באינטרנט יש עוד עשרות רשתות אחרות המיועדות לקהלים אחרים. אז אם אתם חובבי תמונות, יש לכם שאלות רבות, הבריאות חשובה לכם או סתם תרצו להכיר חברים חדשים בעולם, הכירו את העולם שמחוץ לרשתות שאתם מכירים.

Tumblr – רשת חברתית לבלוגים

הרשת החברתית tumblr מכונה "הפייסבוק של הבלוגים". ברשת, שזמינה לשתי הפלטפורמות השונות כמו גם אתר ברשת, ניתן לפרסם בלוגים, סיפורים קצרים, רשמים או אפילו סתם להעביר מסר לעולם למען תפוצה רחבה ופרסום טוב יותר.

ברישום הראשוני לאפליקציה יהיה על המשתמשים לסמן את הנושאים ואת תתי הנושאים האהובים עליהם (אומנות, טכנולוגיה, קומיקס, צילום ועוד) והאפליקציה, מצידה, תציע לעקוב אחר בלוגים מרחבי הרשת שמתמקדים בנושא שבחרתם. בדומה לרשת החברתית הגדולה בעולם, ניתן להעביר מסר על-ידי קבצי וידאו, תמונות או אפילו הקלטה בקולכם האישי. קדימה, תתחילו לכתוב.

Tumblr-GIFs-01.jpg (1200×627)

Path – אינסטגרם, בקטנה

כולנו מכירים את התסריט המוכר: מצלמים תמונה קבוצתית או איזה סלפי (עם פילטרים, אחרת לא נחשב) ומשתפים, איך לא, באפליקציית אינסטגרם. הרי, אין עוד רשתות אחרות לשיתוף תמונות, לא?

אפליקציית Path היא המתחרה הקטנה של אינסטגרם במספר שדרוגים קטנים. Path, בדומה לאינסטגרם, בנויה מציר זמן שדרכו אפשר לשתף תמונות, מוזיקה, קבצי קול, קטעי טקסט וקבצי וידאו קצרים. השוני בין שתי האפליקציות הוא שצריך לקבל אישור על-מנת לעקוב אחרי מישהו ובנוסף השירות מגביל את מספר החברים ל-500 לכל היותר.

גם כאן, כמובן, ניתן לצ'וטט עם המשתמשים בצ'אט פנימי וכן לתייג משתמשים נוספים ולבצע חיפוש. יש לציין עם זאת, שאמנם ניתן להוסיף מספר פילטרים לתמונות שהמשתמש העלה לאפליקציה, אך מרביתם כרוכים ברכישה חד פעמית. בנוסף, ניתן לאתר את החברים דרך התחברות עם ספר הטלפונים המובנה במכשיר ורשת המיקרו בלוגינג טוויטר.

Android | iOS | Web

Path Social

Quora – רשת חברתית לשאלות ותשובות

אם בעבר הפורומים היו הלהיט בתחום של שאלות ותשובות, היום הפוקוס עבר לקבוצות הפייסבוק הרבות שאינן נחות דרכן ניתן למצוא תשובות לכל השאלות שרק נוכל לחשוב עליהן. פייסבוק היא עדיין המלכה הבלתי מעורערת, אך ניתן גם למצוא תשובות לשאלות באתרים ספציפיים לנושא.

Quora היא רשת חברתית שמיועדת לשאלות ותשובות מכל תחומי החיים, כך שסביר שכל שאלה שנשאלה נוכל למצוא מישהו שיעה לנו על התשובה באופן מדויק ביותר. תחילה, בעת הרישום הראשוני לרשת, יש לבחור מספר תחומים בהם מתעניינים  והאפליקציה, מצידה, תציג בפניו שאלות אקראיות והתשובות עליהן מאחרים.

