אותו ניתן לראות כאן:

The Order: 1886 -PS4 – אחד מן המשחקים שהוכרזו בתערוכת ה-E3, כמו כן, ידוע שהוא יהיה משחק בלעדי לקונסולת ה-PS4. המשחק פותח על ידי חברת Ready at Dawn ופורסם על ידי סוני בכנס שלה במסגרת התערוכה. המשחק הוא למעשה משחק לחימה בו קבוצת גברים עם טכנולוגיה מתקדמת נלחמים באויב עתיק ורב עצמה. כחברים באליטה של האבירים הנלחמים באויב העתיק, אתם יכולים לשנות את ההיסטוריה!

Beyond: Two Souls – סוני השתדלה שלא להזניח גם את אלה שלא מתכננים לקנות את ה-PS4 החדש ויליטו להמשיך ולהחזיק בקונסולת ה-PS3. היא הודיעה על מספר משחקים שיצאו לקונסולה הישנה בהמשך השנה. אחד מאותם משחקים הוא Beyond: Two Souls שיצא ב-8 באוקטובר. המשחק כולל אלמנטים פסיכולוגיים, רוחניים וכמו כן, אלמנט מתח ברור. המשחק סובב סביב השאלה: מה קורה לאחר המוות? וכשחקנים אנו מקבלים הזדמנות לקחת את גיבורת המשחק, ג'ודי הולמס, למסע דרך 15 שנים בחייה (גיל שמונה עד 23) על מנת לגלות את המשמעות האמיתית של ישות איידן, שהייתה לצדה לאורך כל חייה. ללא ספק מדובר באחד המשחקים היותר מעניינים שיצאו השנה לקונסולה.

Driveclub – עוד משחק מסקרן שיצא השנה לקונסולת ה-PS4 הוא Driveclub. המשחק למעשה הוכרז עוד ב-20 בפברואר, אך הוצג בשנית במסגרת תערוכת ה-E3. מדובר במשחק מרוצים מסקרן עם גרפיקה מרהיבה, אל תשכחו לצפות בקדימון שלו שהוצג בתערוכה.

Infamous: Second Son – מדובר באחד המשחקים היותר מעניינים שיצאו השנה לקונסולת ה-PS4, מדובר במשחק ההמשך בסדרת המשחקים המוכרת, Infamous. כוחות על חדשים, לחימה במשטר, וסביבה עוינת, בדיוק כמו יתר המשחקים בכותר Infamous, ההנאה מובטחת!

Killzone: Mercenary – משחק חדש בכותר המשחקים Killzone המיועד דווקא לקונסולה הניידת, PlayStation Vita. מדובר במשחק יריות בגוף ראשון, והוא המשחק הנייד השני בכותר והמשחק השישי בכותר בכלל. הוא צפוי להשתחרר בספטמבר השנה, והוא ימשיך את מהסיום במשחק האחרון בסדרה. כשחקנים תעמדו מול חבורת רובוטים נוראית בשם Arran Danner ומטרתכם תהיה כמובן, לנצח.

Killzone: Shadow Fall – מדובר במשחק ההמשך בסדרת Killzone המיועד לקונסולת ה-PS4. המשחק ממשיך את עלילת המשחק הקודם. 30 שנים לאחר הסיום של Killzone 3 מלחמת הקיום חוזרת לפתח, עם גרפיקה מדהימה שתמחיש את הקרבות בצורה הטובה ביותר.

Knack – המשחק הוכרז לפני שלושה חודשים, אך הוא הוצג בשנית במסגרת התערוכה. האנושות חייבת לפנות ל-Knack, גיבור לא סביר, בכדי שיגן עליהם מפני איום חדש ומסוכן. Knack, הגיבור הצנוע של המשחק, עומד על שלוש רגליים בלבד, אך הוא אינו חסר עונים. באמצעות שרידי עבר שונים הוא יכול להפוך לבריון של ממש והוא למעשה מהווה התקווה היחידה של האנושות. המשחק יהיה זמין עבור קונסולת ה-PS4 ועבורה בלבד.

