אחת הסיבות שאנחנו נהנים לצפות בסרט בקולנוע, מלבד גודל המסך, הוא הצליל האיכותי מאוד שבוקע מהרמקולים הרבים שבאולם. צליל שגורם לנו לחשוב כאילו אנחנו חלק מהסרט בזכות האזנה לצלילים הקטנים ביותר העוברים בין האוזניים מצד לצד.

חברת דולבי (Dolby), מי שאחראית בין היתר לטכנולוגיית הצליל Dolby Digital פיתחה לאחרונה את תקן Dolby Atmos (דולבי אטמוס) שלדבריה הוא הדור הבא בסאונד בקולנוע התומך בעד 64 ערוצי סאונד בו זמנית. הטכנולוגיה כבר מוטמעת במספר סרטים שונים (הראשון היה Brave) ובבתי קולנוע בארה”ב.

ואיך זה קשור למכשירים הניידים? ג’ואל סוסאל (Joel Susal), מנהל מוצר המובייל במעבדות החברה אומר ל-Cnet כי בקרוב נוכל לקבל חווית הקולנוע גם במכשיר הנייד – בטאבלט או בסמארטפון בזכות אלגוריתם שפיתחה דולבי עבור שבבי ה-ARM. הוא אומר כי בחיבור של זוג אוזניות סטנדרטיות למכשיר, הטכנולוגיה תוכל “לעבוד” על אוזני המשתמש ולחשוב כי הוא מאזין לצליל תלת מימדי כשלמעשה הצליל בוקע רק מזוג רמקולים. המשתמש ירגיש כי הצלילים מגיעים מכיוונים שונים כאילו הוא יושב בבית קולנוע.

הטכנולוגיה החדשה תתמוך במכשירי האנדרואיד בכלל ובאלו אשר יריצו את שבב ה-Snapdragon 805 בפרט, אשר יגיע בחציון השני של השנה, אולם דולבי עדיין לא הכריזה על שותפיה כך שעוד מוקדם לומר מהם המכשירים או היצרניות שיתמכו בכך.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  איזה יופי. זה אומר שהסיכויים שנראה עוד ועוד סמארטפונים בעלי רמקולים סטריאופונים הולכים וגדלים. כי מי שיטמיע את הטכנולוגיה יחוייב לכך אם הוא ירצה שטכנולוגיה הזו תהיה שימושית גם ברמקולים.

 • אבי בר

  יש את זה כבר במכשירי לנובו בדגם s930 a706 ועוד…

 • אין ביטס אודיו

  אז זה הסוף לביטס אודיו (beats audio) בסלולר ובטאבלטים ?עדיף שכן -הגיע הזמן לרמה קולנועית ולא איזה גימיק מוזיקלי שכבר נעלם מ HTC וקיים רק ב HP slate 7 (יש רק ב one הישן וב one x וב one s ו one V)
  ואולי עוד כמה מוצרים לא מוכרים .

  • יוסי כהן

   הbeats audio אפילו לא נשמע טוב…
   אני בעל HTC ONE X ואני אומר לך בוודאות שכיום אף מוד סאונד לא עוקף את הרמה של הDSP MENAGER המדהים של CM הדבר הזה גורם לכל אוזניות להשמע כמו אוזניות של 300 ש"ח ומעלה ומה גם משמיע באסים מעולים מבלי להרוס את האיכות ולעוות את הצליל המוד הזה יוצר סאונד שהמחשב שלי רק יכול לחלום עליו! וזאת בכל מכשיר אנדרואיד!(גם במוטורולה דיפיי זה נשמע אותו דבר כמו בONE X)

 • משה

  גם ב Lenovo Yoga 8 שברשותי יש Dolby והסאונד בהחלט מרשים מאוד (גם הודות לשני הרמקולים שבחזית המכשיר)

 • דן

  רעיון יפה, Razer עשו משהו דומה במחשבים, נראה לי שזה יפעלו זהה

  • 369

   גם לנובו אני בהחלט יכול להגיד שאני מרוצה מהבחירה בדולבי,
   וגם למערכת בבית הם עשו רק טוב
   (פיונייר)