אנחנו מרבים להשתמש באחסון בענן ומסתמכים עליו לשמירת הקבצים האישיים שלנו, אולם הסיפור הבא מראה כי לא תמיד כדאי לסמוך על שירותים אלה כמקור גיבוי עיקרי.

בסוף השבוע האחרון החלו משתמשי דרופבוקס (Dropbox) להתלונן , על היעלמותם של מספר רב של קבצים אישיים מחשבונם. בחברה בדקו את הטענות ומצאו כי ישנו באג בתוכנה למחשב אשר גרם לתופעה ומדובר באפשרות ה-Selective Sync בתוכנה המאפשרת לבחור אלו קבצים ותיקיות ברצוננו לסנכרן. בגרסה הישנה מסתבר, היה באג אשר גרם לתוכנה להיסגר בפתאומיות, מה שגרר מחיקה של הקבצים אותם המשתמש בחר לסנכרן.

בחברה זיהו את הבעיה במהרה, וגם את המשתמשים העובדים עם אפשרות זו ובשל כך היא שלחה הודעות מייל למשתמשיה הרבים, בה נאמר כי חלק מהקבצים נמחקו והיא פועלת כדי לשחזר את אלו ומבקשת סיוע להבין מהם הקבצים שאבדו. החדשות הטובות שהחברה שיחררה עדכון לתוכנה כדי שהבעיה לא תחזרו על עצמה, ולכל מי שנפגע מכך היא תספק שנה חינם לשירות ה-Dropbox Pro עם נפח אחסון של 1 טרה-בייט בחינם, בעלות כוללת של 99 דולרים.

אם גם אתם מרבים להשתמש בשירותי אחסון בענן, נמליץ תמיד על לשמור עותק לגיבוי במחשב המקומי או בדיסק נייד הנמצא ברשותכם.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.