בין שלל היצרניות שחשפו (ויחשפו) את מרכולתן לשנה הקרובה כמו ThL, וואווי שהגיעו לאחרונה ארצה, ניצבת לה גם חברה ישראלית אחת שמנסה לשבור את המיתוס: "לא חייב שמות גדולים בכדי ליהנות ממכשיר איכותי למשתמשים שרק החלו את דרכם בעולם המכשירים החכמים". לקחנו לנסיעת מבחן את ה- Slim I5006 החדש של חברת DaNo הישראלית, וכך זה נראה.

עיצוב

בדומה לשאר מכשירי החברה, גם מכשיר זה בולט בנוכחותו וללא ספק משדר תחושת יוקרה למחזיקים אותו. גבו של המכשיר עשוי מפלסטיק קשיח הניתן לשליפה ולהחלפה קלה, ומזכיר במעט את מכשירי הנוקיה הישנים עם פאנלים במספר צבעים. כברירת מחדל, צבעו של הגב האחורי הינו בצבע שחור, אך בקלות ניתן להחליפו, כאמור, לאחד מארבעת הצבעים לרבות ורוד (המיועד לבנות המין היפה), זהב, צהוב, כחול וחום, המגיעים בקופסה המצורפת בתוספת מגן הסיליקון האיכותי למניעת שברים בעת נפילות. את גבו האחורי של המכשיר מעטרת מצלמה הבולטת מעט החוצה, דרכה ניתן להפיק תמונות ברזולוציה של 5 מגה – פיקסל בנוסף לצילום וידאו ברזולוציה של 720p לצד נורית הפלאש הבודדת. כאשר נשלוף את המכסה האחורי, נוכל למצוא מתחתיו את הסוללה שתופסת כמחצית המקום מחלקו האחורי של המכשיר, כשמעליה ניתן למצוא את תושבת הסים הכפול (סים רגיל ומיקרו סים) לצד מיקום כרטיס הרחבת הזיכרון הסטנדרטי מסוג MicroSD.

בקדמת המכשיר המעוטר שכבת אלומיניום שחורה, תוכלו למצוא את שלושת כפתורי המגע הממוקמים בחלקו התחתון, כמו גם את הרמקול המעטר את חלקו העליון של המכשיר שמגיע כפס קטן וכסוף לצד נורית חיווי ההתראות הממוקמת מצידו השמאלי של הרמקול. בדומה לשאר המכשירים הנמצאים כיום בשוק, כפתורי הווליום נמצאים בצדו השמאלי של המכשיר, כאשר מתחתיהם ממוקמים כפתורי הנעילה והכיבוי, ואילו שקע האוזניות ושקע הטעינה נמצאים בחלקו העליון.

מסך

בהתאם לסטנדרט של היום, גם ה- Slim I5006 מצויד במסך בגודל של 4.63 אינץ' מסוג IPS LCD, שאמנם אינו מציע איכות ברזולוציית Full HD כמו גם מדד ה- ppi (פיקסלים לאינץ') שעומד על 263 פיקסלים לאינץ' בלבד, אך הוא בהחלט יכול לספק אלטרנטיבה לא רעה בכלל כמכשיר חכם ראשון. הרזולוציה היא 540*960 QHD וכיאה למסכי LCD, איכות הצבעים מרשימה למדי, אך נדרשנו לאמץ את העיניים כאשר הצבנו את המכשיר אל מול אור שמש ישיר, בדומה למסכי ה- Super AMOLED המאכלסים את ליין מכשירי הגלקסי של סמסונג. בעיה נוספת שנתקלנו בה היא ניגודיות הצבעים כאשר הצבנו את המכשיר בזוויות שונות, אך יש לציין כי מדובר בבעיה קטנה שאינה נראית לעין ברוב המקרים.

