אם אתם נמנים על אוכלוסיית חובבי הצילום באמצעות הסמארטפון, ודאי שמתם לב לעובדה כי גרסאות האנדרואיד האחרונות מואסות בממשקי הצילום המסורתיים לטובת כאלה אינטואיטיביים ופשוטים לשימוש. שמועות בדבר ממשק הצילום החדש של האנדרואיד מצביעות על גישה להגדרות באמצעות קשת אייקונים. שמועות אחרות על ממשק הצילום של מכשיר הדגל של גוגל, Moto X, מציגות לראווה פשטות צילום שטרם הכרנו.

נראה שאותם החידושים עושים דרכם לעבר אחותה התאומה של האנדרואיד, סיאנוג'ן מוד (CyanogenMod) – גרסת רום המבוססת על גרסת הקוד הפתוח של מערכת האנדרואיד. צוות המפתחים CM הציג לעולם את Focal (פוקל): אפליקציית צילום פשוטה לשימוש מחד, אך לא מתפשרת על מקצועיות מאידך. לצד תכונות צילום בסיסיות המוכרות לנו ממרבית המכשירים, מתווסף חצי עיגול המורכב מסמלים שונים ומאפשר לעבור בין מצבי הצילום בהחלקת אצבע אחת. יתר על כן, ניתן להוסיף למסך הצילום מעין "חלונות צפים" המכילים את תתי התפריטים של הגדרות הצילום הרבות.

חידוש נוסף מכונה "פיק ספייר" (PicSphere) והוא מציג יכולת צילום מרחבית ב – 360 מעלות. גם פה אנשי ה-CyanogenMod לא המציאו את הגלגל, שכן לחלק ממכשירי גוגל קיים ממשק הצילום החדש PhotoSphere המאפשר יכולת דומה. ואם בגוגל עסקינן, איך אפשר שלא להתייחס ליכולת עיבוד התמונה המובנית המככבת בגרסאות המודלפות של הממשק החדש של האנדרואיד? לאנשי הקוד הפתוח העיבוד לוקח כמה שניות, פעולה שמסרבלת את יכולת הצילום הרציף במכשיר ומשאירה את המשתמש מפספס רגעים קטנים.

FOCAL cm camera app2

ה-Focal עתידה להצטרף לשלל אפליקציות חדשות המכונות "נמסיס" ומיועדות עבור רום ה-CyanogenMod. מערכת זו מהווה תחליף לאנדרואיד, ורשמה הצלחה רבה בקרב אלו שאינם רוצים ללכת עם העדר ולהישאר עם גרסת המערכת המקורית במכשיר. מלבד שינויים גרפיים אחידים, נהנים משתמשי הקוד הפתוח מניצול מקסימלי של החומרה שברשותם, שכן מבנה הקוד  לעיתים יעיל יותר ביחס למערכת השמרנית המקורית.

שתף:
-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.
 • גדי

  לדעתי כותבים ציאנוג'ן כמו הצבע ציאן
  http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A6%D7%99%D7%90%D7%9F

  • נאור

   הצבע ציאן זאת מילה שהיא בעברית והמקור שלה באנגלית. בגלל שתרגמו אותה לעברית היא הפכה לציאן.
   לשם cyanogen אין מילה בעברית, אז הוא נשאר כמו באנגלית, סיאנוג'ן.

   • אחד שיודע אנגלית

    האמת שבאנגלית זה קיאנוג'ן (מבוטא kayenogen).

    • אחד

     #אנשיםעילאייםומתנשאים

 • בעל נקסוס 4 גאה

  אפשר להוריד את זה למכשיר שלא עבר תהליך ROOT?

  • אהרון

   לא

 • נאור

  מדהים!
  ידוע מתי זה יגיע ל-CM?

 • הפועל חולון אהבת חיי

  אין כמו המקור. נקסוס 4 כמו שהוא בלי בלבולי מוח

  • יואב

   אני ב-CM 10.2 בנקסוס 4 שלי.
   למה?
   יש בזה תוספות למקור, שקשה להסתדר בלעדיהם, כמו אייקון סוללה עם אחוזים, אפשרות לשליטה במסך הנעילה, הוספת כפתורים, ועוד….

 • שפינוזה

  לפי מה שקראתי באתר אחר Focal תהיה open source, משמע, כל אחד יוכל להוסיף אותה לgithub ולבנות אותה יחד עם הרום שלו…

 • דן

  חבל שזה רק לCM
  אני כל כך אוהב את AOSP

 • מישהו

  יש לציין שה cyanogenmod לוא דווקא יותר טוב מגרסת האנדרואיד על מכשירי הנקסוס למינהן
  הרבה פעמים הוא יכול לגרוע מהאופטימיזציות המובנות