פרויקט סקורפיו (Project Scorpio) של מיקרוסופט (Microsoft) עליו היא הכריזה לפני כשנה, מצטיירת כקונסולה חזקה מאוד. מגזין Digital Foundry הידוע בקשרים החזקים שיש לו למקורות שונים בתעשיית הגיימינג, חשף כי קיבל מסמך האומר כי המעבד הגרפי של הקונסולה יהיה חזק פי 4.5 מהמעבד הקיים ב-Xbox One.

לפי המסמך, המעבד הגרפי מסוגל להגיע ל-6 טרה פלופס (Teraflops), זאת לעומת 1.31 טרה פלופס של Xbox One או 1.84 טרה פלופס ב-PlayStation 4. הדבר בעיקר אומר כי הקונסולה תהיה מסוגלת להפעיל משחקים ברזולוציית 4K בצורה טבעית ללא כל בעיה.

מלבד המעבד, בפרויקט סקורפיו מיקרוסופט הסירה את הזיכרון המהיר של ESRAM בנפח 32 מגה-בייט, אשר נועד כדי להתמודד עם הגבלות מהירות של הקונסולה ולעזור לה לעבד מידע בצורה חלקה יותר. הסיבה היא כפי הנראה בשל כך שהקונסולה החדשה תגיע עם יותר זיכרון RAM, וע"פ המסמך שהודלף, המעבד של ה-Scorpio יהיה כה חזק, שלא יהיה צורך בזיכרון המהיר.

מיקרוסופט עדיין לא חשפה פרטים רבים לגבי הקונסולה, זאת בזמן שהחברות המתחרות כבר מציעות במקביל פתרון של הזרמת משחקים מהרשת כמו PlayStation Now של סוני (Sony) או GeForce Now של אנווידיה (Nvidia), מה שמייתר את הצורך בקונסולה חזקה.

וידאו: פרטים חדשים על Project Scorpio

שתף:
-פרסומת-
 • iphone1000

  נשמע טוב

 • רון וייצמן

  סהכ יצרו עוד דור ביניים. חשבתי כבר יצרו משהו חדש.

  • CoolR2

   למה דור ביניים? הכרטיס הגרפי שלו עתיד להריץ את המשחקים על 4K Native 60fps..

   מבחינה טכנית והכל זה עדיין "דור ביניים" אך בפועל המצב שונה לחלוטין (אני מתכוון מבחינת היכולות בלבד – שהרי התמיכה למשחקים ולאביזרים של הדור הנוכחי נשמרת)..

   ככה הקונסולות של הדור הנוכחי היו צריכות לצאת מלכתחילה..

   והפרו של סוני אכן קונסולה חצי אפויה בהשוואה לביצועי הסקורפיו ולמפרט שלו.. (סוני פישלו בקטע החומרה ממש חזק עם הפרו שלהם)..

   • רון וייצמן

    זה מכשיר ביניים כיוון שקונסולות הדור החדש בדרך כלל חזקות פי 16-20 ולא פי 4.5

    • CoolR2

     כן אבל הבשורה שהסקורפיו מביא איתה היא יותר מסתם "דור ביניים"..

     אתה יודע כמה חלמתי על קונסולה שבאמת תריץ לך 4K?? זה יחליף לך את הצורך במחשב וכל העסק הזה יצא לך יותר זול בטווח הקצר..

     במקרה הזה אתה באמת מקבל מכשיר ברמה שלה מחשב High End.. חומרה של מחשב עילית – מחיר של קונסולות.. (הוא יעלה מעט יותר מהקונסולות הנוכחיות אך עדיין המחיר שלו יהיה בטווח הקונסולות ולא של המחשבים)..