מבוכה בשוק התוכנה. מיקרוסופט (Microsoft) נתפסה והודתה בכך שהציעה לשלם סכומים כספיים גבוהים למספר בלוגים ועיתונאים כדי שיכתבו 'דברים טובים', כהגדרתו של אחד הבלוגים, אודות דפדפן הדגל של החברה – אינטרנט אקספלורר (Internet Explorer).

ראשיתו של הסיפור לפני מספר ימים. עורך הבלוג הטכנלוגי TechCrunch, פירסם פוסט קצר בנושא. הוא פירט בו כי קיבל דוא"ל מאיש יחסי ציבור במיקרוסופט בו הוא הזמין אותו לכתוב פוסט אודות גרסה ניסיונית של דפדפן הדגל אותה שחררה החברה לאחרונה. לטענתו של עורך הבלוג המדובר, אותו איש יחסי ציבור אף הציע לשלם לעורך סכום נכבד על כך שיכתוב 'דברים נחמדים' אודות הדפדפן וחוויות גלישה חלקה ומהירה מתמיד, שתאפיין את הדפדפן החדש עליו עובדת מיקרוסופט.

בהודעת הדואר המדוברת, שכללה גם לא מעט התחנפויות לעורך הבלוג, מציין איש יחסי הציבור כי "אנחנו רוצים להבעיר את הרשת אודות חווית הגלישה בדפדפן האקספלורר החדש שתהיה מהירה מתמיד וחלקה מתמיד". בהמשך הסביר איש יחסי הציבור כי "כאן, אתה, (עורך הבלוג) נכנס למערכה. אם תקבל את ההזמנה, נודה לך אם תוכל לעלות פוסט קצר אודות התוכנה החדשה עלייה אנחנו עובדים, שיפורסם לא יאוחר מהתאריך 10/7/2014, וילווה בתגמולים כספיים". מופתע משהו הוא ענה בתשובה מתחמקת: "האם זה אמיתי"? כשלאחריה קיבל תגובה שהדבר אכן כך, תוך כדי צירוף המילים Go TechCrunch, אולי כניסיון לחנופה.

ממיקרוסופט נמסר בתגובה כי הדבר אינו עולה בקנה אחד עם השקפת עולמם, וכי החברה עובדת בצורה מכובדת עם כל אתרי הטכנולוגיה באשר הם ואינה משלמת לאלו עבור פרסום. ייתכן ופירסום הפוסט המדובר ועצם ההצעה למימון פוסטים, הוא למעשה הודאה של חברת מיקרוסופט בכישלונו החרוץ של דפדפן האקספלורר, שהוזכר כבר מספר פעמים בעבר באי יכולתו לספק חווית גלישה ומהירה זהה לזה של דפדפן הדגל של חברת גוגל. בעבר, גם הוזכר דפדפן האקספלורר בכמה אספקטים שליליים ברחבי הרשת.

מיקרוסופט היא לא החברה היחידה שהציעה לשלם עבור פוסטים בתשלום או עבור פרסום מוצריה. לפני פחות משנה, עלתה שמועה על כך שחברת סמסונג ציידה את ספורטאי האולימפיאדה ב-'שקית הפתעות', ובה סמארטפון מסוג Galaxy Note 2 במתנה, תוך כדי התחייבות שיצלמו אך ורק עם מכשיר זה ולא עם מכשירי iPhone. שמועה זו אגב, הופרכה על ידי סמסונג. במקרה אחר, הודתה סמסונג כי שילמה למשתתפי טקס האוסקר שנערך לא מזמן, על כך שיצטלמו עם מכשירי ה-Galaxy Note 3, שהוביל בסופו של דבר לצילום הסלפי המפורסם.