חיסכון בסוללה באנדרואיד Doze

אחד מהמאפיינים היותר שימושיים שהגיעו עם אנדרואיד 6.0 מרשמלו, היא אפשרות ה-Doze (נמנום) המאריכה את חיי הסוללה על-ידי הגבלת זמן הריצה של יישומים והורדת תקשורת הנתונים למינימום כאשר המכשיר לא נמצא בשימוש. אך מהאפשרות החדשה יכולים להנות כרגע רק 0.3-אחוז מכלל משתמשי האנדרואיד, זאת עד שיצרניות החומרה יתאימו את הגרסה החדש למכשיריהן.

אז מה יכולים לעשות שאר המשתמשים? אלו יכולים להוריד מחנות הגוגל פליי את היישום Doze מבית YirgaLab וכמו שמו, הוא מחכה את היכולת שמגיעה עם אנדרואיד מרשמלו. בעת הפעלת היישום הוא מגביל את זמן הריצה של יישומים ואת התקשורת לא רק כאשר המכשיר לא בשימוש, אלא מרגע שמשתמש מכבה את המסך, בנוסף הוא מאפשר למשתמש לקבוע בעצמו לאילו יישומים הוא כן מאפשר לרוץ ברקע.

יישום ה-Doze זמין להורדה בחינם ומתאים למכשירים המריצים את אנדרואיד 4.1 ומעלה. מומלץ לשים לב להתנהגות המכשיר לאחר ההתקנה ולוודא כי הוא מתפקד לרצונכם.

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • ARIK

  שאלה – האם Doze היא כמו greenify.

  • user30000z

   Greenify מונעת לחלוטין פעילות של אפליקציה ברקע ודורשת רוט, בעוד ש doze לא מונעת פעילות של אפליקציות ברקע, אלא רק מונעת מהן לגשת לאינטרנט. כמובן ש greenify יעילה יותר, אבל לדעתי לא בהרבה כי רוב גזילת הסוללה היא מהגישה לאינטרנט ולא מהפעילות עצמה ברקע.

 • שמואל

  לא מתקרב למקורי אם אין רוט.

 • user30000z

  לא נשמע לי הגיוני שזה יעבוד בלי רוט, אלא אם כן זכו עוד אפליקציה שסוגרת אפליקציות ברקע.

  • כל מילה בסלע 😉

  • Yossi Cohen

   הוצאת לי את המילים מהפה!