ביצועים ויכולות

מתחת למכסה המנוע נמצא מעבד כפול ליבה במהירות שעון של 1.2GHZ וזיכרון RAM של חצי ג'יגה בלבד, כמות נמוכה למדי לסטנדרט של היום, אולם מפתיע לגלות שדווקא נוכח הזיכרון המועט ומהירות השעון הדלה, מורגשת ירידה קלה במהירות המכשיר ובביצועיו אך לא ברמה כזו שתפריע לתפקוד השוטף. עם זאת, נתקלנו בעיכוב קל של כשנייה וחצי עד שתי שניות בהרצתן של האפליקציות השונות, אך נציין כי גם בעיה זו אינה מורגשת לעיתים קרובות וניתן להתרגל אליה בקלות. במעברים בין הדפים השונים לעומת זאת, לא נתקלנו באיטיות כלל וכלל. האחסון הפנימי גם הוא קטן, וכולל 4 ג'יגה בייט של זיכרון עם אפשרות להרחבה בחריץ microSD עד 32 ג'יגה בייט נוספים. כאשר השווינו את הביצועים השונים מול המכשירים האחרים, נוכחנו לדעת כי המכשיר המדובר הגיעה לתוצאה של 10,746 נקודות באפליקציית הביצועים AnTuTu, מעט מעל מכשיר הגלקסי S2. כאשר ביצענו את אותה בדיקה באפליקציית Quadrent, קיבלנו תוצאה של 3350 נקודות, כך שניתן לומר שמבחן התוצאה משקף למדי את חומרת המכשיר.

DaNo I5006 Black

לצורך הבדיקה בלבד, ניסינו לעבור בין חמישה יישומים שפתחנו במעוד מועד, והמעבר ביניהם ערך כשנייה וחצי לכל היותר עד שהאפליקציה הייתה מוכנה לפעולה. בשורה התחתונה ניתן לומר כי ביצועי המכשיר בהחלט מספקים תמורה בעד באגרה נוכח חומרתו הדלה יחסית. בדומה לשאר המכשירים, גם המכשיר המדובר מצויד בקישוריות WiFi בתקן b/g/n 11 ובקישוריות בלוטות' 4.0.

על טהרת האנדרואיד הנקי

מעט מפתיע שחברת DaNo בחרה שלא לשלב את הממשק האישי שלה במכשיר מתוצרתה, אלא להריץ עליו מערכת הפעלה נקייה של גוגל. בדומה לשאר המכשירים המריצים את מערכת ההפעלה הנקייה של גוגל (AOSP), נוכל להוסיף מסכים רבים כמסכי הבית בתוספת הווידג'טים הרבים אותה מציעה המערכת בשפע. אולם, השוני היחיד בין הממשק הנקי של גוגל לעומת הממשק אותו מריץ המכשיר הוא לחצן הכניסה אל מגירת האפליקציות וכן לחצן ה- "החלק לפתיחה" המורכב מלוגו החברה. חשוב לציין כי תפריטי ההגדרות זהים בעיצובם למכשירי הנקסוס ביחד עם מערכת המתגים שנראית זהה. כאשר נפתח את המכשיר לראשונה מיד נוכל להבחין בווידג'טים של נגן המוזיקה הייעודי ומערכת המתגים. המכשיר מריץ את גרסת האנדרואיד ג'לי בין 4.2.2 הנחשבת כבר לגרסה מיושנת באופן יחסי.

