דווקא כשעיקר החדשות בימים אלה מגיעות מתערוכת האלקטרוניקה IFA שבברלין, כדאי שנשים לב לפיתוח נוסף שמגיע מהבירה הגרמנית, אך נחשף שלא במסגרת התערוכה המדוברת. מדובר בהתקן קטן מימדים המנטר את חיבורי ה-Wi-Fi הפועלים בקרבתו וכאשר הוא יזהה ניסיון חשוד מאחד ההתקנים לניסיון התחברות לרשת האלחוטית, הוא יתריע על כך באוזניי המשתמש. כמו כן, ניתן באמצעותו אף לנתק את כל חיבורי ה-Wi-Fi הזמינים באזור הפעלתו כך שלא תהיה כל תקשורת רשת בסביבה. כל אלה יעלו למשתמש בין 50 ל- 100 דולרים, תלוי בדגם המכשיר, וזאת במסגרת מכירה מוקדמת שתחל בסוף החודש.

עבור מי מיועד ההתקן החדש? כמעט עבור כל אחד, אנשים פרטיים ובעלי עסקים, במיוחד בתקופה בה מכשירי האלקטרוניקה כה זעירים ומפותחים. ההתקן מסוגל לזהות מיקרופונים, מצלמות נסתרות, משקפי Google Glass ואפילו כלי טיס זעירים ללא טייס, המאיימים על הפרטיות של כולנו. מכשירי המעקב הללו עושים לעיתים שימוש ברשת האלחוטית בכדי לשדר את המידע שהם אוספים וכדי למנוע את הפעולה הזו הומצא ה-Cyborg Unplug, קופסת אלקטרוניקה לא גדולה במיוחד המתחברת לשקע החשמלי שבקיר. המכשיר מגיע בשתי גרסאות: האחת מתריעה על חיבור חשוד לרשת רק באמצעות נורת LED ומחירה יסתכם סביב ה-50 דולרים. הגרסה השנייה תימכר סביב ה-85 דולרים ומתריעה באמצעות יישום אנדרואיד (Android), מתחברת לרמקולים ובעלת חיבור Wi-Fi בטכנולוגיה מתקדמת.

אחת הפעולות שניתן לעשות באמצעות ההתקן החדש מאפשרת לנתק בין משקפי Google Glass לטלפונים החכמים אליהם המשקפיים מחוברים ולשבש תקשורת בין התקנים. פיתוח דומה כבר שוחרר בעבר, אז בדמות פקודות קוד שכתב המפתח, בכדי לשבש את פעילותם של המשקפיים החכמים של גוגל הנמצאים הסביבה. מי שעומד מאחורי שתי  ההמצאות הללו הוא ג'וליאן אוליבר, אמן ומתכנת המתגורר בברלין. "ההתפשטות ההולכת וגדלה, וההימצאות בכל מקום של מצלמות ומיקרופונים חכמים, יוצרות פחד שאנו לא ממש יודעים להיכן ההקלטות הפרטיות שלנו עשויות להישלח", אומר אוליבר.

אם אתם שואלים את עצמכם האם זה חוקי, נגיד כי יתכן והשימוש במכשיר ייאסר במדינות שונות, שכן מדינות רבות לא מתירות שיבוש תדרים כזה או אחר. בכל מקרה, אם תחליטו להשתמש רק בשימושים החוקיים שבמכשיר, תוכלו להזמין אותו החל מה-30 בספטמבר מהאתר הרשמי. ועד ששם תיפתח המכירה המוקדמת, תוכלו לרשום שם את כתובת הדואר האלקטרוני שלכם ולקבל עדכונים בנושא.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.