צוות הרום הפופולרי CyanogenMod כבר החל לעבוד במלוא המרץ על גרסת הרום החדשה CM 13 עם השקתה של מערכת האנדרואיד ‘מרשמלו’ 6.0 וכבר עשר מכשירים זוכים לתמיכה ראשונה.

הרום זמין כעת למכשיר OnePlus One, LG G4 ו-Moto X 2014 ובתחום הטאבלטים ה-Nexus 7 קיבל תמיכה, גם דגם 20113 שכבר לא זכה לעדכון האחרון. כמו גם, GPad 7.0 של LG שמקבל חיים חדשים ובנוסף גם מכשירי Nexus 5X ו-Nexus 6P, שלא בטוח שבעליהם ירוצו להתקין רום הנחשב ללא יציב במיוחד.

אם אתם כבר משתמשים ברום בגרסת CM 12.1 שחרור YOG4P או YOG7D, הצוות ממליץ להמשיך ולקבל את עדכונים ה-Snapshot במקום ולעבור ל-Nightlie, שכן מדובר בגרסה ראשונית שאינה חפה מתקלות וכי גרסאות מתקדמות של הרום יגיעו בחודש ינואר בתחילת שנה הבאה.

למשתמשים ברומים לא רשמיים המבוססים על CyanogenMod, הצוות ממליץ גם למחוק את תוכן המכשיר לפני ההתקנה (Factory Reset), ומי שיש ברשותו רום קודם (12.1) יכול להתקין ללא חשש.

להורדה.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • אביתר

  מה עם נקסוס 4?

 • עזרא רוב השחרורים הם למכשירים שלא יצא להם עדכונים רשמיים
  חוץ מהנקסוסים 5 ו6 והOPO שכן יצא להם עדכונים רשמיים

 • עזרא

  למה הם מפתחים למכשירים החדשים שגם ככה יקבלו את העדכון הזה ועוד בגרסה מקורית? למה לא להשקיע קודם במכשירים שננטשו?

  • תוהה

   כי זה הכי קל. למכשירים הללו כבר יש קוד מקור מלא, אז זה לוקח פחות זמן.
   במכשירים אחרים יש צורך בשימוש בblobs מגרסאות קודמות ויותר עבודה, אז זה לוקח יותר זמן.
   בכלל, רומים יוצאים לנקסוסים ראשונים, אחד מהיתרונות שלהם.

  • Moshe (@kw)

   כי זו גרסה ראשונית מאוד הם קודם בונים את הרום על מכשיר שמריץ גרסה דומה/קרובה. וככל שעובר הזמן הם מרחיבים ליותר מכשירים שקשה יותר להתאים אליהם את CM.

   • עזרא

    אז יש עוד סיכוי לגלקסי 3? כי אפילו לוליפופ רשמי של CM הוא לא קיבל (וגלקסי 2 כן)

    • 369

     כנראה שלא, העניין הוא שבטח יש לך I9300 והדגם הזה הוא דגם אירופי, דגמים שלא נתמכים כמעט אצל המפתחים, אחת הסיבות היא שיש להם מעבד של סמסונג שלא פתוח לתיכנות. אני אומר מניסיון מכיוון שלi9500 אין עידכון יציב של cm לעומת הדגם האמריקאי שתמך אז בתקופה בדור 4 (לא היה בארץ ולכם הביאו תדגם בלי) שנקרא I9505 ויש לו תמיכה ממש ממש רחבה מכל סוגי המפתחים.

    • Yossi Cohen

     ל3 יש רום לוליפופ מעולה.
     לא יודע אם רשמי אבל עובד מעולה..

  • Yossi Cohen

   כי גם בעלי הנקסוס רוצים רום עם יותר אפשרויות… והכי קל לפתח אליהם.
   כשיש רום AOSP רשמי למכשיר זה בערך העתק הדבק והוסף כמה קודים…