DaNo android

צילום ומולטימדיה

חשוב לציין מראש שהמכשיר איננו מוגדר כמכשיר מולטימדיה, אך יחד עם זאת האזנה למוזיקה דרך הרמקול של המכשיר הפתיעה לטובה הן בעצמתה והן באיכות הצליל, שהיה נקי מצרידות וזמזומים אשר מופיעים לעיתים קרובות במכשירים זולים, בעיקר כאשר מגיעים לעוצמת קול גבוהה. גם הצפייה בסרטוני וידיאו ביוטיוב הייתה מהנה למדי, על אף נחיתות המסך בהיבט של רזולוציית המכשיר וזוויות הצפייה. בהתחשב בעובדה שהמכשיר מכוון לשוק הבינוני ולא לשוק הגבוה, המכשיר הציג תוצאה סבירה למדי בעיקר כאשר עמד בגבורה במשחקים בעלי גרפיקה כבדה ואפילו כאלה ששוקלים מעל ל- 1 ג'יגה, ובצפייה בסרטים ארוכים בעלי איכות גבוהה. יש לציין כי המכשיר תומך ברוב קבצי המדיה לרבות קבצי mp4 וקבצי מדיה אחרים.

על אף שאינו מוגדר כמכשיר צילום בעל יכולות צילום מרשימות, הופתענו למדי כאשר צילמנו תמונות בתנאי תאורה טובים וכי כמות הפיקסלים במצלמת המכשיר אינה רבה, ועומדת על 5 מגה פיקסל בלבד. הבעיה החלה כאשר ניסינו לצלם תמונות בשעות הערב או במקומות חשוכים, אז נתגלו פערים עצומים, תמונה מגורענת מאוד ומבזק הפלאש לא עמד בציפיות הדרושות.

   

באפליקציית המצלמה ניתן למצוא שני מצבי צילום (וידאו וסטילס) וביניהם נוכל לעבור באמצעות החלקת אצבע פשוטה. חלקה העליון של ממשק המצלמה לעומת זאת, מוקדש לכמה מצבי צילום עיקריים שלא נופלים מהמכשירים הגדולים כמו למשל: מצב צילום פנורמי, צילום HDR וכן פונקציה מיוחדת של צילום אוטומטי כאשר מזוהה חיוך. בכפתור ההגדרות המצוי בחלקה התחתון של האפליקציה נוכל לכוון את איזון הצבע הלבן, רמת החשיפה, רמת הניגודיות וכן לקבוע טיימר לצילום סלפי ועוד. חשוב לציין כי כאשר רצינו לצלם אובייקט כלשהו, לקח למצלמה מעט יותר זמן מהמצופה עד שהיא שנכנסה לפוקוס.

אחת המגרעות במכשיר היא קיבולת הסוללה הנמוכה במיוחד שעומדת על 1600mAh בלבד. חשוב לציין כי במצב ללא שימוש הסוללה תוכל להחזיק כיומיים, אך אם אתם דברנים גדולים ומשתמשים במכשיר בדרך קבע להאזנת מוזיקה, גלישה, צפייה בסרטים, פייסבוק ועוד, עדיף שתסתובבו עם מטען נייד בכיס, אחרת תמצאו את עצמכם נשארים ללא סוללה עד השעות המאוחרות של הבוקר.

ערכת הפאנלים המגיעה בערכה. צבע לכל מצב רוח.
ערכת הפאנלים המגיעה בערכה. צבע לכל מצב רוח.

השורה התחתונה

בסופו של דבר לא התאכזבנו וגם לא ציפינו ליותר מדי. מטבע הדברים, המכשיר אינו מיועד להתחרות במכשירי הדגל, וביחס למחירו הנמוך הוא  בהחלט יכול לספק אלטרנטיבה לא רעה בכלל כמכשיר חכם ראשון כמתנה לילד או לאנשים שאינם בעלי ממון רב, המחפשים מכשיר חכם שפשוט "יעשה את העבודה". המכשיר הושק רק לאחרונה באופן רשמי בארץ במחיר העומד סביב 1100 ש"ח באתר החברה ובחנויות המורשות.

מפרט

 • מסך: 4.63 אינץ' 540*960 QHD
 • סים: כפול, microSM ו-SIM סטנדרטי
 • מעבד: כפול ליבה 1.2GHz
 • אחסון: 4GB, חריץ microSD עד 32GB
 • מצלמה: 5 מגה פיקסל אחורית, 2 מגה פיקסל קדמית
 • סוללה: 1,600mAh
שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • דורון

  מכשיר שעולה 80$ לא אמור להימכר ב1100 שקל בישראל
  תנו ביקורות לעניין!