כך, לדוגמה, אם בוחרים בטכנולוגיה כנושא מועדף, נתקלים בשאלה: "מה עדיף – Galaxy S7 או LG G5" או "כמה זמן מחזיקה הסוללה של האייפון 6s", כשמיד לאחריה ימצא מספר תשובות מאחרים. בנוסף, אפשר כמובן לענות שאלות של אחרים. בכל כניסה לרשת, יוצגו השאלות בעלות מספר התשובות הגדול ביותר.

Android | iOS | Web

Tagged – תויגתם?

למרות שטינדר נחשבת לשולטת בתחום אפליקציות ההיכרויות, ישנם לא כאלה שמחפשים קצת מעבר לכך.

הרשת החברתית Tagged היא מתחרה של טינדר בתוספת טוויסט מעניין. תחילה, ברישום הראשוני, האפליקציה תנסה למצוא התאמות בינחכם לחברים שלהם גם קיים פרופיל ברשת החברתית. לאחר שמצא שנמצאו החברים המשותפים (אם קיימים כאלה), אפשר לעדכן את הסטטוס, לעלות תמונות או אפילו סתם לכתוב פוסט.

הרשת תציע להכיר חברים חדשים ולהחליט אם אתם אוהבים אותם או לא על ידי החלקה שמאלה או ימינה סטייל טינדר ואפשר לומר כי היא סוג של מחרה בה אבל לא רק, אלא גם מספקת דרך חדשה לצ'וטט עם אנשים.

בניגוד לטינדר יש כאן גם סטטוסים ואפשר לצפות בתמונות, הודעות, לסנן משתמשים על פי אזור ומיקום ועוד.
הטוויסט המעניין באפליקציה הם המטבעות וירטואליים שאותם אנו מקבלים על כל תגובה או לייק, כשבמטבעות ניתן "לקנות" משתמשים אחרים שיתפקדו למעשה כאבא הרוחני של המשתמש ואיתם יוכל לנהל שיח לעתים קרובות יותר. בנוסף לכך, גם אתם שווים בהתחלה סכום כסף מסויים כשזה ילך ויגדל כאשר יתפרסם יותר ויפרסם סטטוסים רבים.

Android | iOS | Web

כמוני – רשת בריאותית קהילתית

הרשת "כמוני" היא רשת חברתית שיועדה למשתמשים החולים במחלות כרוניות, וקצת יותר מהצטננות בסתיו ושפעת בחורף. ברשת החברתית ניתן למצוא אחרים שחולים באותה מחלה כמוכם בדיוק כמו גם להתייעץ עם רופאים שונים ומומחים להחלמה מהירה ככל האפשר. בנוסף, בדומה לרשת החברתית הגדולה בעולם, ניתן לפתוח קבוצות, לשאול שאלות ולהתייעץ עם אחרים שסובלים מאותה בעיה. כמו כן, ניתן גם למצוא פאנל מיוחד של מומחים שיענו על שאלות כמו גם להתייעץ עם בני משפחתו של החולה על מנת להקל על ההתמודדות עם המחלה.

מדי תקופה מסויימת הרשת החברתית מקיימת מפגש וקבוצות תמיכה בכל חלקי הארץ. חשוב לציין כי בעת ההרשמה לרשת החברתית יש למלא את כל המחלות מהם סובלים, כך שהרשת תוכל להתאים עצמה בצורה הטובה ביותר, ומצד שני מדובר בחשיפה, למי שמוכן לזה ומעוניין בכך. יש לציין כי הרשת מתעסקת בעיקר במחלות כרוניות כגון סכרת, בולמיה, אנורקסיה, טרשת עורקים ועוד. רק שנהיה בריאים.

התמונה באדיבות Shutterstock

הכתבה פורסמה לראשונה בנקסטר מבית מאקו

 • Daniel Gimpelman

  מה עם Google +???

  אגב, טאמבלר מעולה לפורנו

 • James Crow

  ת'אמת שהסיבה היחידה שאני מחזיק פייסבוק זה בשביל המסנג'ר והחייגן.
  *למרות שיש אופציה להשתמש בלי חשבון זה לא שומר היסטוריה.