Tearaway – מדובר באחד המשחקים שסוני מייעדת לקונסולה הניידת שלה, ה-Playstation Vita. מדובר במשחק הרפתקאות ידידותי המיועד בעיקר לילדים. יש לציין כי לפי הקדימון שהוצג בתערוכה, נראה כי הוא יכול לספק תעסוקה לקהל רחב יותר מאשר ילדים קטנים בלבד.

Gran Turismo 6 – המשחק המוכר חוזר בגרסה השישית לקונסולת ה-PS3. מדובר במשחק מרוצים רחב היקף עם גרפיקה גבוהה ומגוון רחב של תחרויות, זירות ומכוניות.

לאחר שגמרנו לדבר על משחקים, כדאי לדבר על החידוש המרכזי שהציגה סוני במהלך התערוכה, ה-PS4. מדובר בקונסולה החדשה של החברה, שתבוסס על רשת ה-PSN ותכלול למעשה את שלט ה-DualShock 4, בקר השליטה החדש של הקונסולה אשר שומר על הקו-העצובי של בקרי השליטה הקודמים אך עם מספר שיפורים, דור חדש של ה-Playstation Eye, המצויד בחיישן אופטי עם ארבעה מיקרופונים וזוג מצלמות וחומרה חדשה ומרהיבה. אתם מוזמנים לקרוא עוד על ההשקה שלה בכתבה שלהלן.

ה-PS4

Microsoft

לא רק סוני בלטה בתערוכה. הכנס שערכה מיקרוסופט ללא ספק הרשים רבים. ה וצגו בו משחקים חדשים, מידע נוסף והצגה ראשונית של קונסולת ה-Xbox One ועוד המון הפתעות חדשות ומעניינות.

Below – אחד ממשחקי ההרפתקאות המצופים ביותר של השנה. מדובר במשחק שמפותח לקונסולת ה-Xbox One של מיקרוסופט, ובכנס ה-E3 הוצג המשחק בצורה מעניינת למדי. אתם מוזמנים לצפות בהצגת המשחק שלהלן:

Halo: Spartan Assault – משחק היריות בגוף שלישי, Halo, צפוי לצאת בחודש יולי למערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט, Windows 8, ולמערכת הטלפונים הסלולריים, Windows Phone 8. מדובר בשינוי מרענן, זו הפעם הראשונה מאז צאת סדרת המשחקים Halo בה המשחק הספציפי הזה לא יצא לקונסולת ה-Xbox אלא למחשב/טלפון בלבד. ללא ספק מדובר באחד המשחקים שמעוררים לאחרונה המון באז, כממשיך של אחת מסדרות המשחקים הגדולות, ותאריך ההשקה שלו קרוב למדי.

Halo 5 – למרות שקונסולת ה-Xbox החדשה לא תזכה ליהנות מ-Halo: Spartan Assault, משחק חדש בסדרה צפוי לצאת בחודשים הקרובים לקונסולה עצמה. מוזמנים לצפות בסרטון שהוצג בכנס של מיקרוסופט:

http://www.youtube.com/watch?v=9fEKcOK8gno

Forza Motorsport 5 – לא רק סוני יצאה במפגן של משחקי מרוצים בכנס. גם מיקרוסופט הגיעה מוכנה בתחום הזה עם המשחק המרשים Forza Motorsport 5 שעתיד להשתחרר לקונסולת ה-Xbox One בחודשים הקרובים.

http://www.youtube.com/watch?v=iYTx9DFWMSI

Ryse: Son of Rome – מדובר במשחק לחימה בגוף שלישי, שידוע שיכלול אפשרות ל-CO OP (שיתוף פעולה עם חברים לביצוע משימות), וככל הנראה אפשרות לבצע משחק Multiplayer כללי. מדובר במשחק אקסקלוסיבי של קונסולת ה-XBOX One.

Quantum Break – מדובר במותחן המיועד להשתחרר בשנת 2014 לקונסולת ה-Xbox One. סרטונים משתלבים במהלך המשחק, ויש לציין כי סדרת טלוויזיה המבוססת על המשחק וכוללת את אותו השם בתהליכי הכנה.

