רחפנים (Drones) אמנם הולכים וצוברים פופולריות ברחבי העולם, אבל יש גם כאלה שמנצלים את הטכנולוגיה הזו כדי להטיס אותם למקומות אסורים. עד שיהיה פיקוח מסודר על הטכנולוגיה הזו, רשויות אכיפת החוק נאלצים להשתמש בפתרונות מאולתרים, כמו למשל שיבוש תדרי רדיו או תקיפה של רחפנים באמצעות רחפנים אחרים. משטרת הולנד, לעומת זאת, מעדיפה להשתמש בטכנולוגיה יותר וותיקה – נשרים.

משטרת הולנד החלה לשתף פעולה עם יחידה מיוחדת שמאמנת ציפורי טרף, בשם "Guard From Above", כדי לנסות ולהזניק נשרים וציפורים אחרות נגד רחפנים מציקים ובלתי חוקיים. בווידאו שהיא פרסמה ביוטיוב ניתן לראות כיצד נשר שמוזנק תוקף מיד רחפן שנראה כמו DJI Phantom, ומוציא אותו מכלל פעולה. יחד עם זאת, לא ברור האם הפעולה הזו מזיקה לבעל החיים.

ההערכות מדברות על כך שציפורי טרף מסוגלות בקלות לחורר רחפן באמצעות השיניים שלהן, והאחיזה שלהן מספיק חזקה כדי לרסק אותו לחלוטין. מצד שני, רחפן שעשוי ממתכת חדה ונע במהירות באוויר יכול לחתוך אפילו עור של בנאדם, כך שתנועה לא נכונה מולו עלולה לפגוע בנשר. בווידאו עצמו מציין אחד המאמנים כי רגליו של הנשר מכוסות בקשקשים שמגנות עליו, אבל בכל זאת נבחנת אפשרות לצייד אותם בשכבת הגנה נוספת.