קשה שלא להתאכזב לנוכח העובדה כי היצרניות זונחות את השדרוגים למערכת ההפעלה עבור מכשירים וותיקים, במיוחד אלה שהצליחו לשרוד את כל התלאות והמכשולים שאנו מציבים להם ביום יום ולהישאר עובדים בדיוק כמו ביום שרכשנו אותם.

כזה הוא Galaxy Note 2 (גלקסי נוט 2), אחד ממכשירי הפאבלט המפורסמים של סמסונג (Samsung) שהושק בסוף 2012 וסיים את חייו בגרסת האנדרואיד KitKat (ועבר גם אצלנו למי שרוצה להיזכר), מוקדם הרבה יותר מאשר המשתמשים שרכשו אותו כבר נפתרו ממנו וסביר כי יש עוד לא מעט כאלה העובדים איתו עדיין היום.

למזלנו, יש עוד מי בקהילה שדואג להמשיך ולשחרר עדכונים באופן לא רשמי ואלו הם צוות Cyanogen ששחררו גרסת נייטלי (Nightly) עבורו ל-CM 13 המבוסס על מערכת האנדרואיד 6.0 'מרשמלו'. הרום CyanogenMod הותאם למכשיר, אם כי אין לצפות שכל אפשרויות החכמות של עט הסטילוס הדיגיטלי יעבדו שכן מדובר בגרסה נקייה של מערכת האנדרואיד, כך שזה וויתור גדול למי שנוהג להשתמש בעט.

הצוות גם התאים את הגרסה לטאבלט ה-Galaxy Note 10.1, שגם הוא הושק יחד עם ה-Note 2 והעדכונים שלו הופסקו באותה גרסה בדיוק. בשני המקרים מדובר לעת עתה בגרסאות האמריקאיות של המכשירים ולא בדגמים שנמכרו כאן בישראל (N7100 ו-N8000), אבל אפשר לצפות כי זה יגיע בהמשך. (לעמוד המכשירים ב-CM)