ההיסטוריה חוזרת על עצמה? סמסונג (Samsung) מואשמת בזה שזייפה את תוצאות מבחני הביצועים (Benchmarks) במכשיר הגלקסי נוט 3 (Samsung Galaxy Note 3) החדש שלה.

על פי האתר Arstechnica, אחד האתרים האמינים והמוכרים בתחום הטכנולוגיה, סמסונג הגבירה את תדר העבודה של המעבד למקסימום האפשרי בכל ארבעת הליבות, על ידי הוספת קוד שמורה לעשות כן וכתוצאה מכך הוסיפה למעלה מ-20% בתוצאות הבדיקה.

בבדיקת קוד הנקרא DVFSHelper.java נמצא שיש התייחסות שונה לאפליקציות שאמורות לבחון את יכולת המכשיר כדוגמת AnTuTu,  Linpack , Quadrand ו-GLBenchmark לבין שאר האפליקציות הקיימות במכשיר.

בנוסף נמצא שהקוד כולל 'קוד כיבוי' למצב הטורבו שברגע שמפעילים אותו, הנוט 3 מאבד את יתרונו על פני מתחריו. 

הגילוי התרחש לאחר שנמצאו שיש הבדלים בתוצאות של הנוט 3 לאלו של ה-LG G2 וזאת למרות שהמעבד, ה-Snapdragon 800 במהירות  2.3 ג'יגה-הרץ, מניע  את שניהם. למה שאותו מעבד מאותה חברה, ינפיק תוצאה שונה?

אם תזכרו, גם לאחר השקת ה-Galaxy S4, סמסונג הואשמה בצורה קשה יותר בהמהרת המעבד הגרפי PowerVR SGX 544MP3, בכ-11% מעל לרמה המקסימלית המוגדרת לו. סמסונג מצידה הכחישה שביצעה שינויים במעבד בטענה כי "בעת הפעלת אפליקציות מסך מלא, כגון מצלמה, נגן ווידאו, דפדפן וכדומה המעבד עובר למהירות המקסימלית שלו בשביל לתת את הביצועים הטובים ביותר, ביצועים שהיו שוחקים את משך זמן הסוללה אם היו נמשכים לאורך זמן".

 • a.a

  בקיצור מומלץ ליקנות את המכשיר או לא! ועד כמה זה משנה לאדם שלא מבין ממש במכשירים?

 • ט.ס

  גם בלי בוסט למעבד הנוט 3 מראה ביצועים טובים יותר ליד ה-lg g2

 • מישהו

  סמסונג הכניסו שורת קוד שתגרום למכשיר לעבוד הכי מהר שהוא יכול במבחני ביצועים. אז?… מי שאומר שהם "זייפו" לא יודע מה המשמעות של זיוף ומומלץ שיפנה למילון. חוץ מזה, הם פשוט ראו מבצע סבתא: "אתה מתחיל הכי מהר שלך ולאט לאט מגביר"…

  • בולי

   זה נקרא זיוף. כשאפליקציה אחרת רצה ברקע היא רק מפעילה מעבד אחד אבל שרץ בנצ'מרק כל 4 או 8 המעבדים ירוצו במקביל.
   ברגע שהם רק שינו את השם של האפליקציה של הבנצ'מרק הטריגר שסמסונג הפעילו לא עבד וראו את התוצאות האמיתיות.

   זה כמו שמבחני בטיחות לאוטו טויוטה יכניסו אלף כריות אוויר ויקבלו ציון מושלם אבל בפועל יש לך רק 3-5

   • יוסי כהן

    אלף כריות אוויר יהרגו אותך…
    ודרך אגב גם אני שם את המכשיר שלי על PERFOMENCE עם QUAD LOCK כשאני עושה בנצ'מארקים.
    בנצ'מארק אמור לבדוק את המקסימום אז זו לא בדיוק רמאות…

    • א.א.

     אניחושש שעירבבת בין בנצ'מארק לשבב ובנצ'מארק למכשיר.
     כששבב יוצא לשוק, עושי לו מבחנים כדי לראות עד לאן הוא יכול להגיע ללא תלות במגבלות קירור/צריכת חשמל.
     כשמכשיר יוצא לשוק, עושים לו בנצ'מארק כדי לדעת לאילו ביצועים הוא מסוגל להגיע. לא משנים את זה, אם תצפה בכל סקירה המכבדת את עצמה, הבנצ'מארקים לא כוללים OC אא"כ מצויין כך במפורש. אותו דבר בסקירות של רומים שונים המשיגים תוצאה טובה יותר בבנצ'מארקים עקב אופטימיזציות תוכנה. מטריד אותי שאנשים מנסים להגן על מדיניות של רמאות. משקרים לך, אתה לא אמור להגיד "בסדר, אבל…"

  • א.א.