Project Spark – מדובר במשחק מאד מסקרן שאמור לצאת בשתי גרסאות, האחת מיועדת ל-Xbox והשנייה למערכת ה-Windows 8. מדובר למעשה במשחק בו השחקנים שולטים ביוצרות ובונים סביבות, קרבות ותהליכים שונים אותם ניתן לשתף עם חברים באמצעות הקינקט (Kinnect). רבים טוענים שהמשחק מזכיר את המשחק Mine Craft וטוענים שהוא מהווה אלטרנטיבה של ממש למשחק.

Sunset Overdrive – מדובר במשחק יריות בסגנון World-Wide Open, כלומר – מעיין משחק רשת של יריות. נראה כי האויבים הראשיים במשחק הזה הם חייזרים, משום שבתצוגה של המשחק בכנס ה-E3 אנו רואים חיסול של יצור לא מוכר באמצעות ירייה ממוקדת:

לא רק סוני הציגה קונסולה חדשה במהלך התערוכה. מיקרוסופט הציגה את הקונסולה החדשה והמפתיעה במיוחד שלה, ה-Xbox One. הקונסולה צפויה לעלות כ-500 דולרים בארצות הברית, והיא מציעה שיפור משמעותי בהיבט של החומרה. ידוע גם כי המערכת של הקונסולה תהא מבוססת על Windows 8 וככל הנראה תריץ יישומים מהחנות הקיימת למערכת ההפעלה של מיקרוסופט למחשבים וטאבלטים. Xbox One כוללת מעבד בעל 8 ליבות, זיכרון עבודה (RAM) בנפח 8 ג'יגה-בייט, כונן קשיח בנפח 500 ג'יגה-בייט, כונן Blu-ray, קישוריות אלחוטית WiFi n עם תמיכה ב-WiFi Direct, חיבורי HDMI ו-USB 3.0.

Microsoft Xbox One

Nintendo

הכנס שערכה נינטנדו היה צפוי במיוחד, להבדיל מהכנסים של מיקרוסופט ושל סוני, והוא היה מורכב ברובו מהכרזות מאד צפויות. אתם מוזמנים לצפות בשידור שערכה החברה מעט לפני הכנס שלה באירוע בו היא עסקה במשחקים בצורה מקיפה לא פחות וברורה יותר

הכנס שערכה החברה היה עצום במות המשחקים הכוללת שדוברה בו, על כן אנו נעסוק בחלק זה של הכתבה במשחקים העיקריים שהוצגו בכנס.

Pokémon X and Y – מדובר במשחקי וידאו חדשים מבית נינטנדו, שישוחררו עבור הקונסולה הניידת של החברה, ה-3DS. המשחקים מהווים למעשה משחקי הדור השישי בסדרת הפוקימון והם ללא ספק משחקים שחובבי הז'אנר יאהבו מאד.

http://www.youtube.com/watch?v=gmywDbnC5oc

Super Mario 3D World – אחד המשחקים הצפויים ביותר השנה לקונסולת ה-Wii U החדשה. המשחק הזה הוא משחק ההמשך Super Mario 3D Land והוא צפוי לצאת בדצמבר השנה.

Mario Kart 8 – משחק המרוצים החדש בכותר המוכר של Mario Kart גם הוא הוצג בתערוכת ה-E3. מדובר למעשה במשחק המרכזי השמיני בסדרה, שכוללת למעשה 11 משחקים במכלול. הוא צפוי להשתחרר באביב של שנת 2014.

Wii U Party – מדובר במשחק חדש לקונסולת ה-Wii U. לראשונה הוכרז המשחק בינואר השנה, ולאחר מכן הוצג באופן מפורט אף יותר במסגרת תערוכת ה-E3 השנתית. מדובר במשחק מרובה משתתפים שכולל יותר מ-80 מיני-משחקים.

http://www.youtube.com/watch?v=E-mdfjzm3P4

The Legend of Zelda: A Link Between Worlds – מדובר במשחק הבא בסדרת משחקי האגדה של זלדה, הוא מיועד גם הוא לקונסולה הניידת, Wii U. המשחק יציע סיפור חדש אם כי הוא יתרחש בזירה האפלה של המשחק הרגיל.

The Legend of Zelda: The Wind Waker – מדובר במשחק נוסף בסדרת משחקי האגדה של זלדה, והוא שוחרר לראשונה ביפן עבור קונסולת המשחקים Game Cube של נינטנדו לפני יותר מ-11 שנים! המשחק יצא בגרסה מחודשת לקונסולת ה-Wii U שתקרא The Legend of Zelda: The Wind Waker HD.

