אתם אוהבים את הרקע של המכשיר שלכם? אולי. אולי לא. רוב הסיכויים הוא שהתפשרתם. הרקעים ה"חיים" עלולים לגרום להתקף אפליפסיה, או אלו שמציעים מידע כלשהו – בדרך כלל לא טובים כמו ווידג'טים פשוטים ופופולריים (כל זה כמובן במידה שאין לכם רקע של אדם יקר ללבכם, שזה לא יסולא בפז). חלקנו מסתפקים באיזה רקע סולידי עם צבעים אפורים או כחולים ודוגמה מתכתית, העיקר שלא יפריע לראות את האייקונים או הווידג'טים שלנו. אם ננסה לקחת את הרקעים של שולחן העבודה מהמחשב, נגלה כי הם פשוט לא מתאימים לפורמט הטלפוני. הטלפון צריך משהו חי. משהו חכם.

ככה גם חשב מפתח תוכנה ומשתמש ברדיט "richardop" אשר פרסם ברדיט נושא על האפליקציה החדשה שהוא בדיוק שחרר להורדה חינם בחנות האפליקציות של גוגל. יש אפליקציות דומות, אבל מה שמבדיל את זאת – היא ממש טובה. היא מדמה מרחב וירטואלי והופכת את הרקע של מסך הבית לתלת מימד. כך לדוגמה כאשר אנו משתמשים במכשיר ומזיזים אותו מצד לצד, הרקע החי ינוע איתנו כך שיגרום לתחושה כאילו מדובר בתמונה תלת מימדית. היא כוללת מגוון אפשרויות ושלושה רקעים מובנים מראש, אך הדבר המעניין ביותר היא דווקא האפשרות לבחור תמונות שצילמנו בעצמנו ולהשתמש בכל תמונה שנלקחה עם אפליקציית הצילום הרשמית של גוגל בשימוש עם אפקט ה-Lens Blur, או כל תמונה ברשת עם האפקט וה'מטא-דאטה' שלמים שגם הם זמינים להורדה דרך האפליקציה בחיבור לגוגל פלוס.

הגרסה החינמית כוללת אפשרויות בסיסיות, ובגרסה המלאה ניתן לבחור את אופן התנועה, הרגישות ולהסיר פרסומות (בעלות של 5.90 שקל). עבור הקוראים של רדיט המפתח אף סיפק אותה בחינם ואפשר היה במקום לשלם עליה, להיכנס ל-Settings>About ושם ללחוץ על הלוגו של LibGDX חמש פעמים, אולם בעדכון האחרון האופציה הזאת בוטלה.

האם המכשיר שלכם עכשיו מכין קפה? לא. אבל הוא כנראה נראה יותר יפה. להורדה מחנות ה-Google Play.

שתף:
-פרסומת-
זהו הפרופיל האישי שלי, והוא יכול לשמש לי כבמה להלל את עצמי ולספר על עצמי סיפורי אלף לילה ולילה... אבל אין הנחתום מעיד על עיסתו, לכן, אצטט את גדולי האומה:"יש איזה רועי אחירון מטומטם מעצבן באתר TGSPOT..." (אריק, טרול, פיקסלים על פורום, 2011)ובנימה רצינית, טכנולוג, כותב להנאתי, גם מצלם (לפעמים).
 • דן

  בשביל מה? זה סתם מבזבז בטרייה ודופק את העיניים.
  פשוט לשים רקע יפה מאיזה icon pack או משהו

  • יוסי כהן

   לא אוכל סוללה בדקתי אבלגרסאת החינם דפוקה כי היא משתמשת באקסלרומטר ולא בGYRO.
   האפקט הכי מדהים שראיתי עד עכשיו לרקע חי ומה שלא טוב בו זה שחייב אנדרואיד 4.4 כדי להנות ממנו איזה מזל שיש XDA ורומים של CM11!
   הוא ממש לוקח את המידע על מרחק העצמים בתמונה מתמונת מצלמת הגוגל והופך את זה לתמונה עם עומק תלת מימדי רב שכבתי

 • התלהבתי לעשר דקות ועבר לי…

 • החיסרון אוכל סוללה !

 • גיא

  מגניב, אבל קצת חיקוי של iOS.

  • לא ממש.
   שים לב שהרקע הוא תלת מימדי (כלומרים עצמים ברקע עצמו בולטים יותר), בניגוד ל-iOS 7 בה הרקע הוא בשכבה אחת והסמלים בשכבה שונה וזה נותן אפקט מסויים אך לא של תלת-מימד.