הרום (ROM) המוכר ביותר למכשירי האנדרואיד (Android), ה-CyanogenMod, הגיע באופן לא מפתיע, גם למכשירי ה-Android One החדשים.

המשתמש ההודי, Varun.chitre15 מהפורומים של XDA, הצליח לייצר את הגרסה המותאמת של ה-ROM הפופולרי לכל אחד משלושת מכשירי ה-Android One החדשים באמצעות גרסה הדומה לחומרת המכשירים, לכן הגרסה שפיתח היא אוניברסלי ואינה דורש להוריד קובץ שמותאם ספציפית למכשיר מסוים.

למרות שהגרסה המותאמת של CM11 עדיין בשלבים מוקדמים למכשירים הללו, עושה רושם שגם בשלב כה מוקדם של הפיתוח הגרסה מראה יציבות ועובדת בצורה טובה בחלקים העיקריים. הבאגים הנוכחיים מסתכמים בכך שהמכשיר אינו מזהה את כרטיס ה-SIM השני שהוכנס וקישוריות ה-Wi-Fi אינה עובדת, כרגע.

כזכור, מערכת ה-Android One היא שיתוף פעולה בין גוגל (Google) לבין מספר יצרניות סלולר שמטרת הפרויקט היא לייצר מכשירים חכמים לשוק הנמוך במדינות מתפתחות במחיר זול מאוד.

משתמשי ה-Android One המעוניינים לבדוק את CM11 על מכשריכם, יצטרכו לפתוח את ה-bootloader של המכשיר, פעולה הגורמת לאיבוד האחריות ולאחר מכן ולהתקין recovery מותאם. משם, כל שנותר הוא להוריד ולהתקין את CM11 על המכשיר, שאת ההוראות להתקנה ניתן למצוא ב-XDA. מעתה, גם לבעלי ה-Android One יש אלטרנטיבה, ובהחלט יפה לראות שקהילת המפתחים באנדרואיד לא נחה לרגע וגם למכשירים בעלות כה נמוכה יש אלטרנטיבה נוספת.