חברת Cyanogen, שאחראית לרום העצמאי הפופולרי ביותר למערכת ההפעלה אנדרואיד, הודיעה על כוונתה לבנות גירסה חדשה לאנדרואיד על בסיס הקודים הקיימים שלה, אבל כזו שמנותקת לחלוטין מגוגל ומהאפליקציות שלה. מנכ"ל החברה בישר כי הגירסה החדשה תאפשר למפתחים, מפעילים סלולרים ויצרני טכנולוגיה להשתמש באפליקציות ובשירותים שלהם, שיוטמעו ישר לתוך אנדרואיד. מה שאומר למעשה שמערכת ההפעלה אנדרואיד תהיה עצמאית לחלוטין בלי כל קשר לחברה. חברות כמו OnePlus ו-Micromax כבר הודיעו על כוונתן לשתף פעולה עם הגירסה החדשה.

גוגל כיום מאפשרת למפתחים להשתמש בקודים הפתוחים שלה כדי לייצר גירסאות של אנדרואיד, אבל כאלו שעדיין תלויים בשירותים הפנימיים שלה, כמו למשל Google Search או Google Play Store. קיימים תקדימים לכך שחברות מסוימות, כמו אמזון, מפרקות את מערכת ההפעלה אנדרואיד ובונות אותה מחדש על בסיס השירותים שלהן, אבל עד כה לא נרשמה פופולריות גואה לגירסאות הללו, כנראה בגלל שגוגל מסירה אחריות מהן ואף מונעת מהמשתמשים להשתמש באפליקציות שלה, כמו Gmail ו-YouTube. גם חברת Samsung, שהשיקה בהודו סמאטרפון שמבוסס על מערכת ההפעלה Tizen למשל, לא מצליחה להחדיר אותו לשוק בצורה משביעת רצון.

יחד עם זאת, Cyanogen מאמינה שניתוק הקשר בין אנדרואיד לגוגל יאפשר לחברות לפתח ולהשתמש בחנויות אפליקציות עצמאיות משלהן, ומביאה כדוגמא את סין שבה למשתמשים כלל אין גישה ל-Google Play, והם משתמשים רק בחנויות אפליקציות מצד שלישי. גירסת האנדרואיד העצמאית תאפשר גישה לרוב האפליקציות הקיימות שמבוססות על אנדרואיד, כך שבחברה מאמינים שיצרניות טלפונים רבות ישמחו להחדיר בה את השירותים שלהן, במקום להיכנע לתכתיבים הקיימים של גוגל.

שתף:
-פרסומת-
מאמין שכל מי שרוצה לדעת עליו משהו כבר גיגל אותו מזמן, זו בכל זאת המאה ה-21. הוא לא הרופא ולא קשור לשלמה.
 • אורי

  צעד מבורך, אין לכם מושג כמה היד של גוגל עמוקה בתוך החיים שלנו, בכל תחום, בכל מקום.

 • amit

  סתם צעד דבילי … השירותים של גוגל יותר מועילים מאשר מזיקים וכל הסיפור הזה זההרק כדי לסמן וי ו להגיד שהם הצליחו … מיותר לחלוטין

 • Yossi Cohen

  אני לא מבין… כבר כיום ניתן להשתמש בCM ללא גוגל בכלל(אין להם אישור להחדיר את החבילה לרום) וצריך להתקין את שירותי גוגל בנפרד.

  • Asaf Moraz

   הם עדיין מתבססים על AOSP שהיא למעשה גרסת אנדרואיד נקיה. בלי קשר לשירותי גוגל כמובן, אבל הרום הוא של גוגל במקור, מן הסתם…

 • arik100

  בסדר. תחיו בסרט