באיזשהו שלב בחיי כעיתונאי/כתב תוכן/עורך בתחום היה לי די ברור שמארק צוקרברג וחבר מרעיו מתכננים מתי שהוא לשחרר מערכת הפעלה משלהם לשוק. השבוע האחרון הבהיר באופן חד משמעי שטעיתי וצדקתי ביחד, ובגדול.

בפייסבוק אכן רוצים מערכת הפעלה, אבל הם לא מחפשים מערכת הפעלה ממוחשבת, הם פחות או יותר רוצים ליצור לנו מערכת הפעלה לחיים. זה ממש לא משנה אם אנחנו משתמשים בלינוקס, Chrome OS, אנדרואיד או חלונות או כל מערכת הפעלה כזו או אחרת – טוב להוציא בלקברי – כי בכל פינה תחכה לנו פייסבוק עם שלל האפליקציות ותשתדל להשתלט לנו על החיים. כן. אם היו יכולים שם לקבוע לנו מתי נשתה את הקפה של הבוקר ושל איזו חברה, בהחלט היו קופצים על המציאה.

אולי קצת הגזמתי, אבל בפייסבוק לא רוצים שאיזשהו רגע בחיים הממוחשבים שלנו יעבור בלי ניטור שלהם. הם ישלבו מציאות וירטואלית, מציאות רבודה ולפי F8 רוצים שם להפוך את ה-Messenger למרכז החיים שלנו על ידי פתיחתו לאפליקציות שישולבו באפליקציה ועל ידי שימוש בסגנון השיווקי שכבר הוכיח את עצמו כל כך טוב בידיים האמונות של אנשי אפל – הם גם מנסים לספר לנו שאנחנו בעצם רוצים את זה וצריכים את זה. נכון, אני ממש ממש מחכה כבר לרגע בו אנהל שיחה עם בוט בצד השני של הקו ואני אפילו לא אדע שהוא כזה. אין ספק שזה הדבר שאני הכי משתוקק לו בחיים שלי כרגע.

פייסבוק חיה על שיתוף תכנים שעוד צצים די הרבה יחסית בין הכמות האדירה של הפרסומות שמזהמות את התזרים הראשי שלי, אבל מצד שני גם היא שמה לב שיש ירידה בשיתוף הוולנטרי של קבצים אישיים, ובמיוחד בגילאים שכנראה יותר חשובים להם. מכיוון שכך הם מנסים ל-'בוא בהפוכה' ולמצוא דרכים חדשות להוציא מאיתנו תכנים.

זה כנראה גם יצליח להם. נכון?

הטור פורסם לראשונה בניולזטר השבועי של TGspot. עוד לא נרשמתם? עכשיו זה הזמן! לחצו כאן.