שירות האחסון הפופולרי דרופבוקס עושה צעד משמעותי יותר להטמעה בפלטפורמות ניידות מבוססות אנדרואיד ו-iOS. החברה הכריזה על ערכת פיתוח חדשה, ה-Dropbox Sync API אשר נועדה להתחבר לשירות באופן קל ונוח יותר למפתח שיוכל להציע גם התראות שונות, העלאת קבצים חכמה יותר ועוד.

“המשימה של דרופבוקס היא לתת למשתמשים גישה לקבצים שלהם בכל מקום אשר הם נמצאים, וזה לא דווקא הכוונה למיקום הגאוגרפי”, אמר דובר החברה ל-Techcrunch. “לא משה מהו המכשיר, מהי הפלטפורמה והאם משתמשים במחשב בבית, בסמארטפון או בטאבלט, iOS או אנדרואיד, זה לא משנה. אנחנו רצים שהמשתמשים יוכלו לגשת לקבצים שלהם בדרופבוקס איך שירצו.”

מפתחים יכולים כבר עכשיו לשלב את יכולות דרופבוקס באפליקציות ולגשת לקבצי המשתמשים גם דרך אפיקציות צד שלישי. ערכת הפיתוח החדשה תוכל לספק למפתח שירותי סנכרון לקבצים, התחברות לחשבון המשתמש והורדת הקבצים הדרושים מבלי הצורך לדאוג על פעולת הסנכרון.

לדרופבוקס כיום מעל 100 מיליון משתמשים ובצעד שכזה מקווים בחברה שהיא תוכל להרחיב את היצע השירותים ולגדול עוד יותר, וכמובן להתחרות בשירותי גוגל דרייב ו-iCloud של אפל.

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.