 • 3

  ממש אבל ממש לא בשבילכם..
  זה לאנשים שלא יודעים מה זה להזמין מכשיר מסין ולא יודעים לגלוש לזאפ

 • רני

  המחיר הזוי לחלוטין. ברור לכם שתמורת תוספת של 150 שח ניתן לרכושהגאלקסי 3?
  המחיר הזה הוא פשוט לא ימכר!

 • עומר

  ב 1100 שקל אפשר לקנות את המכשיר הכי טוב שיש היום(onePlus One למשל), הייתי קונה את המכשיר הזה אולי ב200ש"ח.

 • אין שם (תמני+)

  זה נראה מכשיר שעיצבו אותו ב'צייר' במחשב.
  וזה מכשיר זה?!גלקסי 2 גם עולה פחות גם הרבה רומים למיניהן ורוט וגם מפרט טוב וזיכרון ראם נדיב יותר, מצלמה טובה יותר, איכות מסך טובה יותרוגם זיכרון מובנה גדול יותר
  בקיצ׳ר מי יגע בזה?!

 • סטודנט

  הם מוכרים מכשיר נוסף ב1800 שח אם 4 תיבות מסך 720 פי פי אי 8 גיגה אכסון פנימי אם כרטיס הרחבה וסוללה של 1750 מיליאמפר.

 • אברי

  בטח מוצר מדבקה סיני, שיש לו יבואן ישראלי. לא נראה שיש חברה ישראלית שמסוגלת לייצר סמרטפון שלם במחיר סביר. בכל מקרה נראה מכשיר לילדים, כי אני מתקשה לראות מבוגרים שירכשו אותו. עדיף כבר לקנות באותו מחיר גלקסי 2.

 • גדי

  זה לא דהנו
  זה דה-נייט
  כמו kenvelo

 • ניסו

  כל המכשירים מיוצרים בסין ולכן צריך לתת צאנס למכשירים של חברת דנו ..אחלה מחיר שווה לנסות

 • יניב

  תמורה הולמת למחיר ,מאחורי המכשיר ישנה חברה גדולה עם עשרים שנה במתן שירות לסלולאר .
  ישנו דגם i5008 עם אותם נתונים ומסך 5' אחלה מכשיר והמחיר שוווה לכל כיס שלא נדבר על מחירי חלקי החילוף ….בהצלחה לדנו

 • טל

  עדיף גלקסי אס 2

 • ברצינות? ככה אתם רוצים לפרוץ לשוק? עם מכשיר שיש לו מפרט מלפני 10 שנים? לא מבין את כל היצרניות החדשות, אם אתה רוצה לפרוץ לשוק אתה צריך להוביל עם המכשיר הכי חדש והכי מתקדם אחרת סתם תישאר מאחור. לא פלא שנוקיה כבר לא המובילה בשוק הסלולר מאז שהחל עידן הסמארטפונים וזה גורלה של כל חברה שחושבת שאפשר להוציא מכשיר עלוב ולהשיג נתח שוק משמעותי

  • בולי

   היית קונה מכשיר פרימיום מחברת Dano ולא נקסוס או כל פלאפון אחר ?

 • דורון

  עדיף סיני ב75$

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  מכשיר מיותר לגמרי.
  ה-archos מציג נתונים טובים באותו תג מחיר. אז למה להתפשר?!

  הסמרטפון moto-G-16GB חומרה ב4 רמות יותר טובה ואיכות בניה, נמכר במחיר של 1099 שקל כולל מיסים ומשלוח עד הבית

  אני אפילו לא מציין חברות סיניות.

  שוב מכשיר מיותר

 • Nitay

  סקירה מעולה. תודה אריק!