קורנינג (Corning), יצרנית זכוכית הגורילה (Gorilla Glass) העמידה למכשירי הסמארטפונים המובילים, הכריזה כי הדור הבא ייחשף כבר בשבוע הבא, ב-CES 2013. החברה אומרת כי ה-Gorilla Glass 3 יהיה חזקה ב-50 אחוז יותר מהפאנל הקודם, ויהיה עמידה יותר לשריטות, כך ש-40 אחוז פחות שריטות ייראו על משטח הזכוכית בעין האנושית.

החברה פיתחה טכנולוגיה בשם Native Damage Resistance המאפשרים את חידושים אלה, זאת בזמן שעובי הזכוכית נשאר דק מאוד. החברה תדגים את הזכוכית בתערוכה בלאס ווגאס ב-8 לינואר וכן היא תדגים כמה מהיכולות של הזכוכית מלבד שוק הסמארטפונים והטאבלטים שבו היא שולטת. קורנינג מאמינה כי זכוכית הגורילה תגיע למסכי המגע הגדולים ויאומץ על ידי יצרניות הטלוויזיות בתלת מימד עם יכולות מולטי-טאץ’, וזה אחד הדברים שהיא תציג בתערוכה.

החברה גם תחשוף פתרונות לכבלים אופטיים, כך אמר וונדל פ. ויקס (Wendell P. Weeks), יו”ר ונשיא החברה: “השנה ב-CES, קורנינג תדגים את היכולות שלה בזכוכית מיוחדת בתחום הסיבים האופטיים עם שני מוצרים חדשים המיועדים להרחיב ולשפר את היכולות של המכשירים הקיימים.”

שתף:
-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.
 • עמית

  חחחחח אביעזר צודק!
  בשביל מה גורילה גלאס במסכי טלויזיה??

  • אביעזר

   ובנוסף,

   מרבית המקרים בהם מסך טלויזיה מתנפץ קורים כאשק מנסים להעביר את המקלט ממקומו למקום אחר מבלי להעזר בזוג ידים נוספות.

   ישנם גם מקרים בודדים בהם הצופה מתעצבן או מתחרפן, מאבד שליטה עצמית, מרסק באלימות מתפרצת את המסך. לפני שנים רבות שמעתי על מקרה בו מישהו תקף מסך טלויזיה כשהוא חמוש במפענח של חברת יס. אלו מקרים המצריכים הפניה דחופה לטיפול פסיכיאטרי.

   המקרים בהם אדם תוקף באלימות את מסך הטלויזיה נחלקים לשלוש קבוצות:
   1 – הוצאת עצבים על החפץ השביר הנגיש ביותר בזמן אובדן השליטה על העצבים: לפעמים זה אגרטל, לפעמים שמשה, לפעמים מסך מחשב או טלויזיס.
   2 – כתוצאה מהשתעבדות להוראות של קנאי דת למיניהם.
   3 – בגלל ידיעה המשודרת בטלויזיה והגורמת לצופה אכזבה קיצונית, הלם או יאוש. שמעתי על מישהי ששברה את הטלויזיה שלה לפני 17 שנים עם שידור הידיעה שיצחק רבין מת מפציעותיו לאחר שנורה בתל-אביב מטווח אפס מאקדח של מתנקש. שמעתי על זוג אמריקאי שירה בטלויזיה בספטמבר 2001 עם התמוטטות המגדל השני של מגדלי התאומים בניו-יורק. וגם שמעתי על מקרה בו אנגלי אחד שבר את מקלט הטלויזיה בתום הארכה של משחק גמר בכדורגל ברגע שהשוער של הקבוצה היריבה הצליח בדרך נס להדוף כדור של בעיטה מנקודת 11 המטרים אל מחוץ לשער.

 • אורן

  מדוע לכל הרוחות צריך גורילה גלאס בטלויזיות?? מי בדיוק יגיע לטלויזיה להשתמש ביכולות מגע? הרי הטלויזיות החכמות החדשות משתמשות במחוות ידיים וזיהוי קולי בכלל!
  http://www.eyalo.com

  • אביעזר

   ובנוסף,

   מגע של אצבעות לא שובר מסך של טלויזיה.
   קיימת גם תופעה בה צופי טלויזיה בארצות מסוימות מנשקים, מלטפים, צובטים ומלקקים את הפיקסלים מרוב התלהבות או תשוקה והמסך שורד את זה.

   יש צורך במכת אגרוף בכח רב כדי לנפץ מסך טלוויזיה. או נגיחת ראסייה.
   אפשר גם להפיל לרצפה או לבעוט כדורגל בעוצמה למרכז המסך.

  • יריב

   נראה לי שהמטרה העיקרית שלהם היא הפגנת יכולות. ככל שמסך יותר גדול העמידות שלו הולכת ופוחתת. מסך גדול יותר הוא שביר יותר. נראה לי שהמטרה שלהם היא להראות את היכולות של הזכוכית על טלויזיה כדי להדגיש את השיפורים שנעשו.

 • איליה ברבול

  שןם דבר לא משתווה למסך של הנוקיה 3310 גם גורילה גלאס 30

  • חחח

   חחחחחחחחחחחחחחחח +1000