   בנצ'מארקים מיועדים לבדוק את יכולות החומרה המקס' בהן הלקוח יכול להשתמש. אם הקוד הזה מופעל אך ורק בבנצ'מארקים, הוא מרמה את הלקוח כי הוא לא יכול להגיע לרמה כזו של ביצועים באף שימוש אחר.
   זה כמו לערוך מבחן מהירות למכונית מבלי לומר ללקוחות שבמהלך המבחן תחובר למכונית מע' הזרקת NOS שתוצא לאחר מכן.
   שום דבר כבר לא מפתיע כשמדובר בסמסונג.

   • יוסי כהן

    הלקוח המסכן(בערך כמו משתמש אייפון ממוצע שאפילו לא יודע מה זה APPLEID) שאתה מתאר בקושי יודע מה זה בנצ'מארק… אז לאותו אחד לא יהיה איכפת כמה הפאבלט הוציא בבנצ'מארק. רק איכפת לו שזה "גלאקסי".
    מי שבאמת איכפת לו יודע מה אפשר ומה אי אפשר לעשות במכשיר.

    • שמעון

     עם קשר או בלי קשר ל"לקוח המסכן" מאחר ואנחנו חיים בעולם אלקטרוני ולכולם יש גישה לאינטנרט גם המשתמש הכי חובבן יכול לקרוא מבחן בנ'צמרק של ביצועים .תוצאה גבוהה יותר = ביצועים טובים יותר =מחיר יקר יותר. ובכל אופן עצם זה שסמסונג עשתה מה שעשתה זה לשקר לצרכנים שכן אכפת להם . ואם להמשיך באנלוגיית המכוניות זה כמו לכתוב שאדם בעל עודף משקל ניצח את האלוף האולמפי בריצה יוסיין בולט , במרוץ ל400 מטר ,ולהשמיט את העובדה שהוא רכב על אופנוע באותו הזמן.

    • א.א.

     נו באמת, אז לפי ההגיון הזה, חב' יכולה לשקר בדו"חות הפיננסיים שלה כי רוב הציבור לא מבין מה כתוב שם או אפילו מכיר את המושגים.. זה מגוחך. מי שמושפע מכך הם המבינים בטכנולוגיה, אלו שרוב האנשים הממוצעים יפנו אליהם כדי לקבל המלצה, אז זה כן משפיע על הצרכן הממוצע, לו יש חבר/מכר/קרוב משפחה כזה.
     אנשים חושבים שגבוה יותר משמעו טוב יותר, בדיוק כפי שרובם חושבים שתדר/מס' ליבות גבוה יותר שווה ביצועים טובים יותר. מה שנעשה פה חורג מנסיון לנצל את חוסר ההבנה של אנשים במושגים טכנולוגיים, זה פשוט שקר.

     • ZOOM

      א.א.,
      הרשה לי להעיר לך ולאמר שהדוגמה שהבאת לא מוצלחת.
      חברה אינה יכולה לשקר בדוחות הפיננסים שלה מבלי לקחת את הסיכון שמנהליה הבכירים ביותר יושלכו לכלא לכמה שנים טובות. חברה ציבורית שמניותיה נסחרות בבורסה חייבת להקפיד על קוצו של יוד ושלטונות הבורסה בוחנים כל דו"ח בשבע עיניים.
      מעבר לכך אני מסכים אתך שכאן מדובר בשקר לשמו – אך זה שקר שאינו עלול לסבך את אומרו בפלילים אלא אך ורק בבושה ובכלימה.

      • א.א.

       תודה על התיקון, אכן אין הקבלה מבחינת השלכות- ניסיתי להמחיש שהעובדה שרוב האוכלוסיה לא נחשפת לשקר מסויים לא יכולה לשמש כהצדקה לשקר.
       חבל שלא קיימים חוקים מחמירים יותר לגבי סיטואציות כאלו (לא רק בתחום הסמארטפונים, אך זה כבר אוף טופיק ולא סביר בהתחשב שעלויות המופרכות של פרסום)