The Wonderful 101 – מדובר באחד המשחקים המסקרנים שיצאו השנה לקונסולת ה-Wii U. מדובר במשחק עם מאות גיבורי על שונים הנלחמים בפלישת חייזרים לעיר. ניתן לשלוט בגיבורים ולשחק במשחק באמצעות ה-Wii U GamePad.

Super Smash Bros – מדובר במשחק המיועד ל Nintendo 3DS ו-Wii U. המשחק הוכרז לראשונה עוד ב-E3 2011 והוא ישוחרר במהלך שנת 2014. כמו משחקים קודמים בסדרה זו מדובר במשחק לחימה בין דמויות ממשחקי נינטנדו.

Bayonetta 2 – מדובר במשחק של המפתחת המוכרת, Platinum Games שהוצג בתערוכה על ידי נינטנדו. גם הוא, כמו רוב המשחקים שהציגה החברה השנה, משחק לחימה.

Donkey Kong Country: Tropical Freeze – מדובר במשחק הראשון בסדרה ב-HD, הוא עוסק בחבורת יצורים וויקינגיים, שפולשים לאי Donkey Kong. משם עלילת המשחק מתפתחת ואיני רוצה לקלקל לכם את חווית המשחק ולספר כיצד.

EA Games

Battlefield 4 – חיכיתי לדבר על ההצגה של המשחקים בכנס שערכה EA Games בתערוכה. ללא ספק מדובר באחד המשחקים עם הצפי הכי גדול בשנה הקרובה, Battlefield 4. גם המתחרה הצפוי של המשחק פורסם בתערוכה, ונתמקד בו בהמשך. למי שלא מכיר את המשחק מדובר בשחק יריות בגוף ראשון שישוחרר ב-29 באוקטובר. המשחק יתמוך בפלטפורמות הבאות: Microsoft Windows, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 ו-Xbox One. נחשפו מספר פרטים מעניינים על המשחק החדש, ואחר מהם הוא שבמצב ריבוי שחקנים יהיה ניתן לשחק כחייל אמריקאי סיני או רוסי. על מנת להכיר את המשחק החדש קצת יותר טוב ולהתרשם עוד יותר מהגרפיקה, הציצו בסרטון הבא:

Dragon Age: Inquisition – מדובר בפיתוח של EA ו-BioWare. המשחק Dragon Age: Inquisition הוא משחק תפקידים, והוא המשחק השלישי העיקרי בסדרת משחקים זו שזכתה לשבחים רבים.

FIFA 14 – מדובר במשחק הבא בכותר המשחקים של FIFA, והוא פותח על ידי חברת EA בקנדה. המשחק צפוי להשתחרר לקונסולת ה-PS3 ו-Xbox 360 והוא צפוי להשתחרר בסוף חודש ספטמבר. כמו כן, יש לציין שאחרי כנס ה-E3 נודע כי המשחק יעבוד גם על PS4 וה-Xbox One.

Mirror's Edge 2 – המשחק נראה דומה לקודמו וניכר כי הוא עם גרפיקה גבוהה יותר ממנו. משחק האקשן המטורף חוזר בגרסה השנייה! גיבורת המשחק מפגינה כישורי לחימה מרהיבים בהצצה מסחררת, ראו אותה:

NBA Live 14 – משחק הכדורסל החדש ישוחרר לקונסולת ה-Xbox One, וקונסולת ה-PS4 במהלך השנה. סרטון המשחקיות הראשון של המשחק הוצג לראשונה בכנס ה-E3, בעת חשיפת קונסולת ה-Xbox One.

