מיקרוסופט (Microsoft) לא נידבה פרטים רבים באירוע החשיפה של Windows 10 שהתרחש אמש, אבל אחת מהתוספות המעניינות שנראה במערכת היא העוזרת הווירטואלית “קורטנה” (Cortana).

חיפוש גלובלי
לראשונה בתחום מערכות ההפעלה, מיקרוסופט מביאה את העוזרת המוכרת ממערכת ההפעלה לניידים שלה, ה-Windows Phone אל עבר שוק המחשבים השולחניים. קורטונה תשתלב בשורת החיפוש אשר תוטמע בשורת המשימות לצד כפתור ההתחל, ותאפשר למשתמש לבצע חיפוש גלובלי, כלומר מלבד חיפוש מקומי של קבצים, ניתן יהיה לבצע חיפוש מתקדם שיכלול חיפוש יישומים, חיפוש ברשת, בחנות האפליקציות ועוד. מלבד אלו, ניתן לבקש מקורטונה, כמו בנייד, לתזכר אותנו בנוגע לאירועים מסוימים, להוסיף פגישה ביומן, לבקש להסיר יישום או להגיע באופן מהיר לאנשי הקשר שלנו לכתיבת הודעה.

בשל עומס המידע, אנו מבלים לא מעט זמן במנוע החיפוש באינטרנט, וכך גם קורה אט אט במחשב. זו הסיבה שמיקרוסופט משקיעה רבות במנוע חיפוש איכותי ומהיר, אשר יספק לנו תוצאות נלוות וערך מוסף אמיתי. מיקרוסופט ממשיכה בהטמעת העוזרת הווירטואלית בממשק המשתמש במערכת ה-Windows 10, כך שעוד לא ברור האם היא תתמוך גם בפקודות קוליות וזו גם אחת הסיבות מדוע לא נראה את קורטונה כבר בגרסת ההדגמה הקרובה.