אחד החששות הכבדים ביותר, מהמובילים שמלווים כל משתמש בטלפון חכם, הוא שהסוללה תאזל במקום הלא נכון ובזמן הלא נכון: כשעורכים או צריכים לנהל שיחה חשובה, או לקרוא הודעה חשובה לא פחות, והטלפון עומד לכבות את עצמו לדעת בעוד מספר שניות. וזה מתרחש, כמובן, כשהמטען נשכח בבית או שאין להיכן בדיוק לחבר אותו.

אחד הפתרונות הוא לשאת מטען חיצוני שמספק את העוצמה שצריכים לפחות לעוד מספר שעות עבודה. CulCharge הוא מעין פתרון מעין כזה, אבל לא בדיוק. מדובר בהתקן זעיר במיוחד, שמעבר לגודלו מספק עוד כמה הטבות, ומאפשר להטעין את הטלפון החכם מיציאת USB פנויה המחשב.

קל מאוד לבצע את פעולת ההתקנה עם ה-CulCharge: פשוט מחברים אותו ליציאת USB פנויה במחשב מצד אחד, ומצב שני מחברים אותו לשקע ההטענה במכשיר למספר שניות, וזהו. אפשר לדבר עוד כמה וכמה דקות.

היתרונות, כאמור, הם בגודלו של ההתקן. הוא זעיר במיוחד, בסל הכל 60 מ"מ לאורך, והוא גם דקיק, משהו כמו 4 מ"מ. אפשר להצמיד אותו פשוט למחזיק מפתחות וכך הסיכוי להשאיר אותו מאחור קלוש. למי שזקוק יש  כמה סוגים של מטעני CulCharge: ל-iPhone 4, ל-iPhone 5, למכשירים עם חיבור microUSB ולמכשירים עם miniUSB. לפי החברה, הוא מתאים לשימוש עם מכשירים מבית סמסונג (Samsung), נוקיה (Nokia) וגם HTC, בין השאר, וזאת כמובן מעבר לשני המכשירים של אפל.

מעבר לאורכו הזעיר המטען עשוי מפלסטיק גמיש למדי, כך שקל להשתמש בו גם במצבים מעט שונים ובמקומות בהם קצת קשה לחבר אותו ישר.

עוד מוטיב : המחיר. החל ב-8 דולרים ליחידה בודדת, אבל כנראה שזה רק לתקופת ההרצה בפרויקט ממון המונים. בכל מקרה, יש גם מחירים לחבילות.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.