התקן החדש של DisplayPort, גרסה 1.4, הוכרז באופן רשמי בידי VESA, ארגון תקני הוידאו שאחראי לקביעה ולעריכה של הטכנולוגיה. הגרסה הקודמת המשמעותית של התקן, DP 1.3, שוחררה בספטמבר 2014 והגדילה את רוחב הפס של התקן להעברה של 32.4 ג'יגה-ביט/לשנייה, והתקן החדש אף מגביר את הקצב על ידי שימוש בטכנולוגיה אותה מכנה הארגון Disaply Stream Compression שמאפשרת כיווץ מידע ביחס של 3:1 ועדיין להבטיח שבקצה המשתמשים מבחינה ויזואלית יקבלו תמונה שכמעט ואינה חסרה פרטים, וזאת גם ברזולוציות תצוגה גבוהות. כדי להבטיח זאת משתמש התקן החדש בתכונה Forward Error Correction הממוקמת כשכבה מעל טכנולוגיית הכיווץ ומטפלת בשגיאות הנתונים שיכולות להתרחש.

התקן החדש יכול לתמוך ברזולוציה של 8K בתדר של 60 הרץ עם תמיכה ב-HDR, או ברזולוציה של 4K בתדר של 120 הרץ, כשגם במקרה הזה נכללת תמיכה ב-HDR. בנוסף ניתן יהיה לשלב את DP 1.4 בתוך מחבר USB עם ממשק Type-C וכן בממשק Thunderbolt, כשניתן להשתמש בתמיכה במספר מסכים ברזולוציה גבוהה באמצעות ממשק תצוגה יחיד.

כן תומך התקן החדש ביכולות אודיו משופרות כמו העברת מידע באמצעות 32 ערוצים וקצב דגימה של 1,536 קילו-הרץ. כמו כן, לטענת הארגון, תומך התקן החדש בכל תבניות האודיו הידועות.

"אנחנו מאמינים שהכלים שכלולים בתקן ה-DisplayPort החדש יאפשרו קקפיצה נחשונית קדימה באיכות התצוגה, ומינוף של טכנולוגיית הכיווץ להעברת אודיו ותכני וידאו באיכות גבוהה", אמר מנכ"ל חבר המנהלים של הארגון, אלן קובאישי.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.