דאסו סיסטמס (Dassault Systèmes), חברת ה-3DEXPERIENCE, חושפת ניסוי חדש שהיא יצרה – AllEyes, ממשק פשוט המאפשר להסתובב ברחובות פריז ולהתבונן בהם מבעד לעיני בעלי חיים מוכרים על ידי שימוש בטכנולוגיית תלת ממד.

וידאו: הדגמת AllEyes

בהתבסס על אנליזות וסימלציות, מטרת הפרויקט "AllEyes" היא ללמד בני אדם ולהרחיב את ידיעותיהם לגבי הראייה של בעלי חיים, על ידי כך שיחוו את עצמם בתוך חווית הצפייה של בעלי החיים באמצעות סימולציית תלת ממד אינטראקטיבית.

בניגוד לבעלי החיים  מרבית בני האדם, מלבד הבדלים אינדיבידואליים (כמו עיוורון צבעים, קוצר ראיה, וכד'), חווים את חוש הראייה באופן דומה, אולם הראייה הדו-עינית שלנו שונה מאוד מזו של רוב בעלי החיים: למעשה, בממלכת בעלי החיים העיניים אינן תמיד ממוקמות באופן זהה – או מכוונות לראות את אותם הדברים שבני האדם רואים.

בעזרת " AllEyes " תוכלו לחוות כיצד בעלי חיים שונים רואים את העולם, ומה הן המגבלות שלהם, בסביבת 3D בזמן אמת, בעוד אתם מסתובבים בכיכר Place Vendôme (כחלק מחווית Paris3D), אחת הכיכרות היוקרתיות ביותר בפריז.

חווית התלת ממד מגיעה בשני אופנים:

  • Simulation– חלק של הדמיה, בה מבוגרים ומורים יכולים ללמוד ולהסביר טוב יותר, תוך שהם מחליפים בין ראיית החיות לבני האדם.
  • Game– משחקון קטן עבור כל חיה (חתולים, כלבים, ציפורים, עכברים ועוד), בו השחקנים צריכים לעקוף את המגבלות של ראיית בעלי החיים השונים בכדי להגיע לתוצאה גבוהה יותר.

את הפרויקט יצרה דאסו סיסטמס, יחד עם קבוצת מדענים בראשותו של ד"ר דידייה שמידט מוראן (Schmidt-Morand), וטרינר רופא עיניים, אשר סיפקה נתונים ומחקרים שמאפשרים את ההדמיה המדעית ומאשרים את ההתאמה של הפרויקט לעולם האמיתי.

לכניסה לפרויקט

-פרסומת-
מדור ההודעות לעיתונות של האתר נותן במה לחדשות ולהכרזות המתרחשות בשוק הישראלי. זהו שירות לציבור קוראי האתר והכתבות פורסמו כלשונן וככתבן. אין האתר אחראי על תוכן הכתבה והוא אינו קשור או מושפע מכך.