Need for Speed: Rivals – מדובר במשחק המירוצים הגדול של השנה בעיניי, סידרת משחקי המרוצים המרשימה, Need for Speed, מגיעה בשנית ב-19 בנובמבר השנה. המשחק ישוחרר ל-PS4 ול-XBOX One.

http://www.youtube.com/watch?v=Zph2UL09tLM

Plants vs. Zombies 2: It's About Time – המשחק המוכר Plants vs. Zombies 2 חוזר בגרסה חדשה למערכת ההפעלה של אפל, iOS, ב-18 ביולי. רבים ציפו לשובו של המשחק בגרסתו השנייה בפלטפורמות השונות, והחברה כבר הרגיעה שלמרות תאריך השחרור עבור משתמשי ה-iOS, המשחק יגיע גם לפלטפורמות האחרות במהרה. חברת PopCap, מפתחת המשחק, שחררה כבר קדימון למשחק הבא שלה (בהמשך). בקדימון ניתן לראות את Crazy Dave, השכן הפרוע מהמשחקים הקודמים, פותח את הבוקר, מתלבש ויוצא להלחם בחבורת זומבים עם קונוסים שפולשים לחצרו הקדמית. המשחק הופיע גם הוא בכנס ה-E3. אתם מוזמנים לקרוא עליו עוד בכתבה שצורפה לנושא בתחילת הפסקה. כמו כן, ניכר כי זמן ומכונות זמן ייקחו חלק במסגרת המשחק.

Plants vs. Zombies: Garden Warfare – מדובר במשחק המתבסס על שיתוף פעולה (בדומה ל-CO OP במשחקי יריות). בכנס נפתח ההסבר על המשחק בקטע שכלל ארבעה משתתפים. המשחקון שהוצג היה מרשים במיוחד, דור חדש של המשחק המוצלח.

Star Wars: Battlefront 3 – מדובר במשחק השלישי בסדרת Star Wars: Battlefront, במסגרת הצגת המשחק בכנס של EA, לא הוקרן סרטון משחקיות, אלא סרטון קצר שתיאר את הסביבה הקרה בו יתרחש המשחק. ללא ספק משחק מעניין!

Titanfall – מדובר במשחק שפותח על ידי חברת Respawn Entertainment והוצג בהרצאה על ידי חברת EA. המשחק יהיה זמין בקונסולות Xbox One, Xbox 360 ומערכת ההפעלה של Windows. כמו כן, ידוע שהמשחק ישתחרר ב-2014.

NHL 14 – המשחק הבא שהחלטתי להציג במסגרת הסיכום הוא NHL 14, והוא פותח על ידי EA Canada ופורסם על ידי EA Sports בכנס ה-E3. משחק ההוקי המרשים ישוחרר ככל הנראה בהמשך השנה!

משחקים נוספים שבלטו בתערוכה של חברות עם כנסים קטנים יותר

The Elder Scrolls Online – כולנו מכירים את סידרת המשחקים הגדולה, The Elder Scrolls. כמו כן, ידוע שהמשחק החדש יכלול מערכת ריבוי שחקנים מעולה!

Call of Duty: Ghosts – מדובר במשחק יריות מגוף ראשון שיהווה ככל הנראה התחרות הברורה ל-BattleField 4. המשחק החדש של Infinity Ward ללא ספק הולך למכור הרבה, אך האם הוא יהיה המשחק המהפכני בסדרה? רק הזמן יגיד.

Pro Evolution Soccer 2014 – המתחרה הענקית של FIFA הציגה את המשחק החדש בכותרה במסגרת תערוכת ה-E3. נראה כי המשחק משתדרג מבחינה גרפית מדי שנה, אני התרשמתי לטובה גם הפעם.

Tekken Revolution – סדרת משחקי הלחימה, Tekken, הוצגה גם היא בתערוכה עם משחק חדש בסדרה, Tekken Revolution. המשחק ישוחרר אך ורק לקונסולת ה-PS3, והוא יהיה זמין לרכישה בישראל בהקדם.

Assassin's Creed IV: Black Flag – מדובר במשחק הבא בסדרת המשחקים המפורסמת, Assassin's Creed, עם גרפיקה נחמדה ותצוגה מרהיבה ניכר כי זה ללא ספק יהיה אחד המשחקים המצופים ביותר בשנה החדשה.

לסיכום, ניתן לומר ללא ספק כי מדובר באחד הכנסים היותר מעניינים של ה-E3 בשנים האחרונות. תחרות הקונסולות הבוטה בין סוני למיקרוסופט בלטה גם היא בכנס ושדרגה אותו בכמה מונים.

צילום: Chris cc flickr ו-Jeff Henshaw