ייתכן כי בעתיד כבר לא נצטרך להוציא את כרטיס הסים בעת מעבר לספקית סלולר כזו או אחרת, והכרטיס עצמו יהווה חלק בלתי נפרד מהמכשיר ללא צורך להחליפו באחר.

מדובר למעשה בכרטיס סים אלקטרוני חכם (e-SIM), שמאפשר למשתמשיו לעבור בין ספקיות ותוכניות סלולר שונות מבלי להוציא את הכרטיס המדובר ולהחליפו בחדש. עתה, ייתכן כי בקרוב יוטמע הסים כחלק בלתי נפרד במכשיר החכם, מה שיאפשר כאמור למשתמשים לעבור מספקית סלולר אחת לאחרת בלחיצת כפתור פשוטה, כשאת המהלך עצמו מובילות אפל וסמסונג – כך על-פי הדיווח של ה-Financial Times.

זהו גם אחד החידושים באייפד אייר 2 שלא נחשף בעת הכרזתו, ומהווה למעשה תפנית בכל הנוגע בכרטיסי הסים למיניהם. נכון להיום רק כשלוש מפעילות סלולר בארה"ב ואחת בבריטניה מציעות את האפשרות החדשה, אולם, מספר מפעילות נוספות בוחנות את העניין כדוגמת Orange הבינלאומית, Vodafone, o2 ועוד.

למרות שמדובר בתוכנית מהפכנית שעתידה לשנות את השימוש בכרטיס הסים מקצה לקצה, על-פי הדיווחים ייתכן כי נוכל לראות את ה-e-SIM עורך הופעת בכורה באחד ממכשירי הדגל הבאים של היצרניות המדוברות – אך לא באלו שצפויים להיחשף בקרוב. בעוד הדיווח מציין כי טכנולוגיית הסים האלקטרוני יכולה להיחשף במכשיר ה-Galaxy S7 הבא של היצרנית הקוריאנית, אפל דווקא מייעדת את התוכנית ל-iPhone 7 שייחשף ברבעון השלישי של 2016.

 

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • Yossi Cohen

  כמו שאמרתי לפני כמה שנים… למה צריך את הצ'יפ הדבילי(יחסית לתקופה) הזה? למה לא פשוט משתמש וסיסמא?

  • ishay

   בשביל מקרי חירום ונוחות מיידית של מעבר הסים למכשיר אחר ללא שום הגדרה נוספת
   והופה המספר שלך עובר כאילו לא קרה דבר

   • Yossi Cohen

    באותה מידה. הגדרות>חשבון סלולארי> הוסף חשבון.
    אפילו לא צריך להוציא ולהכניס דברים ולא צריך להפעיל מחדש את המכשיר.
    ומה גם אפשר לחבר מספר טלפונים לאותו קו או מספר קוים לאותו מכשיר.

 • נוקי

  ומה אני עושה אם אני רוצה להחליף מכשיר?

 • ניר

  ואם אני רוצה לעבור לספק אחר לזמן מוגבל, נניח לעבור לספק מקומי למשך הטיול בחו"ל אבל אחר כך לחזור לספק שלי עם אותו מחיר?

 • Darkidan

  במילה אחת- מגניב.