  אני משתמש בגוגל פלוס בגלל הקהילות ותחומי עניין משותפים.
  כי ביננו אנשים שאתה לא מכיר כנראה מעניינים יותר 🙂

  ו-TvShowTimes לסדרות טלוויזיה כי יש שם קהילה ונחמד לראות ולכתוב על פרק שאהבת.

  DeviantArt – יותר משתמש בזה בכדי לראות יצירות מאשר בפאן החברתי.

  טוויטר – מעקב אחר אמנים/מפתחי משחקים ו…יו לאורי 🙂

 • Camilla/קמילה

  לא משתמשת ולא סובלת את פייסבוק, טוויטר ופינטרסט הרשתות חברתיות הכי מוצלחות, מעולם לא שמעתי על path אנסה אותה.

  • נתנאל/Netanel

   במה את כן משתמשת אם אפשר לשאול?
   גם לי פייסבוק נהיה קצת חרוש ולא מעניין…

   • Camilla/קמילה

    ציינתי כאן, אני משתמשת בטוויטר ופינטרסט.
    ואני לא משתמשת בפייסבוק בגלל התנאי שימוש השערורייתיים שלהם.

    • נתנאל/Netanel

     שמעתי על פינטרסט אבלאף פעם לא ידעתי במה מדובר…
     אני חושב שזה לא ממש פופולארי בארץ, כל מי שאני מכיר לא משתמש בזה ופה נוצרת הבעיה…
     לגבי פייסבוק, את צודקת לגמרי, אבל אם רשת חברתית מסויימת לא שימושית בקרב החברים שלי, אני לא חושב שאוכל להשתמש בה על אף שלפעמים אני ממש רוצה וזה מאוד חבל לי כי אותה הרשת החברתית יכולה להיות מאוד שימושית ומאוד מעניינת.

     • Camilla/קמילה

      פינטרסט אני לא אכפת לי שהרבה בארץ לא משתמשים בה, אני לא משתמשת בה בשביל האנשים שבה אני משתמשת בה בגלל התוכן שבה, זוהי רשת חברתית של תמונות,אני יכולה למצוא שם פשוט הכל.
      בכללי אני לא אוהבת רשתות חברתיות אני לא מבינה את כל הקונספט הזה של אנשים לתעד כל שניה בחיים שלהם ולפרסם את זה לעיני כל, בטוויטר אני משתמשת להתיידע באירועים ומוצרים חדשים ובפינטרסט על מנת למצוא רעיונות חדשים ותמונות מדהימות.

      • נתנאל/Netanel

       אוהב את החשיבה שלך, הלוואי והיו עוד שחושבים כמוך…
       וכשדיברתי על רשתות חברתיות שיהיו פופולאריות בקרב חברים/מכרים שלי, התכוונתי יותר בכיוון של טלגרם לדוגמה, זה לא כל כך פופלארי, אבל יותר שימושי מוואצאפ.

       • Yossi Cohen

        בשביל ליצור קשר יש את גוגל+ פייסבוק זה רק לקשרים קרובים וקיימים.
        גוגל=אנשים עם מכנה/תחביב משותף
        פייסבוק=קשר משותף.
        לפי דעתי הגישה של גוגל נכונה יותר כי לא תמיד החבר של חבר שלך מעניין אותך.(בגוגל גם יש את זה אך פחות שמים על זה דגש ומה גם העיצוב יותר נקי ויפה)

        אישית אני לא משתמש באף רשת חברתית באופן קבוע.

    • stav

     פייסבוק בשבילי זה סתם רשת רק בשביל להוריד משם סרטונים מצחיקים
     זה כבר נהיה כמו עיתון כל כמה רגעים יש פרסומות או כתבות שהחברים משתפים
     וגוגל פלוס זה הרשת החברתית הכי נורמלית שראיתי כל נושא לתחום שלו
     וגם לי יש פינטרסט אחלה רשת חברתית לפרסם תמונות ומאוד קל לתייג לשם מכל אתר