קשה שלא להתאכזב לנוכח העובדה כי היצרניות זונחות את השדרוגים למערכת ההפעלה עבור מכשירים וותיקים, במיוחד אלה שהצליחו לשרוד את כל התלאות והמכשולים שאנו מציבים להם ביום יום ולהישאר עובדים בדיוק כמו ביום שרכשנו אותם.

כזה הוא Galaxy Note 2 (גלקסי נוט 2), אחד ממכשירי הפאבלט המפורסמים של סמסונג (Samsung) שהושק בסוף 2012 וסיים את חייו בגרסת האנדרואיד KitKat (ועבר גם אצלנו למי שרוצה להיזכר), מוקדם הרבה יותר מאשר המשתמשים שרכשו אותו כבר נפתרו ממנו וסביר כי יש עוד לא מעט כאלה העובדים איתו עדיין היום.

למזלנו, יש עוד מי בקהילה שדואג להמשיך ולשחרר עדכונים באופן לא רשמי ואלו הם צוות Cyanogen ששחררו גרסת נייטלי (Nightly) עבורו ל-CM 13 המבוסס על מערכת האנדרואיד 6.0 'מרשמלו'. הרום CyanogenMod הותאם למכשיר, אם כי אין לצפות שכל אפשרויות החכמות של עט הסטילוס הדיגיטלי יעבדו שכן מדובר בגרסה נקייה של מערכת האנדרואיד, כך שזה וויתור גדול למי שנוהג להשתמש בעט.

הצוות גם התאים את הגרסה לטאבלט ה-Galaxy Note 10.1, שגם הוא הושק יחד עם ה-Note 2 והעדכונים שלו הופסקו באותה גרסה בדיוק. בשני המקרים מדובר לעת עתה בגרסאות האמריקאיות של המכשירים ולא בדגמים שנמכרו כאן בישראל (N7100 ו-N8000), אבל אפשר לצפות כי זה יגיע בהמשך. (לעמוד המכשירים ב-CM)

שתף:
-פרסומת-
אוהב גאדג'טים, אוהב טלפונים, אוהב טכנולוגיה, אבל הכי אוהב את החתול שלו שלא ממש אוהב אותו.
 • OG

  התקנתי לפני כחודשיים cm12.1 ואני מלא חיוכים. יש לי note 3 וכמובן שהמערכת של סמסונג חנקה למוות את המכשיר. כבר חשבתי לרכוש מכשיר חדש וברגע האחרון החלטתי להתקין cm12.1.
  המכשיר נעור לחיים.טס כמו טיל. נכון ישנן בעיות מעצבנות למדי כמו רשרושים מידי פעם ברמקול או צלילי התראות שאני לא מבין מהיכן הם וגם ממשק הגלריה פחות נוח מהמקורי של סמסונג. אבל הכי חשוב המכשיר זז ! מה זז טס.
  הממשק המקורי של היצרנים לאחר מספר פשוט הורג את המכשיר .
  המלצתי למי שיש מכשיר ישן שינסה לפני שמוותר להתקין סיונגנמוד cyanogemode.
  המעלות יגברו על החסרונות עשרות מונים

 • עזרא

  הרומים של cm מעפנים ומלאים בבעיות בעיקר גרסה 13. כל נייטלי שלהם יותר דפוק מהשני, כבר יותר מחצי שנה עברה ועדיין יש בעיות שלא נפתרו עם מהבילד הראשון

  • IDANOR38

   כמה שאתה צודק! היה לי S4 והתקנתי עליו את הCM11 בזמנו. כשרציתי לעבור חזרה לרום סטוק,המכשיר התחיל לעשות בעיות בקליטה,ואי אפשר היה להוציא שיחות,ולצערי נאלצתי להיתקע על הרום של CM (ניסיתי גם להתקין רומים מקוסטמים אחרים שמבוססים על סטוק,אך עדיין הבעיה נמשכה..)ממליץ מאוד להתרחק כמו מאש מCM! הוא גורם לבעיות חמורות! מה גם שהוא משעמם מאוד!

  • Ghost Rider

   הכי טוב רומים מקוריים ולא של איזה מתכנת בשקל תשעים

   • יובל

    משתמש ב CyanogenOS, וזו המערכת הפעלה הכי טובה שקיימת. כן היא תהיה קצת פחות מהירה מאחרות, אבל אתה יכול להתאים אותה לאיך שאתה רוצה בצורה מיטבית.
    וכל רום יותר טוב מטאץ' וויז, במיוחד בגרסה כל כך ישנה שלו